OVO JE ŽREB

SRBIJA HOĆE REVANŠ - NEK SE ČUVA SVETSKI ŠAMPION: Futsaleri u baražu, ali već znaju moguće rivale na Evropskom prvenstvu

Futsal selekcija Srbije bi mogla da uskoro obezbedi plasman na još jedno veliko takmičenje.

Izvor: RTS1/Screenshot

"Orlovi" bi mogli da dobiju svoju šansu za revanš!

Ukoliko futsal selekcija Srbije uspe da se kroz baraž plasira na Evropsko prvenstvo, tamo će ih čekati svetski šampion Portugal!

Očigledno ne može bez Portugalaca! Ekipa koja je savladala "orlove" na Evropskom prvenstvu u Beogradu pet godina, bila je bolja od Srbije i na nedavnom Mundijalu u Litvaniji.

Tada su uz sudijsku pomoć savladali Srbiju u osmini finala i potom osvojili Svetsko prvenstvo. Sada bi mogli ponovo da se susretnu s našom selekcijom.

Ukoliko Srbija u baraž mečevima protiv Belorusije (termini 14-17 novembar) uspe da se plasira na Evropsko prvenstvo, igraće u grupi A sa domaćinom Holandijom, nezgodnom ekipom Ukrajine i aktuelnim prvakom sveta.

Dve najbolje selekcije će proći u četvrtfinale turnira koji se od 19. januara do 6. februara 2022. održava u Holandiji.

Srbija bi tako mogla da ima priliku za revanš protiv Portugalaca, nakon poraza 2:4 posle produžetaka. Ipak, prvo je potrebno savladati Belorusiju...