PARTIZANOVIH 3:0 U HUMSKOJ - RUTINSKI U OSMINU FINALA: Menig i Živković poveli crno-bele ka trofeju!

Mirno i ubedljivo, ekipa Aleksandra Stanojevića savladala je gosta iz Kruševca i plasirala se u osminu finala Kupa Srbije.

Partizan je rutinski "umarširao" u osminu finala Kupa Srbije.

Ekipa Aleksandra Stanojevića savladala je u Humskoj srpskoligaša Trajal rezultatom 3:0 (1:0), a strelci su bili Kvinsi Menig u 25. i 49. minutu, kao i Marko Živković u 67.

Kao što je i najavio, trener lidera Superlige Aleksandar Stanojević i njegov tim krajnje ozbiljno su shvatili duel protiv lidera tabele Srpske lige grupa "Istok".Rikardo je kao i obično bio u timu od starta i iako nije dao gol vodio je velike bitke protiv štopera Kruševljana Radosava Aleksića i Milana Gašića, a meč je na momente bio prekidan zbog koškanja u kojem je golgeter Partizana dobio žuti karton u drugom delu.

Aleksandar Stanojević zato ga je izveo iz igre uoči završnice, kada je već bilo izvesno da je njegov tim dovoljno slomio otpor borbenih gostiju, koji jesu nekoliko puta zapretili Nemanji Stevanoviću, ali nisu uspeli da ga savladaju.

"Nemoj gol da primimo", viknuo je golman crno-belih u završnici.

Crno-beli su tako u prohladnoj večeri u Humskoj ostvarili cilj i napravili prvi korak u pohodu na trofej Kupa, pa mirni i zadovoljni očekuju žreb za osminu finala.

PARTIZAN: Stevanović - Živković, Ostojić, Miletić, Obradović - Zdjelar, Jojić - Marković, Pantić, Menig - Rikardo.

TRAJAL: Todorović - Gašić, Matejević, Golubović, Milisavljević, Terzić, Savić, Aleksić, Nikolić, Petrović, Pavković.

18:24

Kada se igra osmina finala?

Mečevi osmine finala zakazani su kalendarom za 1. decembar 2021.

18:23

"Partizan je prvak države, ponosan sam"

"Da li je moglo bolje? To je hipotetičko pitanje, mi smo igrali sa pet omladinaca i bez dvojice standardnih", rekao je trener Trajala Miljojko Gošić.

"Partizan je prvak države, mi igramo treću ligu, preponosan sam na svoj klub, ponosan sam na ove momke i čestitam im", dodao je on.

18:21

Prva poruka Aleksandra Stanojevića

"Dva treninga smo imali posle pauze, odigrali smo dobro, muški, stvarali smo dosta situacija. Nije bilo lako probiti, ali uspeli smo. Iz punog treninga smo ušli i stvarno smo zadovoljni. Teren je bio malo teži, premekan zbog kiše, momci su maksimalno uradili i čestitam im", rekao je trener Partizana za TV Arena sport.

18:20

... A ovako se Marko Živković "upisao" za konačnih 3:0

Bio je to prvi gol desnog beka u crno-belom dresu, u kojem je i ponikao u omladinskoj školi.

Koškanje i žuti karton za Rikarda u 70. minutu

Koškanje pred šesnaestercme gostiju i žuti karton za Rikarda. Nejasno je sa kojim defanzivcem Trajala se sukobio, mada prema snimku deluje da je u pitanju bio Aleksić.

Meč je nastavljen posle kratkog koškanja.

Izvor: TV Arena sport 1/Screenshot

17:57

PARTIZAN VODI 3:0!

Bek crno-belih Marko Živković dobio je odličnu loptu u prostor od Saše Zdjelara, iskoristio je da snažno šutne i da u 67. minutu postavi ubedljivih 3:0.

Bio je to prvi gol desnog beka za crno-bele, među kojima je ponikao i među koje se vratio početkom 2021.

17:47

Ponovo preti Trajal - najozbiljnije dosad

Arsić je ušao u priliku, šutirao "spoljnim" delom kopačke kraj Miletića, a Nemanja Stevanović se bacio u levu stranu i odbranio.

Sigurna reakcija golmana crno-belih.

17:45

Ovako je večeras u Humskoj

17:45

Najbolja šansa za Trajal

Najozbiljniji napad Trajala u drugom delu meča, Matejević je bio u šansi u 56. minutu, ali nije bilo gola gostiju.

Kruševljani pružaju dobar otpor favoritu, a Partizan nije iskoristio priliku u 58. minutu, kad je Jojić pogodio živi iz "slobodnjaka" sa 18 metara.

17:37

2:0 ZA PARTIZAN - OPET MENIG

Odlična akcija crno-belih, dodavanje Danila Pantića i drugi gol nekadašnjeg Ajaksovog đaka u ovoj utakmici.

U 49. minutu je zaokružio lepim udarcem akciju koja se odvijala po desnoj strani.

Precizan udarac, za još jedan gol favorita i potpunu kontrolu rezultata.

17:32

46' - POČELO DRUGO POLUVREME

Drugo poluvreme je počelo.

17:28

OVAKO JE MENIG DAO GOL

Pogledajte i kako je Menig zatresao mrežu Trajala.

Menig postiže gol protiv Trajala

17:17

POLUVREME!

Jedini strelac je Kvinsi Menig u 25. minutu, a Partizan je imao još nekoliko šansi da zatrese mrežu protivnika. Ipak, nisu to bile zrele šanse i još ništa nije gotovo u ovoj utakmici.

Čeka nas zanimljivo drugo poluvreme!

17:14

42. minut: KONTRA!

Sevnula je kontra Partizana, bila je situacija 4 na 3, ali je Miloš Jojić odlučio da ne doda, već da šutira. Otišla je lopta malo pored gola i propala je ova odlična šansa.

17:11

40. minut: Nema penala!

Rikardo se oslobodio štopera Trajala jednim potezom, onda mu je lopta pobegla. Pao je posle kontakta u 16 metara, ali ništa od jedanaesterca.

17:07

36. minut: Opet Obradović!

Desni bek za levog! Marko Živković je centrirao, Obradović je probao glavom, ali je izblokiran.

17:00

29. minut: GOOOL! Ali uz faul!

Živković je stigao loptu po desnom boku, centrirao pravo na glavu Rikardu Gomešu, a napadač crno-belih postigao je gol!

Ipak, odgurnuo je rukom defanzivca Trajala i pogodak ne važi.

16:55

25. minut: GOOOL!

Kvinsi Menig je pogodio posle magije Lazara Markovića! Kapiten Partizana je iz mesta podigao loptu, video je slobodnog Jojića. On je primio loptu, poslao je na peterac, a Holanđanin je pogodio!

16:55

23, minut. PREČKA!

Opet Danilo Pantić! Pokušao je sa 18 metara udarcem, jedan od defanzivaca Trajala je zakačio loptu, a onda je golman Kruševljana odbio taman toliko da se od prečke odbije u korner.

Centaršut iz kornera na Miletića,ali brane se gosti odlično!

16:48

15. minut: NEZGODNO!

Pavlović je prošao po desnoj strani, centrirao je, a Bojan Ostojić je loptu odbio ka golu Nemanje Stevanovića. Ipak golman crno-belih bio je pribran i uhvatio je ovu loptu.

16:42

12. minut: Šansa! Pantić šutira!

Pantić! Došla mu je lopta sa strane, posle centaršuta sa desnog boka, natrčao je ofanzivni vezista crno-belih, ali je loptu poslao daleko iza gola.

16:41

8. minut: VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN!

Crno-beli ne prestaju da napadaju! Velika gužva u 16 metara posle pasa veziste crno-belih, ali defanzivac Trajala izbacuje tu loptu! Mogao je ovo biti gol!

Potom u narednom napadu Ivan Obradović šutira, ali brani golman Trajala!

16:33

POČELO JE!

Odmah korner za Partizan u prvom minutu, ali nije iz toga napravljena šansa. Ipak crno-beli odmah pritisak i vrlo brzo smo videli i drugi korner!