PRIPREMA

PARTIZAN PONOVO KAŽNJEN IZ PREKIDA: Crno-beli nisu nadoknadili zaostatak, poraz u Turskoj!

Autor Nemanja Stanojčić

Partizan u Turskoj izgubio drugi meč na pripremama.

Izvor: Youtube/screenshot/FK Partizan Beograd

Pobeda, pa poraz. To je učinak Partizana u dosadašnjem toku priprema u Turskoj.

U prvom meču su pobedili makedonski Tikveš (2:1), ali su u drugom duelu poraženi. Savladao ih je Bašakšehir - 1:0. Ono što je još veća brita od poraza jeste povreda Danila Pantića na početku meča...

Igrali su izabranici Aleksandra Stanojevića protiv znatno jačeg rivala u odnosu na prvi pripremni susret, dobro su se pokazali, ali nisu uspeli da postignu gol. Ono što može da zabrine stručni štab jesu prekidi i reakcija odbrane tokom prekida, tako su i primili gol.

U završnici prvog poluvremena je turski tim imao korner, lopta je završila na drugoj stativi gde je Epureanu ostao potpuno sam i nije mu bilo teško da pogodi mrežu.

Probao je Stanojević da "prodrma" ekipu, odmah je uveo Markovića umesto Natha, a onda je u 62. minutu uveo Terzića, Lutovca, Smiljanića, Baždara i Holendera. Mogao je srpski tim u nekoliko navrata do izjednačenja, stvorili su solidne šanse, ali ih nisu realizovali.

Potom je u 83 minutu poništen gol Holendera zbog ofsajda, da bi dva minuta kasnije Stevanović spasao ekipu. Čiček je izašao sam pred njega, ali je čuvar mreže Partizana izašao, skratio ugao i odbranio.

Stanojevića i ekipu čekaju još dva meča, provere protiv Dinama iz Moskve i Dinama iz Batumija.

TOK MEČA:

90' - KRAJ! Utakmica je završena. Bašakšehir je pobedio sa 1:0.

Izvor: ArenaSportTV/Printscreen

85' - Stevanović je spasao Partizan. Čiček je izašao sam pred golmana, ali je čuvar mreže Partizana izleteo, skratio ugao i odbranio.

83' - Ponište gol Holendera.Zatresao je fudbaler Partizana mrežu, ali je sviran ofsajd.

80' - Još promena Stanojeivća. Ušli su Lazar Pavlović i Mihailo Ilić umesto Vujačića i Zdjelara.

73' - Marković je krenuo u solo prodor, ali nije upeo ozbiljno da pripreti.

65'  Holender je odlično šutirao, Babačan je odbranio, Marković je pratio akciju, ali je pogodio spoljni deo mreže.

62' - Petostruka izmena Stanojevića. Ušli su Terzić, Lutovac, Smiljanić, Baždar i Holender.

Izvor: YouTube/Printscreen/FK Partizan Beograd

59' - Umalo izjednačenje. Prošao je Rikardoodlično, poslao povratni pas ka Jović, ali je defanzivac turskog tima uspeo da izbije loptu u poslednjoj sekundi, gol je bio prazan...

53' - Lima je zapretio. Dobor je Brazlac izveo slobodan udarac, Stevanović je bio na pravom mestu. Zatim je Partizan imao i mao sreće, pošto je Guldbransen bio najviši u skoku posle centaršuta.

46' - IZMENA. Napravio je Stanojević jednu promenu u pauzi. Umesto Natha je ušao Lazar Marković.

45' - POLUVREME! Bašakšehir vodi.

44' - Turci vode. Posle kornera i velike gršeke odbane je Epureanu ostao sam na drugoj stativi i lako je smestio loptu u mrežu.

36' - Nema golova. Opao je tempo meča, nema pravih šansi.

26' - Natho je bio blizu. Mogao je Partizan da povede. Natho je odlično izveo slobodan udarac, lopta je otišla tik pored stative.

20' - LAK POSAO ZA GOLMANE! Na obe strane po dve solidne šanse. Udarci iz daljine, ali lak posao za golmane dva tima.

9' - PANTIĆ NE MOŽE DA NASTAVI MEČ! Danilo nije u stanju da igra, problem a kolenom je veliki. Morao je da napusti teren uz pomoć lekara.

Izvor: Arenasport TV/screenshot

6' - Problem za Stanojevića! Pantić je ostao na zemlji, žali se na povredu... Lekarsk ekipa je ušla na teren.

1' - Meč je počeo. Trener turske ekipe je legendarni fudbaler Emle Belozoglu.

Ovo su sastavi timova:

PARTIZAN: Stevanović - Urošević, Živkoivć, Vujačić, Saničanin - Zdjelar, Jojić - Natho, Pantić, Menig - Gomeš

BAŠAKŠEHIR: Babakan, De Souza, Duarte, Epureanu, Kaldrim, Aleksić, Čadli, Ozkan, Turuč, Cingerči, Okaka