POGLEDAJTE!

SVI U PARTIZANU SKOČILI - ZA OVO SU TRAŽILI PENAL: Erakovića lopta pogodila u ruku, ali nema jedanaesterca! (VIDEO)

Autor Milutin Vujičić

Pogledajte situaciju iz 59. minuta zbog koje su u Partizanu tražili jedanaesterac.

Izvor: Arena Sport /Printscreen

Crvena zvezda je povela 2:0 do poluvremena "večitog" derbija protiv Partizana, a crno-beli su krenuli ofanzivnije u drugom delu i primorali domaćina da češće bude u svom kaznenom prostoru.

Upravo posle jedne takve situacije - skočili su svi i tražili jedanaesterac. Sve se odigralo u 59. minutu utakmice nakon jednog kornera za Partizan, kada je Mirko Ivanić loše intervenisao i "vratio" loptu ponovo u svoj kazneni prostor, a potom se najbolje nije snašao ni Strahinja Eraković.

Mladi štoper Crvene zvezde, kome je jedan od prethodnih "večitih" derbija bio košmaran, sada je promašio loptu u skoku, a potom ga je lopta pogodila u ruku nakon što se odbila od trave.

Igrači Partizana su to videli i tražili su od sudije Srđana Jovanovića da pokaže na "belu tačku", ali se najbolji srpski arbitar nije oglašavao. Nije poznato da li je dobio signal iz VAR sobe da se situacija proverava, ali se igra u međuvremenu nije zaustavljala i Partizan nije dobio penal koji je tražio.