KAKVA NOĆ: ČUDESNI SALAH I MESI! Sevalo sa svih strana - palo čak 35 GOLOVA u Ligi šampiona!

Spektakularno veče Lige šampiona!

Bila je ovo sjajna noć Lige šampiona!

Liverpul je pobedio Atletiko u Madridu (3:2), u utakmici u kojoj je vodio 2:0, pa video majstorije Antoana Grizmana, a onda i njegovu glupost (grubi prekršaj) kažnjenu direktnim crvenim kartonom.

"Redsi" su u 76. minutu postavili konačnih 3:2 udarcem maestralnog dvostrukog strelca Mohameda Salaha i to je bio uvod u još drame. Nedugo posle toga, sudija Danijel Sibert dosudio je penal za domaće nakon starta veziste Liverpula Žote na Kokeu, a onda je taj jedanaesterac "poništio".

Nemac je pogledao snimak, odlučio da ipak nije penal, a trener Atletika Dijego "Čolo" Simeone i njegov tim su pobesneli i više nisu imali snagu da se ponovo vrate iz minusa. Zaista sjajan meč!

Sjajno je igrao i Dušan Tadić, lider Ajaksa koji je sa saigračima slavio ubedljivu pobedu protiv Borusije Dortmund (4:0), u kojoj je srpski vezista snažnim udarcem iz slobodnog udarca "primorao" Marka Rojsa da postigne autogol. Pokazao je srpski reprezentativac klasu, a isto je uradio i neizbežni majstor - Lionel Mesi.

Pari Sen Žermen pobedio je Lajpcig kod kuće (3:2), ali posle preokreta koji je režirao upravo genijalni Argentinac, golovima u 67. i 74. minutu (iz penala, panenkom). Nemci su prethodno "okrenuli" posle vodećeg gola Kilijana Mbapea, ali nisu imali rešenje za Lea i njegove čarolije, posle kojih je PSŽ prvi na tabeli Grupe A, sa sedam bodova, dok je Siti drugi sa šest, Briž treći sa četiri, a Lajpcig poslednji, bez poena.

Lajpcig nije napravio čudo u Parizu, kao što ni Šerif nije napravio još jedno veliko iznenađenje, iako je zapretio i italijanskom šampionu. Inter je pobedio Moldavce 3:1 (1:0), ali ne potpuno rutinski. Heroj Šerifovog trijumfa protiv Reala u Madridu Sebastijen Til izjednačio je početkom drugog dela na 1:1, ali su veteran Arturo Vidal i holandski štoper Stefan De Fraj ipak postavili stvari na svoje mesto.

Dosta je bilo čuda, bar za sada.

Za kraj večeri, Karim Benzema je u nadoknadi "overio" ubedljivu pobedu Reala u Ukrajini (5:0), a srpski vezista Marko Grujić otprilike u to vreme je istrčao na teren u dresu Portoa u pobedi protiv Milana na "Dragau" (1:0).

Ranije u toku večeri odigrane su dve utakmice, favoriti su bez problema uradili posao, a onda je počeo vatromet.

Mesi doveo PSŽ nadomak važne pobede

Dva gola Argentinca na "Parku prinčeva", za preokret protiv Lajpciga - i to u sedam minuta.

Leo se polako navikava na Francusku, na oduševljenje navijača PSŽ-a.

22:46

Salah vraća vođstvo Liverpula - 3:2!

Egipćanin je pogodio iz jedanaesterca u 76. minutu! "Redsi" ponovo vode!

Atletiko je nedugo potom takođe tražio penal, ali je sudija posle konsultacije VAR tehnologije odlučio da nema penala. Pobesneli su domaći u tom trenutku.

22:30

Novi gol Ajaksa

Sada je 4:0 u Amsterdamu! Ale je pogodio mrežu Dortmunda. Dušan Tadić i njegovi saigrači se poigravaju.

U

22:28

Mesi!

PSŽ je uspeo da izjednači u Parizu. Lionel Mesi je postigao gol, pa je sada ponovo nerešeno protiv Lajpciga - 2:2. Dobio je i zanimljivu poruku od jednog navijača sa tribina koji je rekao da će mu dati svoju mamu ako dobije dres od Argentinca.

22:24

Porto vodi

Poveo je i Porto protiv Milana. Luis Dijaz je doneo prednost domaćinu u 67. minutu. Od 59. je za goste na terenu Zlatan Ibrahimović koji je zamenio Fikaja Tomorija.

22:23

Real i Inter - golovi u isto vreme!

Dve različite utakmice i dva gola u isto vreme. Rodrigo je postigao četvrti gol za Real protiv Šahtjora (4:0), a u isto vreme je De Fraj bio strelac za Inter protiv Šerifa - 3:1.

22:22

Ajaks dominira!

Ajaks ima veliku prednost protiv Dortmunda - 3:0!  Ale je asistirao, Entoni pogodio za veliku prednost protiv Holanda i ekipe!

22:20

Šok Lajpciga

Au! Lajpcig vodi u Parizu! Mukele je dao gol za vođstvo nemačkog tima u Francuskoj! Bio je to njegov prvi gol u Ligi šampiona.

22:18

Dva gola VInisijusa

Real polako završava posao u Kijevu. Vinisijus je dao dva gola Šahtjoru i doneo je ogromnu prednost Madriđanima - 3:0.

22:15

Inter opet vodi

Nije Šerif dugo imao nerešen rezultat u Italiji. Dao je Vidal gol za novo vođstvo italijanskog tima (2:1).

22:13

Crveni za Grizmana

Neverovatan potez Grizmana! Krenuo je napadač Atletika po loptu, nije video Firmina i bio je izuzetno neoprezan. Udario ga je đonom u glavu. Sudija nije imao dilemu, izvadio je crveni karton. Bunili su se domaći igrači, ali bez ikakvog pokrića, crveni za Francuza.

22:08

Šerif izjednačio

Kakav meč u Italiji! Šerif je izjednačio. Ponovo je Til strelac! (1:1). I to na fenomenalan način iz slobodnog udarca.

21:50

Antoan Grizman je promenio sve!

Dao je dva gola, oduzeo Liverpulu vođstvo, a mogao je da pogodi još koji put!

Spektakularan meč u Madridu.

21:40

Atletiko je izjednačio - 2:2 u Madridu!

Iako je Liverpul furiozno "otvorio" utakmicu protiv starog dužnika, Antoan Grizman je za 15 minuta poništio to vođstvo Engleza!

Francuski povratnik iz Barselone dao je gol u 20, pa i 34. minutu, za oduševljenje navijača na "Vanda Metropolitanu!"

21:36

Ajaks ekspresno stekao 2:0

Šampion Holandije je poveo 2:0 protiv Borusije Dortmund, autogolom Marka Rojsa i pogotkom Daleja Blinda.

Naravno, Dušan Tadić je na svom mestu u ekipi i nije u listi strelaca jer mu nije pripisan prvi gol "kopljanika". On jei izveo slobodan udarac, a Rojs je poslao loptu u svoju mrežu.

21:17

Golčina! Liverpul vodi 2:0!

Vezista Redsa Nabi Keita "uhvatio" je perfektan volej u 14. minutu i duplirao vođstvo engleskog velikana na terenu Atletiko Madrida.

Mogla bi ovo da bude jako duga i teška noć za ekipu Dijega Simeonea!

21:13

Poveo je i PSŽ - Mpape!

Francuzi su pogodili odmah posle Liverpula, u 10. minutu.

Kilijan Mbape je u 10. minutu pogodio za vođstvo PSŽ-a protiv Lajpciga 1:0, da najavi potencijalno mirno veče za navijače Parižana.

21:10

Naravno - Mo Salah!

Magični Egipćanin dao je gol za Liverpul na gostovanju Atletiku već u osmom minutu!

Predriblao je trojicu igrača, gađao sa ivice kaznenog prostora i savladao Jana Oblaka - doduše uz malu pomoć saigrača Džejmsa Milnera, koga je lopta okrznula na putu ka mreži.

U toku je 8. minut, a Liverpul vodi 1:0!