KAKO?!

NESTVARNO - SVI VIDELI LOPTU U GOLU, A ON USPEO DA JE IZVUČE: Impresivna odbrana protiv portugalskog velikana! (VIDEO)

Benfika je težim putem uspela da stigne do naredne faze portugalskog kupa.

Izvor: Twitter/SPORTTVPortugal/printscreen

Fudbaleri Benfike tek nakon produžetaka savladali su drugoligaša Trofense (2:1) u Kupu Portugala, a ovaj susret obeležio je i golman niželigaša.

Brazilac Rodrigo Moura Nasimento (25), koji je inače retzervni čuvar Trofensea, napravio je odbranu za pamćenje. On je nogom uspeo da zaustavi šut Adela Tarabta i to nakon što je lopta zakačila jednog defanzivca i potpuno promenila pravac.

Iako je delovalo da je brazilski golman već pao na taj šut iskusnog fudbalera, njegova mreža ostala je netaknuta. Refleksnom intervencijom nogom uspeo je da zaustavi šut i prebaci loptu preko gola.

Bilo je u finišu prvog dela igre, u trenucima kada je slavni klub imao prednost od 1:0.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Benfika je povela golom Evertona u 21. minutu, Paču je izjednačio deset minuta pre kraja meča, a defanzivac Benfike Andre Almeida doneo je pobedu svom timu u četvrtom minutu prvog produžetka.