SRBIJO, VREME JE ZA SVETSKO PRVENSTVO! Na Marakani padali golovi, MORAĆE i Portugal: Orlovi spremni za FINALE u Lisabonu

"Orlovi" odradili odličan posao u prijateljskom susretu.

Izvor: MNPress

Fudbalska reprezentacija Srbije je, prema rečima selektora Dragana Stojkovića Piksija, fizički u Beogradu, ali mislima već uveliko u Lisabonu.

I to je sve što je potrebno znati pred obaveznu prijateljsku utakmicu protiv Katara (četvrtak, 18.00) u sklopu priprema za meč godine i "finale" protiv Portugala, vredno plasmana na Svetsko prvenstvo.

"Orlovi" na stadionu "Rajko Mitić" dočekuju Katar, prvaka Azije koji je dodeljen A grupi evropskih kvalifikacija, kao tim koji se priprema za domaćinstvo Mundijala 2022. godine.

Srbija i Katar su pre par meseci odigrali prvi meč, i to u Mađarskoj, kada je naš tim slavio 4:0. Sada će taj susret biti samo uvertira za ono što čitava Srbija čeka - okršaj sa Portugalom koji će odlučivati o direktnom putniku u Katar.

Selektor Stojković je najavio drastično drugačiji sastav protiv Katara, prioritet je da se igrači ne povrede, pa ostaje da se vidi ko bi mogao da pokuša da se nametne za susret sa Portugalom u nedelju.

20:02

Ovako je Srbija proslavila pobedu

19:55

KRAJ! SRBIJA - KATAR 4:0

Sigurna pobeda Orlova protiv domaćina Mundijala na koji želimo da se plasiramo. Strelci su bili Lukić, Jović, Vlahović i Sergej Milinković-Savić.

Sada sledi "finale" protiv Portugala u nedelju od 20.45! Pobeda i Srbija je na Svetskom prvenstvu 2022, u suprotnom, čeka nas baraž narednog marta...

19:46

83' - GOOOOOL, 4:0!

Srbija razbija Katar, strelac je Sergej Milinković-Savić!

19:43

Pao je ritam na Marakani

Krajnje očekivano, imajući u vidu da Srbija vodi 3:0. Imao je Nemanja Radonjić jedan šut sa distance, ali pravo u golmana Katara.

19:36

74' - Tadić je na terenu

Zamenio je kapiten Srbije ovom prilikom Luku Jovića.

19:32

68' - Asadala pokušava...

Udarac veziste Katara sa distance ide visoko preko gola Vanje Milinković-Savića.

19:25

Još jedna izmena u Srbiji

Marka Grujića menja Nemanja Gudelj.

19:16

53' - GOOOOL, 3:0 ZA SRBIJU!

Dušan Vlahović je strelac! Sada se naša selekcija "zaigrala", pošto daju golove kao od šale. Posle odlične realizacije Jovića, i Vlahović trese mrežu i to samo sedam-osam minuta po ulasku u igru!

19:14

51' - GOOOOOL, LUKA JOVIĆ

Lepo se na kraju snašao Luka Jović, napadač Real Madrida duplira prednost Srbije. Delovalo je kao da će se Jović spetljati, ali je uspeo da se snađe i dobrim udarcem u dalji ugao gola zatrese mrežu.

19:08

Četiri izmene u timu Srbije

Aleksa Terzić, Uroš Račić, Dušan Vlahović i Sergej Milinković-Savić su na terenu, izašli su Andrija Živković, Strahinja Pavlović, Saša Lukić i Nemanja Maksimović.

Počelo je drugo poluvreme.

18:59

Ovako je izgledalo prvo poluvreme

18:49

45+2 - GOOOOOL, SRBIJA VODI 1:0!

Saša Lukić je strelac! Odlična akcija orlova u finišu prvog poluvremena!

Lepo su kombinovali naših igrači, Radonjić je probio po desnom boku, ubacio loptu u šesnaesterac, tamo golman Katara izbija loptu, ali samo do Lukića koji lepim udarcem trese mrežu gostiju!

Time je i završeno prvo poluvreme, sasvim dovoljno dobro odrađen posao u meču koji nema rezultatski značaj.

18:43

Slaba poseta na Marakani

Nema mnogo publike na ovoj utakmici...

Čitajte na MONDU.

Izvor: MONDO/Dušan Ninković

18:40

38' - Još jedan napad po desnoj strani!

Radonjić je probio po boku, ali nije dobro centrirao, posle toga Mladenović sa leve strane isto pokušava, napravila se gužva u šesnaestercu Katara, ali niko ne uspeva da šutira ka golu gostiju!

18:39

37' - Dobar napad Srbije, ali...

Prošao je Grujić po desnoj strani posle odlične lopte Radonjića, rešio je bivši igrač Liverpula da centrira, ali neprecizno ka Joviću... Šteta, moglo je ovo bolje da se završi.

18:37

33' - Opet preti Katar

Imala je Srbija nekoliko prilaza golu gostiju, ali sada opet Katar u šansi. Šutirao je Hatem sa ivice šesnaesterca pored gola u napadu u kojem je Katar sa samo tri igrača uspeo da zapreti brojnijim domaćim igračima.

18:25

23' - Kakva šansa za Katar!

Velika šansa za goste, mogli su da stignu do 1:0 posle loših reakcija u odbrani Srbije. Almoez je šutirao sa manje od 11 metara, ali odlično reaguje Vanja Milinković-Savić i spašava gol Srbije!

18:23

20' - Grujić pored gola...

Marko Grujić je posle kornera sa leve strane bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom odlazi pored gola Katara.

18:19

16' - Ali pokušava s distance

Napadač Katara Almoez Ali šutira sa preko 20 metara, solidan udarac, ali dovoljno preko gola da ne bude opasnosti.

18:14

11' - Mladenović u "živi" zid

Bio je to slobodan udarac sa oko 25 metara za levog bočnog igrača Srbije, ali Mladenović pogađa samo igrača u "živom" zidu Katara.

18:08

5' - Velika šansa za Srbiju!

Luka Jović je odlično prihvatio loptu između dva štopera Katara, posle je uspeo da uposli Maksimovića, a ovaj u padu uspeva samo da pogodi golmana Katara. Dobila je Srbija korner ovde, ali prva prava šansa na meču mogla je da nam donese prednost.

18:02

POČELA JE UTAKMICA

Krećemo na stadionu "Rajko Mitić", Srbija u jednom novom sastavu napada Katar!

17:30

"I da ne budu motivisani, to me ne zanima"

Evo šta je selektor Stojković pričao pred utakmicu sa Katarom.

17:12

17:07

Evo i rezervi dva tima:

SRBIJA (rezerve): Rajković, Dmitrović, Milenković, Terzić, Gudelj, Vlahović, Tadić, Kostić, Račić, Ristić, S. Milinković-Savić, Veljković.

KATAR (rezerve): Baršam, Hasan, A. Hasan, Alaeldin, Asadala, Abdurisag, Abdulsalam, Budijaf, Kidir, Alravi, Al Barik, Al Hadrama.

16:44

OVO JE SASTAV SRBIJE

Dragan Stojković Piksi je ponovo drastično promenio tim Srbije, doduše očekivano. Veliki broj novih igrača dok se čeka susret sa Portugalom:

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Spajić, S. Mitrović, Pavlović - Radonjić, Grujić, Maksimović, Mladenović - Živković, Lukić - Jović.

Dakle, u timu Srbije debituje nekadašnji "zlatni orlić" Vanja Milinković-Savić, a "orlovi" će igrati u sistemu 3-4-2-1.

KATAR: Alšib - Migel, Kuki, Salman - Mohamed, Hatim, Madibo, Albajati, Elamin - Ali, Muntari.

15:20

Ne igra samo Srbija

I dok Srbija bude igrala prijateljski meč protiv Katara, u našoj kvalifikacionoj grupi će se igrati još dva susreta. Azerbejdžan - Luksemburg od 18.00 nema važnost, dok Irska - Portugal od 20.45 i te kako ima!

Portugalci su favoriti, ali Irci bi pozitivnim rezultatom mogli da pomognu Srbiji.

14:50

Piksi odmara OSAM igrača!

Ovo je tim Srbije koji bi trebalo da počne meč protiv Katara.

14:30

Dobrodošli u MONDO Live

Budite i danas uz MONDO, večeras ćemo uživo pratiti dešavanja sa prijateljske utakmice Srbija - Katar.

• SRBIJA - KATAR 4:0
  • Srbija i Katar su se sastali u septembru i bilo je 4:1 za "orlove".
  • Katar je aktuelni prvak Azije i domaćin Mundijala 2022.