BRUKA

HOLAND GLEDAO KATASTROFU DORTMUNDA: Bez njega ne umeju - kakav šamar za "milionere"!

Erling Holand je sa tribina gledao bruku Borusije. Ubedljiv poraz od Leverkuzena.

Dortmund se obrukao. Na svom terenu je doživeo ubedljiv poraz od Bajer Leverkuzena.

Gosti su na "Signal Iduna Parku" odigrali pravu simultanku i došli do lake pobede - 2:5 (1:3).

Sve to je najbolji igrač "milionera" Erling Holand gledao sa tribina, pošto je zbog povrede kuka propustio ovaj duel. A, očigledno je da bez njega ne umeju...

Meč je krenuo na neverovatan način, sa dva autogola. Prvo je Akanđi u 11. minutu matirao svog golmana i poklonio vođstvo gostima, a onda je uzvratio Frimpong u 16. minutu. Onda je Virc u 20. vratio prednost Leverkuzenu, a Andrih je osam minuta kasnije dodatno povećao.

Po povratku na teren je Tah pogodio mrežu u 53. minutu, da bi Dijabi u 87. dao novi gol za "farmaceute". Tigs je u završnici uspeo samo malo da ublaži poraz.

Dortmund je ostao na drugom mestu, a Leverkuzen je na ovaj način dodatno pomogao minhenskom Bajernu da se učvrsti na prvoj poziciji na tabeli i da nastavi put ka tituli.

Biće ovo verovatno i poslednja sezona za Holanda u žutom dresu, pošto se očekuje da na leto promeni klub. Real Madrid i Barselona su glavni kandidati za njegov potpis.