Bitan meč

ŠOK ZA PORTUGAL PRED SRBIJU – REMI KOJI BOLI: Mučili se u Irskoj, na kraju OSTALI BEZ LEGENDE i jedva iščupali bod!

Kakva uvertira za meč Srbije i Portugala – u Lisabonu će sve biti izjednačeno!

Portugal je kiksnuo pred meč sa Srbijom! Iako su skoro svi očekivali da tim Fernanda Santoša predvođen Kristijanom Ronaldo dobije Irsku i sačeka meč sa “orlovima” uz bodovnu prednost u odnosu na naš tim – to se nije desilo!

Ne samo da je na gostovanju u Irskoj Portugal odigrao nerešeno bez golova već je ostao i bez Pepea za poslednju utakmicu kvalifikacija. Iskusni štoper je izgubio živce i dobio crveni karton u 82. minutu meča.

IRSKA – PORTUGAL 0:0 (0:0)

Sada je situacija na tabeli jasna, Portugal je prvi na gol razliku, ali ima isti broj bodova kao Srbija – 17 i u Lisabonu će se u nedelju sve rešavati.

Selektor Fernando Santoš je kalkulisao sa sastavom ekipe i to mu se osvetilo. Njegov tim tokom celog meča nije uspevao da dominira, a na kraju je i Irska imala nekoliko šansi da povede i tako dodatno šokira "Selesao".

Situacija u grupi je takva da Srbiji i dalje treba pobeda za prolazak dalje, ali ovakva igra Portugala svakako raduje sve ljubitelje fudbala u Srbiji.

Osim toga Pepe neće moći da nastupi u Lisabonu, a Kristijano Ronaldo koji je odigrao ceo meč u Irskoj se u dva navrata žalio na povredu, pa je pitaje u kakvom će stanju biti za naredni meč.

Ukoliko želite da učestvujete u anketi posetite Mondo Pređi na sajt

TOK MEČA:

KRAJ! Gotovo je - 0:0 u Dablinu!

90. minut: Još pet minuta nadoknade! Može li Portugal do gola, može li Irska da ih još više šokira?*

82. minut: Pepe dobija crveni karton! Ostaje sa igračem manje Portugal, a Pepe neće moći da igra na meču protiv Srbije!

78. minut: Opet je probao Kristijano Ronaldo i promašio!

75. minut: Ogbene je sve bolji na ovom meču, sada je prošao po boku, centrirao, Enda Stivens je naleteo na loptu i prebacio je preko gola.

67. minut: Šansa za Ronalda! Bio je u još jednom nebeskom skoku,uputio udarac ka golu, ali nema ništa od gola!

60. minut: IZMENE! Nije bilo ničega zanimljvog u prvih 15 minuta drugog poluvremena, pa su se selektori odlučili na izmene. Leao i Mutinjo su ušli u Portugalu umesto Guedeša i Mateusa, a kod Irske je Ajda zamenio Mekgrata!

DRUGO POLUVREME: Počinje drugi deo igre, nema promena u timovima.

POLUVREME! Nije se Portugal proslavio, nismo videli previše otvorenih šansi, a Kristijano Ronaldo se žalio na povrede. Ostaje još 45 minuta meča.

41. minut: Video je Ronaldo Andrea Silvu u kontri, gađao ga je, ali na kraju nije došla ta lopta do njega.

33. minut: Opasan korner Irske, Džon Igan je bio najbolji u skoku, ali nije uspeo da postigne gol.

26. minut: Opet se Ronaldo drži za leđa! Met Doerti ga je u skoku udario direktno nogom u bubrege i drži se za bolno mesto igrač Junajteda.

18. minut: Irska preti! Mogla je ovo biti sjajna kontra, ali je očajnu odluku doneo Met Doerti i upropastio sve.

14. minut: Sjajna šansa! Andre Silva je zapretio, ali je golman Bazunu ovoga puta sjajan. Počistio je tu loptu.

5. minut: Ronaldo je proklizao i žali se na povredu. Ali srećom po Portugal ništa ozbiljno.

1. minut: Počelo je! Treba gledati Palinju, ako vezista Portugala dobije žuti karton neće igrati protiv Srbije!

20:00 Izašli su timovi i Portugal igrao u dosta izmenjenom sastavu:

PORTUGAL: Patrisio; Dalo, Pepe, Danilo, Semedo; Palinja, Bruno Fernandeš, Mateus; Kristijano Ronaldo, Andre Silva, Guedeš

IRSKA: Bazunu; Doerti, Kolman, Dafi, Egan, Stivens; Hendrik, Kulen; Mekgrat, Robinson, Ogbene