ŠOK U HUMSKOJ: PRVI KIKS PARTIZANA! Rikardo tragičar, Petrić heroj - Zvezda se primakla crno-belima!

Partizan u Humskoj nije uspeo da pobedi Proleter.

Izvor: Arena/Printscreen

Posle remija u Belgiji, remi i u Srbiji. Proleter je šokirao Partizan u Beogradu!

U Humskoj nije bilo pobednika posle 90 i kusur minuta, crno-beli su osvojili samo bod, pa je prednost u odnosu na Crvenu zvezdu sada "+6" umesto "+8" koliko je bilo pre ovog kola - 0:0!

Rikardo Gomeš je promašio penal, a heroj je golman Nikola Petrić koji je maestralnim intervencijama obradovao i saigrače, ali i Dejana Stankovića i ekipu koji imaju i meč manje od najvećeg rivala.

Gostujući tim je krenuo ofanzivno od samog starta i to se videlo već u petom minutu kada je Aleksandar Popović fantastičnom intervencijom sprečio pogodak Proletera. Samo dva minuta kasnije je Rikardo glavom šutirao pored gola.

Sporiji tempo se nastavio, crno-beli su delovali umorno, a odlična prilika viđena je u 28. minutu. Rikardo je fintama prevario nekoliko čuvara, tražio je prostor za šut, nije ga našao, ali jeste Jović koji je snažno šutirao, a golman Petrić još bolje intervenisao. Mreže su mirovale u prvom delu.

Već u pauzi je Aleksandar Stanojević napravio tri promene, izašli su Ivan Obradović, Bibras Natho i Nemanja Jović, ušli su Slobodan Urošević, Kvinsi Menig i Nikola Terzić. Donelo je to mali pomak u igri, pre svega u napadačkom delu.

Imao je u 52. minutu Rikardo zicer, našao se pred golom protivnika i šutirao je pored gola. Probao je ubrzo posle toga i Lazar Marković. U isto vreme je magla postajala sve gušća i to je pravilo probleme i jednima i drugima.

Onda je u 68. minutu Partizan imao priliku da povede sa penala. Sudija Tomić je pokazao na "belu tačku", Rikardo je preuzeo odgovornost, ali je fantastični Petrić to "pročitao" i odbranio njegov šut sa "kreča".

Petrić je imao još nekoliko sjajnih intervencija, a Stanojević je u 76. minutu uveo Filipa Holendera umesto Markovića. Nastavili su crno-beli sa napadima, tražili put do gola, ali nikako u tome nisu uspevali.

Neverovatni golman Petrić je "zaključao" gol, nestvarnim odbranama je sprečio domaćina da dođe do tri boda.

22:11

KRAJ

Utakmica je završena bez golova! Heroj je golman Nikola Petrić.

22:04

90' - IGRAĆE SE JOŠ ŠEST MINUTA

Četvrti sudija je podigao tablu, igraće se još šest minuta u Humskoj.

21:55

82' - ZICER ZA VUJAČIĆA

Savršena prilika za Vujačića u 81. minutu. Ostao je sam na petercu, šutirao je slabo, Petrić je intervenisao. Posle kornera je pokušao i Miletić, ponovo je Petrić bio odličan.

21:49

76' - HOLENDER U IGRI

Nova promena Stanojevića, izašao je Marković, ušao Holender.

21:44

70' - PONOVO PETRIĆ!

Posle kornera je bila još jedna odlična šansa za Partizan, Marković je šutirao iz prve, a Petrić je sjajno intervenisao još jednom. Skopljak je tom prilikom ostao da leži na zemlji zbog udarca u glavu. Lekarska ekipa je ušla na teren, pa je meč na kratko prekinut.

21:41

68' - RIKARDO PROMAŠIO PENAL!

U 66. minutu je sudija Tomić pokazao na "belu tačku". Rikardo je uzeo loptu i namestio je na "kreč" i posle dvominutnog čekanja izveo.

Napadač Partizana je preuzeo odgovornost, a Petrić je odbranio!

Petrić odbranio penal Rikardu
Izvor: YouTube/Arena sport

21:36

61' - MAGLA PRAVI VELIKI PROBLEM

Magla stvara velike probleme u Humskoj.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

21:31

58' - PROBAO I MARKOVIĆ

Rikardo je odložio loptu za Markovića, kapiten Partizana se namestio, šutirao, ali pored gola.

21:25

52' - KAKAV PROMAŠAJ RIKARDA

Mogao je u 52. minutu Rikardo da donese vođstvo svom timu. Našao se u idealnoj situaciji pred golom protivnika, šutirao je preko gola. Menig je bio ljut na saigrača, tražio je da mu doda loptu, što se nije dogodilo.

21:19

46' - IZMENE

Napravio je Stanojević dve izmene u pauzi. U igru su ušli Menig, Urošević i Terzić , a izašli su Obradović, Jović i Natho.

21:00

45' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, bez golova posle 45 minuta igre.

U samoj završnici je Rikardo imao dobru priliku, šutirao je glavom, ali pored gola.

20:53

37' - NEMA PRAVIH PRILIKA

Ponovo je usledio sporiji tempo utakmice. Partizan ima loptu u nogama, ali sa njom ne uspevaju da priprete protivniku.

20:44

28' - JOVIĆ ODLIČAN, GOLMAN BOLJI!

Dobio je RIkardo loptu, fintama je prevario nekoliko čuvara, ali nije uspeo da nađe prostor za šut, to je iskoristio Jović, šutirao je snažno, ali je golman Petrić još bolje intervenisao.

20:43

23' - SPOR TEMPO

Usporen tempo meča u poslednjih nekoliko minuta, nema pravih šansi.

20:31

16' - PARTIZAN PROBAO IZ SLOBODNOG UDARCA

Jojić je centrirao iz slobodnog udarca, nije to uradio dovoljno dobro. Intervenisala je odbrana gostujućeg tima.

20:23

7' - RIKARDO ZAMALO

Oprobao se i RIkardo u sedmom minutu. Šutirao je glavom pored gola.

20:20

5' - POPOVIĆ SPASILAC

Mogao je Proleter do prednosti u petom minutu. Popović je fantastičnom intervencijom sprečio pogodak gostiju.