DRAMA, HAOS DOK SU SE PUCALI PENALI - NA KRAJU ČUDO BORJANA ZA ZVEZDU: Crveno-beli idu dalje posle 4 odbranjena penala!

Crvena zvezda je posle prave drame, haosa u finišu i penala prošla u četvrtfinale Kupa Srbije!

Crvena zvezda je prošla dalje i ide u četvrtfinale kupa Srbije posle meča za infartk!

Crveno-beli su u 90 minuta regularnog dela 19 puta šutirali na gol, jednom iz penala, ali nisu zatresli mrežu Dujmovića. Tek posle penal serije prošli su dalje, a na samom kraju te penal serije videlo smo pravi haos na terenu!

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI NIŠ 0:0 (0:0)
3:2 posle penala

Neverovatan meč počeo je sa čak tri šuta Zvezde u okvir gola u prva tri minuta i tokom svih 90 minuta crveno-beli su silno napadali na gol protivnika.

Najveću šansu imali su u 32. minutu kada je nakon faula nad Benom u šesnaestrcu dosuđen penal za crveno-bele. Ipak, loše ga je izveo Gelor Kanga, a Filip Dujmović je nastavio sa sjanim dobranama i sačuvao je svoju mrežu.

Napadala je Crvena zvezda, probao je u drugom poluvremenu Dejan Stanković da uvođenjem Pavkova, Falka I Kataija dođe do pogotka, ali posle pet minuta nadoknade u drugom delu igre moralo je sve da se reši penal serijom.

Sve je počelo očajnim penalom kapitena Radničkog Vujnovića koji je probao da "panenkom" savlada Borjana i nije uspeo. Katai je dao gol, ali je onda posle promašaja i drugog igrača Radničkog neprecizan bio Milan Rodić.

Nakon pogodaka u trećoj seriji u čevrtoj je Borjan odbranio svoj treći penal, ali je neprecizan bio i Pankov. A onda je Štulić postiao gol i na terenu je nastao haos!

Proslavio je gol kada ga je dao i uputio gest kojim je "ućutkivao" navijače ka severu, što je razljutilo Milana Borjana i fudbalere Crvene zvezde. Burno su reagovali, na teren su utrčali i rezervni igrači, a tek posle nekoliko minuta je sve bilo smireno.

A onda je Pavkov promašio svoj penal! Ipak Milan Borjan nije imao nameru da išta prepusti slučaju pa je odbranio i četvrti penal na meču i posle pogotka Kange Zvezda je prošla dalje.

19:23

Crvena zvezda je prošla dalje!

Kakav je ovo bio meč! Golman Radničkog Dujmović odbranio je jedan penal Zvzedi u regularnom delu meča i uspeo je da sačuva svoju mrežu u 90 minuta.

Potom su se šutirali penali, tokom kojih je na terenu nastao pravi haos, pošto je Nikola Štulić provocirao Borjana i navijače Zvzede kada je dao gol u petoj seriji.

Na kraju, posle šest serija i četiri odbrane Borjana - Zvezda ide dalje!

19:20

KRAJ! BORJAN JE HEROJ ZVEZDE!

Brani Borjan Stefanu Mitroviću! Kanga pogađa i to jee to - Zvzeda ide dalje!

19:18

AU! PAVKOV PROMAŠUJE!

Sada je nerešeno idemo u nastavak serije, Pavkov je pogodio prečku!

19:15

HAOS NA TERENU!

Štulić pogađa penal, a onda provocira publiku i Borjana i kreće haos!

Svi igrači kreću na njega, ulaze i oni sa klupe, a na kraju sudija posle nekoliko minuta jedva smiruje situaciju! Sada Štuilić dobija karton!

19:13

BORJAN BRANI!

Odbranio je treći penal Milan Borjan! Ali brani i Dujmović pokušaj Pankova!

19:11

PENALI: Sada nema greške! 2:1

Konačno pogodak Radničkog, sada je precizan Lazar Arsić!

Mirko Ivanić vrlo miran i precizan - sada je 2:1

19:10

PENALI: Borjan ponovo! A onda stativa! 1:0 za Zvezdu!

Drugi penal za Radnički puca Mlađović, a Borjan brani i drugi put!

Ali Milan Rodić pogađa stativu!

19:08

PENALI! Borjan digao "Marakanu" na noge!

Prvi penal šutira Radnički, a u duelu dva kapitena bolji je od Vujadinovića! Brani prvi penal Borjan!

Aleksandar Katai je sa druge strane siguuran! Vodi Zvezda 1:0!

19:04

Nestvarna statistika!

Ako se pitate kako smo došli do penala, razlog je Filip Dujmović! Zvzda je imala 19 šuteva u gol, jedan sa bele tačke i nijednom nije uspela da pogodi mrežu!

19:00

KRAJ 90 MINUTA! PUCAĆE SE PENALI!

Lazar Jovanović dobija crveni karton u 95. minutu zbog prigovora. Crvena zvezda dobija šansu da iz kornera postigne gol za prolaz dalje!

Pošto posle 90 minuta nema pobednika, pucaće se penali! Au kakva drama!

18:59

93. minut: SANOGO! Ali Dujmović je neverovatan!

Natrčao je na loptu Sanogo, ali je golman Dujmović uhvatio živu loptu! Još dva minuta do penala!

18:56

91. minut: FALKO!

Filipo Falko je bio sam kao duh na 15 metara od gola rivala, ali Dujmović mu skida ovu loptu! Sve smo bliži penalima!

18:55

90. minut: Čekamo nadoknadu!

Zvezda nije preko Kataija uspela da postigne gol i sada ulazimo u poslednji minut regularnog dela! Čekamo da vidimo koliko će sudija produžiti ovaj meč.

Toliko ćemo imati do penala!

Sada se pokazuje pet minuta nadoknade!

18:47

80. minut: Još 10 minuta!

Filip Dujmović dobija žuti karton zbog odugovlačenja, a sada su već penali blizu! Da podsetimo, nema produžetaka u kupu, već se odmah šutiraju jedanaesterci.

18:40

75. minut: Katai! Stativa!

Igrao je Aksentijević rukom, zaustavio je na 18 metara od gola na taj način udarac Radovana Pankova, a Aleksandar Katai je preuzeo odgovornost.

Dujmović je odbranio, lopta je očešala stativu i na kraju je posle centaršuta Kataija golman Radničkog uhvatio loptu!

18:35

70. minut: Italijanska veza!

Filipo Falko i Kristijan Pićini ulaze na teren, a van terena že Slavoljub Srnić i Milan Gajić.

18:34

68. minut: Moglo je više, ali...

Prvo je sa jedne strane Štulić mogao da dobije loptu u 16 metara, ali se nije dobro zagradio i Pankov mu je uzeo tu loptu, a onda je sjajno Ivanić izbacio Kataija u kontru, ali on nije dobro iskontrolisao loptu!

18:28

62. minut: Šansa za Radnički!

Lazar Jovanović je prošao po strani, nije ga stigao Slavoljub Srnić, ali na kraju su Borjan i Dragović zajedno sprečili da ovo bude gol!

18:27

60. minut: Katai!

Centaršut iz kornera, a sjajno se pozicionirao i odlično šutirao glavom Aleksandar Katai. Ipak Aksentijević je bio na stativi i "očistio" je tu loptu.

A sada u igru umesto Evgenija Pavlova ulazi mladi fudbaler Partizana na pozajmici u Radničkog Nikola Štulić.

18:22

56. minut: Mora Pavkov!

Sa čalmom na glavi u igru ulazi Milan Pavkov! Zamenio je Ohija Omoižuanfa, dok je na terenu i Aleksandar Katai koji menja El Fardu Bena.

Potreban je Stankoviću neko ko će postići gol!

Izvor: TV Arena sport 1/Screenshot

18:20

55. minut: Opsada gola, ali mreža miruje

Probao je Ben u gužvi, pa Slavoljub Srnić, ali ništa od toga. Nastavila je Zvezda da kruži oko gola rivala, Rodić je centrirao, ali na kraju ni od ovoga nije bilo ništa!

18:17

50. minut: Dujmović ponovo nesavladiv!

Nije Filip Dujmović idelano zaustavio jedan šut igrača Zvezde, lopta se odbila do Mirka Ivanića, ali je on izblokiran. Ostaje 0:0!

18:15

48. minut: Povreda i prinudna izmena Radničkog

Jamkam je u skoku nehotice udaraio svog saigrača Ognjena Bjeličića i on je morao van trena, Zameniće ga Viktor Živojinović.

18:10

Drugo poluvreme!

Imamo jednu promenu, Lazar Jovanović je zamenio Branislava Tomića. Što se tiče Crvene zvezde, nema promena u ekipi Dejana Stankovića.

18:06

Evo kako je Dujmović odbrani penal Kangi

Filip Dujmović brani penal
Izvor: YouTube/TV Arena sport

17:59

POLUVREME!

Crvena zvezda bi mogla da žali za svih propuštenim šansama u prvihj 45 minuta ovog meča. Ne samo da je promađeno nekoliko izglednih šansi već je i fenomenalni golman Radničkog Fiip Dujmović uspeo da odbrani i penal koji je u 32. minutu šutnuo Gelor Kanga.

Nije pretio golu Zvezde Radnički, ali ovoliko promašaja ne može da bude dobar znak...

17:49

45. minut: Pankov propušta ogromnu šansu

Centaršut Bena iz slobodnog udarca je došao do Radovana Pankova, on je bio potpuno sam, ali je prebacio loptu preko gola.

17:45

41. minut: Prva greška Dujmovića!

Filip Dujmović je probao da izboksuje loptu, ali mu to nije pošlo za rukom, ona je pala pred Ivanića, ali on nije uspeo da je ubaci u gol!

Ipak na kraju ostaje 0:0.

17:36

31. minut: PENAL! AU ŠTA RADI DUJMOVIĆ!

Mlađović je bio iza El Fardu Bena, koji je dobio sjajan pas od Mirka Ivanovića, povukao je napadača Zvezde i sudija je morao da pokaže na belu tačku!

Loptu je na "kreč" stavio Kanga i promašio! Dujmović je odbranio i penal!

Ovo mu je osma odbrana na meču!

Izvor: Printscreen/Arena Sport

17:27

24. minut: Ponovo Srnić!

Sada je bio nezadrživ u prodoru, prošao je sve u odbrani, ali je Dujmović ponovo odbranio njegov udarac! A posle još jedne dobre intervencije Dujmović je osetio bol, ali će nastaviti ovaj meč.

17:23

18. minut: Dujmović začrao mrežu!

Ben je srušen na 18 metara od gola Radničkog, a lopti su prišli on i Gelor Kanga.

Šutirao je Ben, a lopta se odbila do Srnića koji je odlično šutirao iz okreta i namučio Dujmvića. Izbio je on loptu u korner, a posle centaršuta probao je Dragović sa šest metara, ali je šutirao pravo u Dujmovića!

17:10

5. minut: Sada Srnić!

Prošao je sa desne strane Gajić, a onda video Slavoljuba Srnića koji natrčava!

Poslao je loptu na dvadesetak metara od gola Dujmovića, iskusni vezista je iz punog trka šutirao, ali udarac je bio slab i samo je dodatno razbranio čuvara mreže Nišlija.

17:07

3. minut: Silan start Zvezde!

Prva šansa! Ohi je dobio upotrebljivu loptu, iskoristio je grešku Jaknama kojem je lopta pobegla i šutirao je ka Dujmoviću.

Kao i 30 sekundi kasnije kada je uhvatio šut Bena, i Ohijev pokušaj je Dujmović zaustavio! A onda je i Ivanić šutirao, ovoga puta sa ivice 16 metara!

17:05

Počelo je!

Odmah je napala Zvezda preko Milana Rodića koji je centrirao, ali na kraju ništa nije bilo od tog pokušaja.

16:12

A evo i gostiju!

RADNIČKI NIŠ: Dujmović – Aksentijević, Basile, Vujadinović, Mitrović, Pavlov, Arsić, Tomić, Ćirković, Mlađenović, Bjeličić.

Na klupi: Ilić, Bogdanović, Mićibući, Štulić, Jovičić, Stanković, Živojinović, Mesarović, L. Jovanović, N. Jovanović, Adamović

16:07

Evo i sastava Zvezde!

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gajić, Pankov, Dragović, Rodić - Sanogo, Srnić, Kanga - Ben, Ivanić - Ohi

Na klupi sede:  Gordić, Krstičić, Pavkov, Katai, Falko, Đurić, Pićini, Eraković, Živković, Stanković, Radulović

15:45

Igra se kup!

Posle Superlige vratio se i Kup Srbije, a u zaostalom meču osmine finala snage će na "Marakani" odmeriti Crvena zvezda i Radnički iz Niša.

Nišlije dolaze nadajući se iznenađenju, a tim Dejana Stankovića nema prava na grešku, Zaostaju pet bodova za Partizanom u ligi, a svaka greška u ovom meču bi mogla da im već sada "izbije" jedan trofej iz ruku!