ZVEZDA PRATI PARTIZAN, BEN ZA 1:0 NA "MARAKANI": Crveno-beli se namučili da savladaju svog bivšeg golmana!

Zvezda pobedila Nišlije u Ljutice Bogdana!

Crvena zvezda prati Partizan!

Nekoliko sati nakon što su crno-beli nakratko "pobegli" na osam bodova prednosti, branilac titule je savladao Radnički iz Niša 1:0 i opravdao ulogu favorita na "Marakani".

ZVEZDA - RADNIČKI 1:0 (0:0)

Golom El-Fardu Bena na odličnu asistenciju Loija Dionija u 54. minutu, ekipa Dejana Stankovića primakla se Partizanu na pet bodova zaostatka, uz odigranu utakmicu manje. Bio je to "tvrd" meč, u kojem su Mirko Ivanić i Milan Rodić svojim kreacijama stvorili nekoliko prilika crveno-belih, ali te šanse nisu bile korišćene.

Najbolju je imao upravo Ben i to samo nekoliko minuta posle gola, kada ga je Rodić "izbacio" na zicer situaciju pred bivšim golmanom Zvezde Damirom Kahrimanom. Međutim, iskusni čuvar mreže je na vreme istrčao i iskoristio to što je Ben sačekao da "prebaci" loptu na levu nogu.

Pre i posle te situacije Zvezda nije bila tako blizu Kahrimanove mreže, što pokazuje da će iz večerašnjeg meča pre svega pamtiti rezultat i produženi niz mečeva bez poraza, a tek onda igru kojom je pobeda ostvarena i u kojoj je bilo malo trenutaka za pamćenje.

Zvezda je nastupila bez Aleksandra Kataija i Milana Pavkova, koji su i dalje odsutni, Filipo Falko tražio je i večeras svoju formu i nije mnogo konkretnog uradio, dok je Ivanić u prvoj utakmici od potpisa novog ugovora pokazivao zašto je uz Kataija najkreativniji igrač crveno-belih.

Naredni meč Zvezda će odigrati protiv Radnika u Surdulici, u sredu od 17 časova.

20:40

Kraj! Zvezda je pobedila 1:0!

20:22

Ovako je Ben doneo vođstvo

20:20

Miran meč na "Marakani"

I Stanković i Batak prave promene u timovima dok odmiče drugi deo meča. Nema velikih uzbuđenja ni pred jednim golom od druge Benove prilike i odlične reakcije Kahrimana.

20:01

GOL! ZVEZDA VODI 1:0!

El-Fardu Ben ostao je sam u petercu u 54. minutu, gde ga je Loi Dioni odlično pronašao dodavanjem sa leve strane.

Zvezda je tako "otključala" gol Damira Kahrimana!

Odmah potom, Ben je ponovo utrčao u kazneni prostor, a Kahriman je iz tog duela izašao kao pobednik!

El Fardu Ben.
Izvor: Stefan Stojanović/MONDO

19:33

- Poluvreme -

Zvezda je napadala, držala loptu (68 odsto poseda(, sedam puta centrirala iz kornera, ali Nišlije i dalje čuvaju svoj gol

19:31

Ivanić šutira, Kahriman brani

Ofanzivac Zvezde pokušao je udarcem u 43. minutu, ali je gađao po sredini gola, gde je Kahriman mirno uhvatio tu loptu.

Pokušava Ivanić konstantno da preti gostima, minut posle šanse je driblao u kaznenom prostoru Nišlija, ali rezultat ostaje isti.

19:19

Ovako je večeras na "Marakani"

19:17

Zvezda daje gol, ali je poništen

Falko je zatresao mrežu u 25. minutu, ali je pomoćni sudija podigao zastavicu, a glavni arbitar Nikola Radaković zaustavio igru. Italijan se trudi da nađe ritam, ali je rezultat i dalje 0:0.

Izvor: Promo/Facebook/FK Crvena zvezda/Nikola Mitić

19:10

Falko preti, Kahriman brani!

Najbolja šansa za Zvezdu u 23. minutu.

Falko je šutirao sa desne ivice peterca, Kahriman odbranio, Ben natrčao, pa je bivši golman Zvezde i njegov šut odbranio.

Lopta se i tada odbila do Italijana, a Kahriman je i taj udarac zaustavio i poslao loptu u korner.

18:50

Prvi šut gostiju!

Ofanzivni vezista Radničkog Stefan Mitrović pokušao je u prvih 10 minuta, a Zvezdin kapiten Milan Borjan odbranio je šut i zagrejao dlanove.

Na drugoj strani, crveno-beli su u uvodnih osam minuta iznudii dva kornera pred golom svog nekadašnjeg čuvara mreže Damira Kahrimana.