PARTIZAN PONOVO POBEGAO ZVEZDI! Rikardo je nezaustavljiv, crno-beli nastavili pobedničku seriju!

Partizan i dalje ne zna za poraz u Superligi.

Razlika je ponovo na "+5". Partizan je opet pobegao Crvenoj zvezdi i sačuvao prednost na vrhu tabele.

Crno-beli su u Humskoj opravdali ulogu favorita i savladali su Radnik iz Surdulice - 2:0 (1:0).

Gosti su u Beograd stigli bez sedmorice igrača, a čim su puleni Aleksandra Stanojevića uspeli da "otključaju" bravu, bilo je jasno kako će se meč završiti. Učinio je to Miloš Jojić u 33. minutu, a konačan rezultat postavio je Rikardo na asistenciju Saše Zdjelara u 73. minutu.

Pogledajte i najzanimljivije detalje sa meča:

Pre prvog gola je na terenu bila prava "uspavanka". Gosti su se odlično branili, napravili su pravi bedem pred svojim golom i sa tim su se domaćini mučili. A, kada je Jojić uspeo da zatrese mrežu sve je bilo mnogo lakše.

Posle tog pogotka se Partizan oslobodio, Terzić je imao idealnu šansu, posed su imali, čak 11 šuteva u prvih 45 minuta, ali samo jedan gol. Zato je Stanojević na startu drugog dela uveo Lazara Markovića u igru umesto Kvinsija Meniga.

Marković je razigrao tim, Rikardo je u 47. minutu promašio zicer, pa je Markec loše šutirao iz dobre pozicije. Ređale su se šanse za crno-bele, a u 73. minutu je Zdjelar odlično centrirao, a sjajni napadač je glavom matirao Ranđelovića.

Do kraja se čekao samo konačan rezultat koji je mogao da bude još ubedljiviji.

18:55

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Ovo su najzanimljiviji detalji sa meča.

18:50

KRAJ

Utakmica je završena. Partizan je pobedio - 2:0. Sada ponovo imaju pet bodova prednosti u odnosu na Zvezdu.

18:46

OVAKO JE RIKARDO DAO GOL

Pogledajte i kako je Rikardo zatresao mrežu u 73. minutu

Gol Rikarda protiv Radnika
Izvor: YouTube/Arena sport

18:42

83' - ČEKA SE KRAJ

Pitanje pobednika je u Humskoj rešeno, čeka se samo konačan rezultat.

18:33

76' - JOŠ DVE IZMENE STANOJEVIĆA

Filip Holender i Lazar Pavlović su ušli na teren, izašli su Miloš Jojić i Nikola Terzić.

18:31

73' - RIKARDO!

RIkardo je nastavio golgetersku seriju. Sjajan gol glavom napadača crno-belih posle savršenog centaršuta Zdjelara.

18:30

72' - POPOVĆ POGREŠIO, STANOJEVIĆ JE LJUT

Popović je dugo čekao i potom loše ispucao loptu, gosti su došli do prve šanse na meču, ali je šut završio daleko preko gola. Stanojević je bio vidno ljut, vikao je ka svom golmanu.

18:27

70' - PODRŠKA SA TRIBINA

Partizan ima veliku podršku sa tribina. U međuvremenu je Natho imao šansu, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola.

18:20

63' - NATHO NA TERENU

Ubrzo posle promašene prilike iz igre je izašao Danilo Pantić, ušao je Bibras Natho. Na drugoj stranij e umesto Predraga Medića ušao Luka Malešević.

18:19

61' - SJAJNA AKCIJA PARTIZANA

Marković je pokrenuo sjajnu akciju Partizana, Jojić je nesebično ostavio za Pantiać koji je odugovlačio, Ranđelović je imao dovoljno vremena da interveniše i spreči pogodak.

18:15

57' - PROMENA U RADNIKU

Druga promena u gostujućem timu. Izašao je Željko Dimitrov, ušao Uroš Milovanović.

18:09

51' - MARKOVIĆ ZAMALO

Još jedna velika šansa, Marković se odlično snašao, pronašao prostor za šut i poslao loptu pored stative.

18:06

47' - NEVEROVATAN PROMAŠAJ RIKARDA

Jojić je ukrao loptu, ubacio u prostor za Rikarda koji je gađao u dalji ugao, ali je Stefan Ranđelović sjajno intervenisao.

18:03

46' - MARKOVIĆ U IGRI

Jedna promena viđena je u pauzi. Lazar Maković je ušao umesto Kvinsija Meniga. Na drugoj strani je ušao Miloš Spasić umesto Vasilija Janjića.

17:55

OVAKO JE JOJIĆ DAO GOL

Pogledajte i kako je Jojić zatresao mrežu.

Gol Jojića protiv Radnika

17:51

STATISTIKA PRVOG POLUVREMENA

Ovako je izgledala statistika prvog poluvremena. Partizan je imao čak 73 odsto vremena posed lopte, četiri šuta u gol, ukupno 11, dok gosti nisu nijednom uspeli da zaprete.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

17:48

45' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Partizan ima gol prednosti - 1:0.

17:44

42' - PARTIZAN SA LOPTOM

Partizan je taj koji ima loptu i diktira tempo, krenuli su po drugi gol.

17:38

36' - TERZIĆ OPET

Imao je Terzić idealnu priliku da duplira prednost. Našao se sam ispred golmana, ali je šutirao veoma loše i pored stative.

17:35

33' - JOJIĆ!

Bedem gostiju je konačno probijen. Jojić je postigao gol za vođstvo.

Saničanin je šutirao, njegov šut je izblokiran, lopta se odbila do Miloša koji je gađao u dalji ugao i pogodio.

17:33

31' - PROBALI TERZIĆ I RIKARDO

Partizan se "budi". Odlični šutevi Terzića i Rikarda, ali se mreža nije zatresla na kraju.

17:26

25' - PRVA ŠANSA

Prva šansa na utakmici viđena je u 25. minutu. Saničanin je šutirao glavom, ostao je sam na sedam-osam metara, šutirao je veoma loše.

17:22

20' - SUDIJA U PROBLEMU SA OPREMOM

Meč je prekinut na par minuta zbog malih tehničkih problema koje je sudija Maksimović imao sa opremom. Sve je brzo rešeno.

17:16

15' - JOŠ SE ČEKAJU ŠANSE

I dalje ni jedni ni drugi ne uspevaju da stvore neku šansu za postizanje gola.

17:08

6' - SPOR POČETAK

Nema nikakvih uzbuđenja na početku utakmice. Partizan ima loptu, ali ne uspeva da stvori ozbiljnu šansu za sada.

17:03

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica u Beogradu je počela.

16:58

ĐORĐEVIĆ: NEMAMO SEDMORICU, PARTIZANU SE NE PRETI

Strateg gostiju Dušan Đorđević je otkrio da je njegov tim stigao bez sedmorice igrača na utakmicu.

"Ne preti se Partizanu ni kada smo u ozbiljnijem izdanju, posebno u ovakvoj situaciji kada nas je sve stiglo. Došli smo bez sedam igrača, šest prvotimaca. Fudbal je takav, mora da se izađe na teren. Nema nas ni za kompletnu klupu. Probaćemo da pružimo dostojan otpor. Momci će pokušati da se prikažu u najboljem svetlu", rekao je Đorđević za "Arenu sport"

16:56

STANOJEVIĆ OPREZAN

Trener Partizana Aleksandar Stanojević je oprezan.

"Poštujemo svakog protivnika, igramo protiv tima koji prima malo golova, igraju čvrsto. Teško im je dati gol, nedotaje im četiri-pet igrača, mi rotiramo. Znamo šta nam jedino ostaje, a to je da pobedimo", rekao je Stanojević za "Arenu sport".

Izvor: TV Arena sport 1/Screenshot