PAVKOV JE ZVEZDIN HEROJ! CRVENO-BELI POBEDOM NAJAVILI DERBI: Drama u Novom Sadu, pa trijumf za nastavak trke! (VIDEO)

Crveno-beli na gostovanju u Novom Sadu uspeli da osvoje tri veoma važna boda.

Teže nego što je očekivala, Crvena zvezda je osvojila tri boda na gostovanju Proleteru.

Ekipa Dušana Bajića još jednom se pokazala kao težak rival u Superligi, a Zvezda je do pobede stigla tek u 86. minutu. Tada je Milan Pavkov iskoristio nepažnju odbrane domaćina, ubacio se na peterac i odlično iskoristio centaršut Milana Rodića, pa ponovo postao heroj svojih navijača.

PROLETER - CRVENA ZVEZDA 1:2 (0:1)

Od tada smo na terenu videli malo fudbala i nešto više nemilih scena. Situacija se zakuvala na centru terena, sudija Živković je smirivao kartonima, a zbog dve opomene u nekoliko minuta isključen je štoper Proletera Andrejević. Prvo zbog prigovora, a zatim zbog starta nad Kangom poslat je u svlačionicu, pa brojčano slabiji Proleter nije mogao da ozbiljnije pripreti gostima u preostalih nekoliko minuta.

Kada su pretili, bilo je baš ozbiljno...

Prvo je Stefan Tomović iznudio penal kada ga je oborio Kristijano Pičini, ali Nikola Ninković nije uspeo da postigne gol sa bele tačke. Borjan se bacio, a noge golmana Zvezde ostale su na sredini dovoljno dugo da zaustave taj pokušaj.

Usledila je mnogo bolja igra Zvezde, koja je i u prvih desetak minuta propuštala šanse, a inicijativa je materijalizovana golom El Fardu Bena u 34. minutu nakon asistencije Kange. Prilika za dupliranje prednosti bilo je još, ali je Zvezda i na ovom meču pokazala probleme sa realizacijom.

To je kaznio Proleter pošto su u 61. minutu preko Tomovića došli do izjednačenja, kada su mu igrači Zvezde dozvolili previše prostora, pa je Stanković morao da menja i naredi igračima da "dodaju gas".

Nije sve funkcionisalo sjajno, ali je ipak Pavkov uspeo da četiri minuta pred nadoknadu donese pobedu.

Generalna proba pred Večiti derbi je uspela, Zvezda sada može da gleda meč Partizan - Radnički Kragujevac i da sprema najveću utakmicu srpskog fudbala. Taj duel na programu je sledeće nedelje od 18:00.

15:00

Gol Pavkova!

Ovo je pobedonosni gol sa meča u Novom Sadu.

14:56

KRAJ - 1:2!

Crvena zvezda je uspela da osvoji tri boda i na poslednjem meču pred "Večiti derbi", pa je sada ponovo na Partizanu pritisak.

Strelci za crveno-bele bili su el Fardu Ben i Milan Pavkov, dok je gol Proletera delo Stefana Tomovića. Takođe, domaći tim nije iskoristio penal pošto je Borjan zaustavio udarac Nikole Ninkovića.

Pogledajte detalje meča:

14:54

Drugi žuti za Andrejevića!

Štoper domaćeg tima opomenut je dva puta u roku od nekoliko minuta, pa će novosadski tim završiti meč sa igračem manje.

Inače, Andrejević je prvi žuti karton dobio zbog protesta nakon gola Zvezde, a drugi zbog faula nad Kangom. U međuvremenu je na centru terena bila manja gužva, prilikom koje su u teren ulazili i ljudi sa klupe za rezerve. sudija Živković podelio je nekoliko žutih kartona zbog tog incidenta.

14:52

Izmene u Zvezdi!

Radovan Pankov i Slavoljub Srnić su na terenu umesto Aleksandra Kataija i Ohija Omoižuanfa.

14:48

86. minut - GOOOL, PAVKOV!

Sjajan centaršut Milana Rodića i idealan tajming Pavkova, koji se na vreme ubacio na ivicu peterca, a zatim udarcem glavom savladao danas raspoloženog Petrića.

14:45

83. minut - Pavkov!

Kakav šut napadača Crvene zvezde. Pokušao je sa 30 metara, udarcem iz kolega, a Petrić se mnogo namučio sa tom loptom. Morao je da izbaci udarac preko prečke, ali Zvezdi korner nije doneo veliku šansu.

14:42

81. minut - Ohi!

Pogodio je Kanga iz kornera napadača Crvene zvezde, ali njegov udarac iz izgledne pozicije nije bio pretnja za Proleter.

14:39

Izmene u Proleteru!

David Dunđerski i Nikola Ninković su napustili teren, a finiš meča odigraće Lazar Kojić i Luka Serdar.

14:35

Pogledajte gol Proletera!

Ovako je novosadski tim stigao do izjednačenje:

14:35

73. minut - Pavkov!

Pokušao je snažni napadač, ali je uz manje probleme Nikola Petrić zaustavio taj udarac.

14:30

Tri izmene u Zvezdi!

Dejan Stanković menja u 68. minutu meča.

Na terenu su Milan Gajić, Filipo Falko i Milan Pavkov, a van igre Kristijano Pičini, El Fardu Ben i Mirko Ivanić.

14:23

61. minut - GOOOL, TOMOVIĆ!

Šok za Crvenu zvezdu u Novom Sadu! Dugo je trajala akcija Proletera, na kraju je Stefan Tomović ostao sam na dvadesetak metara od gola, povukao je loptu i lepo se namestio, a zatim udarcem po zemlji savladao Milana Borjana.

Ovo je tek drugi gol koji Proleter postiže protiv Crvene zvezde u istoriji međusobnih duela ovih timova.

14:13

Nova prinudna izmena!

Centrirao je Branislav Milošević i odmah se požalio na povredu, a nakon što je glavom otklonio opasnost lekarsku pomoć zatražio je i Strahinja Eraković. Mladi štoper Zvezde za sada ostaje u igri, dok je bek Proletera ustupio mesto Aleksandru Tanasinu.

Takođe, Strahinja Stojanović menja Veljka Mladenovića.

14:08

Nastavljamo!

Pratimo drugi deo meča između Proletera i Crvene zvezde.

13:51

POLUVREME!

Nakon tri minuta nadoknade, Aleksandar Živković je pokazao igračima put u svlačionicu.

gledali smo odličan fudbal u Novom Sadu. Prvi deo susreta obeležio je gol El Fardu Bena, ali i odbranjen penal Milana Borjana koji je zaustave udarac Nikole Ninkovića.

13:46

Pogledajte gol Bena!

Crvena zvezda je protiv najefikasnijeg stranca u istoriji srpskog fudbala stigla do prednosti u Novom Sadu. Ovako je zatresao Petrićevu mrežu:

13:43

Penal Pičinija!

Italijanski defanzivac bio je veoma neoprezan, ovako je oborio Tomovića za kazneni udarac koji Ninković nije pretvorio u gol.

13:41

39. minut - Tomović!

Mladi fudbaler Proletera oprobao je udarac sa distance i to uopšte nije bio loš pokušaj. Za sada je tomović najzapaženiji u domaćem timu jer je on iznudio penal koji Novosađani nisu realizovali.

13:36

34. minut - GOOOOL, BEN!

Ofanzivac Crvene zvezde propustio je nekoliko dobrih prilika, a zatim iz jedne ne baš lake situacije uspeo da zatrese mrežu. Ohi je asistirao Kangi, a nakon centaršuta Gabonca Ben je skrenuo loptu u mrežu domaćeg tima.

Zvezda vodi u Novom Sadu!

13:33

30. minut - Ben!

Odlična prilika za Crvenu zvezdu i veoma loš pokušaj El Fardu Bena čiji udarac odlazi pored gola.

13:32

Ovako je Borjan zaustavio udarac!

Kazneni udarac izveo je Nikola Ninković, bivši igrač Partizana. Pogledajte odbranu golmana Crvene zvezde:

13:26

24. minut - Ohi!

Mirko Ivanić je uposlio napadača iz Norveške, a nakon odličnog utrčavanja u kazneni prostor nekadašnji napadač Moldea je uspeo da izvuče samo korner za svoj tim.

13:23

21. minut - Prinudna promena!

Iskusni Marko Jovanović, nekadašnji štoper Partizana, požalio se na povredu i neće moći da nastavi meč. To je već drugi problem za Proleter na ovom meču, pošto je Veljko Marjanović morao da zameni Andriju Kaluđerovića u startnoj postavi, jer je iskusni fudbaler zaradio povredu na zagrevanju.

Umesto Jovanovića će u igri biti Nebojša Skopljak.

13:16

14. minut - BORJAN BRANI!

Golman Crvene zvezde zaustavio je udarac Nikole Ninkovića sa bele tačke. Ofanzivac domaćeg tima šutira je po sredini gola, a iskusni čuvar mreže nogama zaustavio taj pokušaj.

13:14

12. minut - PENAL ZA PROLETER!

Prvi ozbiljan napad Proletera doneo je penal za domaćin tim. Kristijano Pičini je neoprezno startovao na Stefana Tomovića, pa je sudija Živković dosudio kazneni udarac!

13:10

8. minut - Katai!

Odmah je Zvezda preuzela terensku inicijativu, a iz poseda se ređaju šanse. Aleksandar Katai je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

13:07

5. minut - Ben!

U roku od minuta reprezentativac Komora je bio u dve fantastične šanse. Prvi put ga je uposlio Sanogo, a nakon što je lobovao golmana Ben nije pogodio gol, dok je u drugoj situaciji natrčao na odbijenu loptu posle šuta Kataija, ali je bio u ofsajdu.

13:02

Meč je počeo!

Aleksandar Katai je prvi imao kontakt sa loptom, a Zvezda je krenula u napad!

12:35

Izjava Dejana Stankovića!

Ova je trener Crvene zvezde najavio meč protiv Proletera.

12:15

Rezervisti!

Šansu će sa klupe za rezerve čekati sledeći fudbaleri

Proleter: Nović, Marjanović, Skopljak, Vladisavljević, Pepić, Serdar, Tanasin, Ilić, Stojanović, Kojić, Mladenović

Crvena zvezda: Gordić, Gajić, Pankov, Krstičić, Pavkov, Falko, Đurić, Živković, Stanković, Radulović, Srnić

12:10

SASTAVI!

Proleter: Petrić - Dunđerski, Milošević, Andrejević, M. Jovanović, Mitrović - Ilić, B. Jovanović - Tomović, Ninković -  Kaluđerović

Crvena zvezda: Borjan - Pičini, Dragović, Eraković, Rodić - Sanogo, Kanga - Ben, Katai, Ivanić - Ohi

Dobar dan!

U terminu koji je inače rezervisan za italijanski fudbal, Proleter će ugostiti Crvenu zvezdu. Termin meča je 13:00, a susret na stadionu Karađorđe obećava nam dobru zabavu u Superligi danas.

Pored ovog meča igraće se još dva veoma važna susreta. Za početak, Zvezda nema luksuz da kiksne u Novom Sadu i tako meč protiv Partizana naredne nedelje dočeka u lošem raspoloženju.