ZVEZDIN DŽELAT UTIŠAO MARAKANU! Šampion OPET prosuo bodove - bolan kiks na Dekijevom jubileju!

Crveno-beli imali priliku da se na tabeli izjednače sa Partizanom, ali nisu upisali pobedu u 20. kolu.

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su samo jedan bod u dva meča protiv Radnika iz Surdulice - nakon poraza na gostovanju upisan je samo remi na domaćem terenu (1:1). Iako su crveno-beli imali dva penala u prvom delu meča, nisu uspeli da savladaju goste sa juga Srbije.

Jedan od kaznenih udaraca realizovao je Aleksandar Katai, ali kod drugog nije bio precizan. Šutirao je preko gola, a niz njegovih promašaja adekvatno su pratili Ivanić i Kanga. Uglavnom njih trojica pretili su Radniku, ali nisu bili precizni pa se do finiša meča došlo sa minimalnom prednošću za šampiona.

Tada je usledio šok za sve na stadionu.

Rezervista Bogdan Stamenković odlično je pratio akciju, pobegao Slavoljubu Srniću i udarcem glavom sa nekoliko metara savladao Milana Borjana. Veliki bod za goste znači i kiks za domaći tim, koji se nadao da će uspeti da se (uz meč više) izjednači sa Partizanom.

Ovako, razlika ostaje dva boda, a crvo-beli će u sredu u Gornjem Milanovcu imati priliku da ponovo odu na velikih "plus pet" u odnosu na najvećeg rivala.

20:18

Stankovićeva izjava!

"Crvenoj zvezdi ovakve stvari ne smeju da se dešavaju", rekao je Dejan Stanković!

Pričao je trener Crvene zvezde i o prosutim bodovima, teškom ritmu utakmica, Evropi, promašenim šansama...

20:15

Gol Radnika!

Ovako je Bogdan Stamenković šokirao Crvenu zvezdu!

Crvena zvezda - Radnik 1:1, Stamenković
Izvor: YouTube/Arena sport TV

20:01

KRAJ - 1:1!

Promašila je Zvezda penal i niz dobrih šansi, a za to je stigla kazna. Bogdan Stamenković pogodio je mrežu Milana Borjana i Radnik je po drugi put zaustavio crveno-bele.

Podsećamo, u Surdulici je bilo 2:1 za domaće, a večerašnjih 1:1 doneli su im četvrti bod u međusobnim mečevima!

Pogledajte detalje sa meča:

19:50

83. minut - GOOOOOOOOOL, Stamenković!

Šok za Crvenu zvezdu, Radnik je izjednačio! Rezervista Bogdan Stamenković pogodio je u finišu meča i poravnao rezultat protiv aktuelnog šampiona. On je iskoristio nesporazum u odbrani Zvezde, ubacio se iz drugog plana i udarcem glavom savladao Borjana.

19:48

Još 10 minuta!

Ulazimo u sam finiš meča na stadionu Rajko Mitić, a Crvena zvezda protiv Radnika vodi 1:0.

19:45

Poseta - 4.286!

Iako je pre samo nekoliko dana ostvaren istorijski plasman u Ligi Evrope, fudbaleri Crvene zvezde nisu imali veliku podršku sa tribina danas. Tek nešto više od 4.000 ljudi gleda meč protiv Radnika.

19:41

Još četiri izmene!

Kao da su se dogovorili treneri.

Zajedno su napravili trostruke promene, a sada u istom terminu menjaju još dvojicu igrača.

Filip Petrović umesto Vasilija Janjića i Bogdan Stamenković umesto Davora Nedeljkovića.

Kod crveno-belih su na terenu Veljko Nikolić i Nenad Krstičić, a teren us napustili Gelor Kanga i Aleksandar Katai.

19:37

69. minut - Ivanić!

Nastavlja se revija promašaja crveno-belih. Nakon što je sačekao loptu na ivici kaznenog prostora, mirko je šutirao ka golu, ali je ispostavilo da gol ne bi važio zbog ofsajda ni da je bio precizan.

19:28

Trostruka izmena Radnika!

Iz igre izlaze Predrag Medić, Nemanja Subotić i Uroš Milovanović, a na terenu su Viktor Lukić, Edin Biber i Darko Bjedov.

19:25

Trostruka izmena Zvezde!

Izlaze Milan Rodić, El Fardu Ben i Milan Pavkov, a umesto njih će igrati Miloš Degenek, Filipo Falko i Marko Lazetić.

19:20

52. minut - Ben!

Ostaje 1:0 nakon neugodnog pokušaja Bena. Probao je iz slobodnog udarca da šokira golmana gostiju, ali će biti samo korner za Zvezdu.

19:15

47. minut - Kanga!

Još jedna Gelorov pokušaj sa distance lako je zaustavio Ranđelović.

19:13

DRUGI DEO MEČA!

Susret je nastavljen, a crveno-beli imaju prvi napad.

19:10

Penali za Zvezdu!

Nakon prekršaja nad Erakovićem Katai je postigao pogodak...

Crvena zvezda - Radnik 1:0, Katai

A zatim nije iskoristio penal dosuđen zbog faula nad Benom.

Crvena zvezda - Radnik, promašen penal Kataija
19:07

Slavi i Stanković!

Takođe, ovo je jubilej Dejana Stankovića, koji 100. put predvodi Crvenu zvezdu u zvaničnom meču!

19:06

Jubileji!

Milan Gajić je 100 puta nastupio za Crvenu zvezdu.

18:54

POLUVREME - 1:0!

Moglo je biti i mnogo više golova na stadionu Rajko mitić.

videli smo samo jedan, a on je delo Aleksandra Kataija sa bele tačke. Isti fudbaler promašio je drugi penal za Zvezdu samo šest minuta kasnije, kada je loptu poslao preko Radnikovog gola.

Pre toga Katai, Ivanić, pa i Kanga propuštali su prilike za pogodak crveno-belih, dok su gosti pretili preko Bogdanovskog.

18:51

Faul nad Benom!

Nakon ovog prekršaja dosuđen je drugi penal za crveno-bele, ali njega Katai nije pretvorio u gol:

18:46

PREKO GOLA!

Aleksandar Katai promašuje penal, odnosno njegov udarac odlazi iznad prečke.

18:45

PENAL ZA ZVEZDU!

Drugi put u roku od sedam minuta sudija Đorđe maksimović dosudio je penal za Crvenu zvezdu.

Ovog puta zbog faula nad Benom, kojem je ukazivana pomoć na travi, Maksimović je pokazao na belu tačku. Ponovo je pričao sa VAR sobom i opet je išao da samostalno pogleda snimak.

18:42

Ovako je izgledao penal!

18:39

35. minut - GOOOOOOL, Katai!

Pogađa ofanzivac Crvene zvezde, iako je Stefan ranđelović pročitao njegovu nameru i zakačio loptu koja je išla u njegovu desnu stranu!

18:37

Zbog kontakta Ranđelovića i Erakovića fudbaleri crveno-belih oštro su reagovali, okružili su Đorđa Maksimovića i žalili se zbog nedosuđenog kaznenog udarca.

Nakon što je komunicirao sa VAR sobom, a zatim i sam pogledao snimak, Maksimović je dosudio penal!

18:35

Prvi žuti karton!

Fudbaler gostujućeg tima napravio je faul nad Slavoljubom Srnićem, a zatim oštro protestovao zbog dosuđenog prekršaja. Opomenut je žutim kartonom.

18:31

28. minut - Kanga!

Ostavljeno je Gaboncu previše prostora, ali je Ranđelović još jednom bio na pravom mestu. Ni Gelor Kanga nije uspeo da ga savlada.

18:29

26. minut - Ivanić!

Velika šansa za crveno-bele. Kombinovali su Mirko Ivanić i El Fardu Ben, a na kraju je lopta pogodila mrežu sa spoljne strane.

18:26

Sneg!

Teren je čist, a sneg je sa trave prebačen na atletsku stazu. Ovako to izgleda:

18:19

16. minut - Bogdanovski!

Odlična kontra Radnika i dobar pokušaj nikole Bogdanovskog, ali je Borjan uspeo da skrene loptu u korner.

18:10

6. minut - Katai!

Probao je ofanzivac Crvene zvezde ovog puta glavom, ali ponovo nije zatresao mrežu. Dragović je pokušao da ga uposli i bio je to prilično dobar centaršut štopera.

18:07

3. minut - Velika prilika!

Imao je zicer Aleksandar Katai i nije uspeo da savlada golmana Stefana Ranđelovića, a zatim je sa distance probao i Mirko Ivanić, koji je prebacio gol.

18:04

Utakmica je počela!

Radnik je prvi krenuo sa centra, ali nije ozbiljnije pripretio iz tog napada.

17:55

Još jedno kolo!

Nakon ove utakmice, Crvena zvezda i Radnik će odigrati još po jednu utakmicu u jesenjem delu prvenstva.

Crvena zvezda u 21. kolu igra protiv TSC-a u Bačkoj Topoli, dok Radnik čeka Mladost iz Lučana na svom terenu. Ti mečevi zakazani su za 16. i 17. decembar, ali je pitanje kada će biti odigrani zbog pomeranja ostalih utakmica u Superligi.

17:50

Prethodni meč!

Podsetite se detalja sa utakmice 5. kola, koja je u naknadnom terminu odigrana 27. oktobra.

Strelci na ovom susretu bili su Spasić i Lukić za Radnik, odnosno Ben za Crvenu zvezdu.

Radnik - Crvena zvezda 2:1
Izvor: YouTube/Super liga Srbije
17:15

Rezervisti!

Crvena zvezda: Gordić, Degenek, Pankov, Krstičić, Falko, Stanić, Nikolić, Lazetić, Gobeljić, Vukanović

Radnik: Ostojić, Vukadinović, Simonović, Lukić, Stamenković, Petrović, Bjedov, Biber, Stojanović, Miladinović, Dimitrov

17:05

SASTAVI!

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Dragović, Eraković, Rodić - Kanga, Srnić - Ben, Katai, Ivanić - Pavkov

Radnik: Ranđelović - Jokić, Radmanovac, Oreščanin - Subotić, Medić, Nedeljković - Bogdanovski, Spasić, Janjić - Milovanović

Izjava Stankovića!

Meč protiv Radnika iz Surdulice veoma je važan za Crvenu zvezdu, a to je napomenuo i Dejan Stanković. Trener Zvezde osvrnuo se i na poraz u Surdulici dok je pričao o meču koji se igra večeras.

16:15

Izjava Đorđevića!

Ovako je meč protiv Crvene zvezde najavio trener Radnika Dušan Đorđević.

16:00

Ovako se čistio sneg na Marakani!

Crveno-beli su se potrudili da teren bude u dobrom stanju za meč 20. kola Superlige.

U akciji čišćenja učestvovali su i talenti iz Zvezdine škole:

15:45

DOBAR DAN!

Sneg je napravio velike probleme timovima Superlige, ali će se meč Crvene zvezde i Radnika igrati po planu.

Aktuelni šampion od 18:00 čeka jedinu ekipu od koje je ove sezone izgubila u domaćim takmičenjima, a tim Dejana Stankovića pokušaće da se revanšira za taj meč.