MESI NIJE DAO GOL, ALI RONALDO JESTE: Nervirao se, promašivao, ali KONAČNO i pogodio!

Autor Mladen Šolak

Portugalac ponovo pogađa

Izvor: Profimedia

U večeri u kojoj Lionel Mesi nije iskoristio penal protiv Real Madrida, Kristijano Ronaldo je bio precizniji. U pobedi svog Mančester junajteda protiv Brajtona (2:0), on je dao prvi gol na meču i u 51. minutu snažnim udarcem sa 16 metara najavio pobedu "crvenih đavola".

Trijumf ekipe Ralfa Rangnika "overio" je Ronaldov zemljak Bruno Fernandes, golom u 97. minutu.

Portugalac je tako prekinuo seriju od čak šest mečeva bez postignutog gola, a tri minuta posle njegovog pogotka navijači Junajteda dobili su još jedan razlog za zadovoljstvo, jer je defanzivac Brajtona dobio crveni karton zbog faula na Antoniju Elangi.

Zanimljivo je da su i Bruno Fernandes i Ronaldo propustili velike šanse da postave 2:0 pre finiša, posle čega su videli kako Jakub Moder sa ćoška šesnaesterca pogađa prečku Junajtedovog gola. Iako tada ne bi mogao ništa da je lopta letela u gol, golman Junajteda ipak je bio igrač utakmice i imao je veoma dobar nastup.

Junajted je ovom pobedom prekinuo niz od tri utakmice bez pobede. Tokom te neprijatne serije eliminisan je iz FA Kupa u utakmici protiv Mildsbroa kod kuće, a onda je remizirao protiv Branlija i Sautemptona.

Sledeće nedelje "crvene đavole" očekuje početak evropskog dvomeča protiv Atletiko Madrida, ali će pre toga u nedelju igrati protiv Lidsa u gostima.