PARTIZAN JE PONOVO NA POBEDNIČKOJ TRASI: Heroj crno-belih odigrao meč sezone - TSC srušen pred nevreme!

Sigurna pobeda crno-belih!

Vratio se Partizan posle dve nedelje superligaškom fudbalu, a nije im dugo trebalo da stignu do nove važne pobede u još jednom nezgodnom meču - ovoga puta protiv raspoloženih gostiju iz Bačke Topole.

PARTIZAN - TSC BAČKA TOPOLA 2:0 (2:0)
/Urošević 11, 38/

Ekipa Aleksandra Stanojevića je savladala TSC golovima Slobodana Uroševića, na neočekivan način. Levi bek nikada do sada na takmičarskom meču nije bio dvostruki strelac, a ovog puta je bio junak svoje ekipe.

On je prvi pogodak postigao sjajnim udarcem kada mu je Bibars Natho samo gurnuo loptu iz slobodnog udarca, dok je drugi pogodak stigao na centaršut Izraelca i dobru reakciju glavom defanzivca Partizana.

Partizan je tako već u prvom poluvremenu stigao do sigurnog vođstva, iako je i TSC imao svoje prilike preko Mihajla Banjca i Stefana Vukića.

U nastavku, Partizan je odlično kontrolisao meč, iako je i TSC često imao loptu u nogama. Nisu dozvoljavali gostima sa severa da značajnije ugroze rezultat, pa su tako upisali 25. pobedu u sezoni.

15:57

KRAJ UTAKMICE - 2:0!

Sigurna pobeda Partizana uz dva pogotka Slobodana Uroševića! Sada imaju tri boda više od Crvene zvezde, ali uz utakmicu više. Uskoro opširnije...

15:45

80' - Greška pomoćnog sudije, Marković u "ofsajdu"

Išao je Partizan u kontru, Zdjelar je odličnim dodavanjem "izbacio" Lazara Markovića koji je jurio ka golu TSC-a, bio bi u odličnoj šansi, ali je pomoćni sudija pokazao zastavicu.

Ipak, na usporenom snimku se videlo da je to bila greška, pošto je Marković u trenutku Zdjelarovog dodavanja bio na svojoj polovini terena, pa to nikako nije mogao da bude ofsajd...

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

15:41

77' - Nova izmena u Partizanu

Kvinsi Menig napušta teren, a u igru ulazi Nemanja Jović.

15:37

73' - Partizan trenutno s igračem manje

Marko Milovanović je van terena jer je dobio jedan udarac u predelu arkade, pa mu se trenutno ukazuje pomoć.

15:27

63' - Solidan pokušaj TSC-a

Bio je to napad po desnoj strani, usledio je centaršut u srce šesnaesterca nakon solidnog kombinovanja, ali tamo Popović prvi stiže do lopte i hvata je u naručje.

15:19

55' - Tri izmene Partizana!

Lazar Marković umesto Nikole Terzića, a Miloš Jojić umesto Bibarsa Natha. Takođe, Marko Milovanović menja Filipa Holendera.

15:18

54' - Opasan start Petrovića!

Žuti karton levog beka TSC-a! Neoprezan je bio nad Lutovcem, sa dve noge start i odmah žuti karton za momka rođenog 1992. godine.

15:16

52' - Miran uvod u drugo poluvreme

Gosti pokušavaju da imaju što više lopte u svom posedu, ali ne uspevaju još da budu opasni.

15:09

POČELO JE DRUGO POLUVREME

U poluvremenu je nastalo ogromno nevreme u Beogradu, pa je i klupa igrača crno-belih u tom periodu bila oduvana, toliko je jak vetar bio u Humskoj.

14:55

PARTIZAN POČEO MEČ BEZ VAR TEHNOLOGIJE?

Kako je bilo objašnjeno u prenosu na TV "Arenasport", VAR sistem nije funkcionisao u trenutku početka utakmice.

Opširnije čitajte na MONDU.

14:53

POLUVREME - PARTIZAN VODI 2:0

Neočekivano je da je Partizan oba pogotka postigao preko Slobodana Uroševića, a trener Stanojević će sigurno biti zadovoljan viđenim u dosadašnjem toku meča. Imao je, istina, i TSC svoje prilike, ali crno-beli su bili očigledno bolji tim.

14:46

38' - GOOOOOL, 2:0 ZA PARTIZAN!

I ponovo je strelac Slobodan Urošević! Levi bek Partizana igra fenomenalno danas, sada je strelac nakon što je sjajno reagovao i udario loptu glavom posle centaršuta sa desne strane.

14:35

28' - Malo mirniji ritam

Imali smo odličan početak u prvih 20 minuta, dosta ritma i šansi, ali sada malo smirenija igra na obe strane.

14:25

18' - Dobra šansa za TSC!

Gužva u šesnaestercu Partizana, novi napad gostiju u kojem pokazuju da dosta mogu. Stanojev je lepo uposlio Banjca, ovaj "lažirao" Jevtovića, ali mu je previše vremena trebalo da se namesti, pa ga Urošević potom blokira.

14:20

13' - Natho izblokiran

Dobra akcija Partizana ubrzo nakon vođstva, Natho je bio uposlen, ali Čalušić odlično uklizava i blokira taj pokušaj.

14:18

11' - GOOOOOOL, 1:0 ZA PARTIZAN!

Slobodan Urošević iz slobodnog udarca! Zapravo, Natho je samo malo gurnuo loptu za levog beka crno-belih, a ovaj je natrčao i snažno šutirao po zemlji. Sjajan pogodak Partizana!

14:16

8' - Nesporazum Natha i Holendera!

Ukrali su crno-beli loptu visoko na polovini TSC-a, Natho je stigao do nje i trebalo je samo da uposli Holendera koji bi bio u izvanrednoj šansi za gol, ali nije to dobro odradio Izraelac.

Na kraju nesporazum i lopta ne stiže do Holendera...

14:14

7' - Menig šutira, Filipović brani

Sada pokušaj Partizanovog Holanđanina sa oko 18-19 metara, solidan udarac po zemlji, golman TSC-a je siguran.

14:10

3' - Solidne šanse za TSC!

Aranđel Stojković je šutirao u prvom napadu na meču, ali ga je dobro blokirao Saničanin. Posle nekih pola minuta, Stefan Vukić je bio u šansi, ali njegov udarac odlazi preko gola Partizana.

14:07

POČELA JE UTAKMICA!

Kasnio je početak nekih sedam minuta, zbog problema sa audio vezom koju sudije imaju sa VAR sobom, pa je utakmica počela malo kasnije.

Da vidimo šta Partizan i TSC mogu danas!

14:01

UTAKMICA KASNI

Igrači Partizana i TSC-a nema na terenu još uvek...

Razlog za ovo je taj što sudije nemaju audio komunikaciju, što znači da im trenutno nije u funkciji međusobna komunikacija, kao i ona sa VAR sobom u Staroj Pazovi.

13:30

REZERVE

Partizan: Stevanović, Pavlović, Baždar, Živković, Ostojić, Milovanović, Jojić, Marković, Miletić, Jović, Smiljanić.

TSC: Jorgić, Varga, Stanojlović, Milićević, Mirčevski, Krsmanović, Svilar, Šušnjar, Dukure, Dolmagić, Bočkaj.

13:00

OVO JE SASTAV PARTIZANA!

Crno-beli na ovom meču bez Rikarda zbog parnih kartona, vratio se Natho, a među stativama je ponovo Aleksandar Popović.

PARTIZAN: Popović - Lutovac, Vujačić, Saničanin, Urošević - Jevtović, Zdjelar - Terzić, Natho, Menig - Holender.

TSC: Filipović - Stojković, Antonić, Čalušić, Petrović - Tomanović, Banjac - Stanojev, Đakovac, Ratkov - Vukić.

12:15

STANOJEVIĆ MISLI I O ZVEZDI

Zbog činjenice da Partizanova borba za prvo mesto pred početak plej-ofa zavisi i od "večitog" rivala, trener crno-belih Aleksandar Stanojević je priznao da prati i utakmice Crvene zvezde.