PORAZ

PARTIZANE, I GENT IMA PROBLEME - OPET SU IZGUBILI: Belgijanci se i dalje muče, a stižu im crno-beli!

Pred meč protiv srpskog kluba su upisali poraz na svom terenu.

Pobedili jesu Partizan u Konferencijskoj ligi, ali u domaćem prvenstvu nikako ne uspevaju da se konsoliduju!

Fudbaleri Genta zabeležili su čak šesti poraz u prvenstvu Belgije, nakon što su na svom terenu izgubili 2:0 od Uniona SG.

Ekipa koja narednog četvrtka (18.45) dočekuje Partizan u drugom međusobnom okršaju u Konferencijskoj ligi, nije uspela da se priključi ekipama iz gornjeg dela tabele Župile lige.

Gent je u uzbudljivom meču izgubio od neočekivanog lidera belgijskog šampionata. USG je poveo u sedmom minutu preko Dantea Vanzejra, da bi Gent najbolju šansu propustio u finišu prvog poluvremena.

Tada je Vadis Ođiđa Ofoe pogodio prečku iz penala, koji je prethodno bio načinjen nad Svenom Kumsom, strelcem jedinog pogotka u pobedi Genta nad Partizanom u Beogradu.

I kada Gent nije iskoristio svoju šansu, Union jeste, pošto je Tedi Teuma u 45. minutu iz penala bio precizan za 0:2.

Gent je sada 10. u prvenstvu Belgije sa 17 bodova iz 13 mečeva, dok je Union prvi sa 28 bodova, dva više od šampiona Klub Briža.