SERIJA A

"VEČNA REZERVA" VODI MILAN KA TITULI: Pokorili su i Napulj, ovo će biti trka udvoje!

Milan je na gostujućem terenu savladao ekipu Napolija rezultatom 1:0 i tako preuzeo vrh Serije A.

Izvor: EPA/MATTEO BAZZI

U derbiju 28. kola Serije A fudbaleri Napolija doživeli su minimalan poraz od ekipe Milana zahvaljujući "večnoj rezervi", fracuskom napadaču Olivijeu Žiruu.

"Rosoneri" su ovom pobedom preuzeli vrh tabele i imaju dva boda više od gradskog rivala Intera, koji ima utakmicu manje, pošto početkom godine nisu igrali protiv Bolonje. Ekipa Napolija se sada tako nalazi na trećem mestu sa bodom manje od Intera te četiri više od Juventusa.

Napoli - Milan 0:1 (0:0)
/Žiru 49/

Napoli je vrlo dobro počeo utakmicu, igrali su dosta agresivno i imali terensku inicijativu.

U 19. minutu odlična prilika za Milan. Nakon kornera najviši u skoku je bio Žiru, ali Ospina je odbranio ovaj udarac. Uzvratio je Napoli odmah preko Osimena međutim nije bilo promene rezultata.

Usledio je period u kojem je Milan bio dominantnija ekipa na terenu, ali do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata, da bi do nje došlo već početkom nastavka. Kalabrija je šutirao sa ruba šesnaesterca, a loptu u gol skrenuo je Olivije Žiru za 1:0.

U 55. minutu Benaser je odlično šutirao, a Ospina izbacio loptu u korner. Mogao je Milan do novog gola u 86. minuti. Nakon kontre Ernandez je šutirao pravo u Ospinu.

Salemakers je mogao potvrditi pobedu u 94. minuti, ali je promašio odličnu šansu.