ZVEZDA SE MUČILA I KRENULA PO TROFEJ! Prvenac letnjeg pojačanja, Katai nije pogodio sa penala - drugoligaš mašio šanse!

Poznat je i poslednji učesnik osmine finala Kupa Srbije za ovu sezonu.

Crvena zvezda je u osmini finala Kupa srbije! Crveno -beli, koji brane trofej u ovom takmičenju, savladali su na gostovanju Inđiju u meču koji je trebalo da se odigra još krajem oktobra.

Jedini strelac na meču bio je Rišairo Živković, koji je iskoristio sjajnu akciju nakon kornera i postigao debitantski gol za sprski tim.

Pre toga, Aleksandar Katai je propustio priliku da postigne gol sa bele tačke pošto mu je golman Inđije Vukašinović zaustavio udarac. Crveno-beli su imali još nekoliko dobrih prilika, ali imala ih je i Inđja. Fudbaleri lidera Prve lige Srbije pretili su tokom celog meča, preko Đokića, Vukajlovića, Vukčevića,...

Najbolju priliku propustili su u uvodnim minutima, kada je stativa pomogla gostima iz Beograda da se mreža ne zatrese.

Uskoro opširnije...

14:54

KRAJ - 0:1!

Pamtiće Crvena zvezda rezultat, ali i utakmicu koja uopšte nije ličila na susret sa drugoligašem. Inđija je bila veoma ozbiljan protivnik i stvorila je nekoliko dobrih šansi kojima je mogla da savlada Zorana Popovića.

Ipak, ekipa Dejana Stankovića stigla je među 16 najboljih timova u Kupu Srbije.

14:51

Nadoknada!

Još 3 minuta će se igrati u Inđiji.

14:41

15 minuta do kraja!

Pravo je čudo kako smo videli samo jedan pogodak na ovom meču. Inđija je propustila nekoliko odličnih prilika, a Crvena zvezda imala šansu i sa bele tačke, kada je Vukašinović zaustavio Kataijev šut.

14:34

IZMENE!

Crvena zvezda je napravila svih pet izmena na današnjem meču. Izašli su Milan Rodić i Milan Pavkov, a na terenu su Milan Gajić i Aleksa Vukanović.

14:26

IZMENE!

Ponovo menja Dejan Stanković.

Rišairo Živković i Aleksandar Katai su van terena, a ostatak meča odigraće El Fardu Ben i Slavoljub Srnić.

14:24

63. minut - VUKČEVIĆ!

Na mukama je Zoran Popović u ovim trenucima. Probao je udarcem sa distance Vukčević, ali Inđija ponovo ima samo korner.

14:22

61. minut - VUKAJLOVIĆ!

Probao je defanzivac domaćih sa preko 30 metara, a lopta je nezgodno odskočila ispred Popovića. Ipak je uspeo da je odbije u korner.

14:19

IZMENA!

Van terena je Ignjatović, na terenu je Stojanović, a to je četvrta promena koju u dosadašnjem toku susreta napravio trener Inđije Nebojša Jandrić.

14:17

IZMENA!

Aleksandra Dragovića menja Miloš Degenek.

Fudbaleri koji su nastupali za Austriju i Australiju u novembarskom terminu za reprezentacije podelili su minutažu na današnjem susretu.

14:15

54. minut - VUKČEVIĆ!

Mogla je ovo da bude odlična prilika za Inđiju.

Vukčević je ukrao loptu Dragoviću, ali nije na vreme asistirao Kukolju, pa su odbrambeni igrači Crvene zvezde uspeli da se vrate i spreče priliku domaćeg tima.

14:13

PROMAŠEN PENAL!

Ovako je Vukašinović odbranio Kataijev udarac:

Inđija - Zvezda, penal Kataija
Izvor: YouTube/Arena sport TV

14:11

50. minut - KATAI!

Dobra prilika za Aleksandra Kataija, koji je sa šest metara hvatao volej. Njegov udarac nije bio precizan i lopta je otišla iznad gola.

14:08

47. minut - Nastavljeno, pa prekinuto!

U prvom minutu drugog dela meča susret je kratko prekinut jer je dim sa tribine prekrio deo terena. Navijači Zvezde su napravili bakljadu iza Popovićevog gola, ali ubrzo je moglo ponovo da se igra.

14:07

IZMENE!

TRI izmene u redovima Inđije.

Iz igre izlazi N. Nedeljković, a umesto njega će igrati Desančić. Takođe, teren je napustio Žakula koji je u prvom delu meča tražio lekarsku pomoć, a na terenu je Vukčević, a u igri je i Rađen koji je zamenio Jovanovića.

13:51

POLUVREME - 0:1!

Strašan fudbal gledali smo na početku ovog meča. Inđija se prikazala u veoma dobrom svetlu, namučila je crveno-bele i imala nekoliko ozbiljnih prilika.

Ipak, Crvena zvezda ima prednost, nakon što je Rišairo Živković pogodio za svoj prvi gol u novom klubu. Pre toga je dobru priliku imao Katai, ali je Vukašinović odbranio njegov penal.

13:48

44. minut - ŽAKULA!

Mogao je vezni fudbaler Inđije mnogo bolje u ovoj kontri.

Imao je loptu u nogama i saigrača Đokića na levoj strani terena, a Gobeljić je bio jedini igrač Zvezde ispred Zorana Popovića. Ipak, domaći fudbaleri se nisu snašli.

13:45

42. minut - Proba Inđija!

Imali su domaći fudbaleri priliku da ugroze Popovića iz prekida, ali je centaršut iz skraćenog kornera otišao van terena.

13:34

31. minut - ŽIVKOVIĆ!

Ponovo je Aleksandar Katai ubacio loptu u kazneni, a Rišairo je bio blizu drugog gola na meču. Ipak, Vukašinović je imao sreće, a lopta je završila nekoliko desetina centimetara pored gola.

13:32

29. minut - PREKIDI!

Glavni sudija meča Marko Ivković dva puta je prekidao susret Inđije i Crvene zvezde.

Razlog za to je skandiranje navijača Crvene zvezde, koji izražavaju negodovanje zbog najave da će Nenad Bjeković biti izabran za novog predsednika Fudbalskog saveza Srbije!

13:28

24. minut - GOOOOOOOOOL, 0:1!

Crvena zvezda vodi nakon pogotka Rišaira Živkovića! Za njegov prvenac zaslužan je Katai koji je loptu iz slobodnog udarca poslao u kazneni prostor, ali i Pankov koji je glavom prosledio ka krilnom napadaču!

13:26

22. minut - Malo mirnije!

Nakon ubitačnog ritma u prvih 15 minuta meča, tempo je mirniji i u ovom delu susreta ne gledamo previše prilika.

13:15

12. minut - MAKAZICE!

Opasna je Inđija, uopšte se nisu predali favorizovanom rivalu. Nakon jedne gužve u kaznenom prostoru Popovića, pokušali su makazicama, ali je odbranjen i taj pokušaj...

13:12

9. minut - ŠANSE!

Šanse na sve strane...

Katai treći put šutira ka golu Vukašinovića, ali ovog puta je njegov pokušaj izblokiran.

13:08

5. minut - KATAI PROMAŠUJE PENAL!

Aleksandar Katai, koji danas nosi kapitensku traku, nije uspeo da postigne gol sa bele tačke. Darko Vukašinović je zaustavio njegov udarac!

Faul je dosuđen nakon što se Nenad Krstičić našao u sendviču, između dvojice domaćih fudbalera.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

13:06

3. minut - STATIVA!

Imala je sreće Crvena zvezda!

Đokić se fantastično ubacio u prazan prostor, a njegov udarac završio je na stativi. Okvir gola pomogao je Zoranu Popoviću ovog puta.

Meč je počeo fantastično, pošto smo pre ove prilike videli pokušaje Kataija na jednoj i Riznića na drugoj strani.

13:03

Meč je počeo!

Ekipa Inđije ima prvi napad na meču koji igra protiv aktuelnog osvajača Kupa Srbije, Crvene zvezde.

12:50

Penali?

Ove sezone smo u Kupu Srbije videli penale na dve utakmice, a mogli bismo da ih vidimo i na utakmici u Inđiji, ukoliko rezultat bude nerešen. Sećate se kad je Zvezda poslednji put šutirala penale?

Bilo je to šrošle sezone, u finalu Kupa Srbije, kada je Milan Borjan postao heroj i crveno-belima doneo trofej!

Taj meč obeležio je i sukob Nikole Krstovića i Vladimira Stojkovića, nakon što je bivši napadač Zvezde bio precizan sa bele tačke. Pogledajte taj detalj:

12:35

Kako je Stanković najavio meč?

Pred gostovanje u Inđiji, trener crveno-belih održao je konferenciju na kojoj je pričao o izostancima svojih igrača, ali i protivniku na današnjem susretu.

Izvor: Youtube/Printscreen/Crvena zvezda

12:25

Tradicija!

Crvena zvezda ima niz od tri pobede protiv Inđije. Pored pomenutog meča na gostovanju u aprilu ove godine, Zvezda je u istoj sezoni pobedila i na svom terenu, nakon velikog preokreta u finišu meča.

Pre toga Inđija i Crvena zvezda igrali su u četvrtfinalu Kupa Srbije, a u junu 2020. godine Zvezda je bila bolja u Inđiji - 2:!!

12:15

Rezervisti!

Šansu sa klupe za rezerve čekaće sledeći fudbaleri:

Inđija: Čupić, Ljubanović, Trivić, Kovačević, Ševo, Stojanović, Desančić, Vukčević, Rađen, Srbijanac, I. Nedeljković

Crvena zvezda: Gordić, Gajić, Degenek, Stanić, Eraković, Lazetić, El Fardu Ben, Srnić, Vukanović, Bakajoko

12:10

Prethodni meč!

Zvezda je krajem aprila gostovala u Inđiji i upisala pobedu - 5:1! Strelci na tom susretu bili su Veljko Nikolić, Milan Pavkov koji je dva puta tresao mrežu, Filipo Falko i Dijego Falćineli. Jedini gol za domaće postigao je sa bele tačke Nebojša Bastajić, sada fudbaler Vojvodine.

Prisetite se detalja sa tog meča:

12:00

SASTAVI!

Inđija: Vukašinović - Ignjatović, Đurić, Žakula, Vukajlović - Đokić, Jovanović, Plavšić, N. Nedeljković, Riznić -  Kukolj

Crvena zvezda: Popović - Gobeljić, Dragović, Pankov, Rodić - Petrović, Krstičić - Živković, Katai, Ivanić - Pavkov

11:50

Učesnici osmine finala!

Među 16 najboljih timova Kupa Srbije za ovu sezonu već se nalaze:

Partizan, Radnik iz Surdulice, Metalac iz Gornjeg Milanovca, Loznica, Napredak iz Kruševca, Vojvodina, Radnički iz Niša, OFK Bačka iz Bačke Palanke, Kolubara iz Lazarevca, Novi Pazar, Rad, Javor iz Ivanjice, TSC, Dubočica iz Leskovca i Radnički sa Novog Beograda.

11:45

Šesnaestina finala!

Ostali mečevi u ovoj fazi takmičenja odigrani su 13, 14. ili 27. oktobra. Zabeleženi su sledeći rezultati:

• Radnički Niš - Dinamo Vranje 1:0
  • OFK Bačka - Proleter 3:1 (nakon penala)
  • Mladost Lučani - Kolubara Lazarevac 2:3
  • Novi Pazar - Budućnost Dobanovci 1:0
  • Sloga Požega - Rad 0:1
  • Javor - Mačva 2:1
  • Zlatibor - TSC 0:4
  • Spartak Subotica - Dubočica Leskovac 4:5 (nakon penala)
  • Radnički Novi Beograd - Voždovac 2:1
11:30

Dobar dan!

Fudbaleri Crvene zvezde kreću u odbranu trofeja u Kupu Srbije!

Prvi izazov u novoj sezoni je utakmica protiv Inđije, na gostovanju u Sremu. Ovaj meč trebalo je da bude odigran ranije, ali je zbog zgusnutog rasporeda crveno-belih koji imaju obaveze i na međunarodnoj sceni utakmica pomerena za drugi deo novembra.

Tako će pobednik ovog meča biti poslednji učesnik osmine finala, gde se već znaju svi ostali timovi.

Tekstualni prenos meča pratite uz MONDO!

• Inđija - Crvena zvezda 0:1