PARTIZAN NA DVA KORAKA DO TROFEJA: Drugoligaš nije imao šta da traži, crno-beli do polufinala Kupa za 45 minuta!

Rutinska pobeda crno-belih protiv Lozničana.

Znali su da će ovo biti prilika da se bez previše utrošene energije ostvari važan korak i upravo to su i učinili. Fudbaleri Partizana savladali su Loznicu u četvrtfinalu Kupa Srbije na dominantan način i stigli na dva meča od osvajanja trofeja.

PARTIZAN - LOZNICA 2:0 (2:0)
/Rikardo 33, Marković 45+1/

Ekipa Aleksandra Stanojevića stigla je do polufinala nacionalnog Kupa bez da je naletela ne ijednu superligašku ekipu. Posle Trajala iz Kruševca i Dubočice iz Loznice, sada je na red došao loznički prvoligaš.

Partizan je od prvog minuta dominirao, imao je mnogo prilika da ostvari i ubedljiviji trijumf, ali niko u Humskoj neće biti nezadovoljan rutinskom pobedom.

Prvi gol bio je delo Rikarda Gomeša, koji se vratio posle propuštenog meča protiv TSC-a usled suspenzije, a on je glavom odlično šutirao na centaršut Bibarsa Natha.

U poslednjim trenucima prvog dela, Lazar Marković je na drugoj stativi imao lak posao posle čak devetog kornera crno-belih na polovini susreta.

I to je dovoljan pokazatelj koliko je Partizan bio superioran u odnosu na sedmoplasirani tim Prve lige Srbije, pa će sada čekati ishode preostalih četvrtfinala, kao i žreb za samu završnicu takmičenja.

18:52

KRAJ - PARTIZAN JE U POLUFINALU!

Partizan je savladao Loznicu 2:0 u četvrtfinalu Kupa Srbije golovima Rikarda Gomeša i Lazara Markovića u prvom delu igre. Sada su crno-beli na samo dva meča od osvajanja trofeja i pokušaće da se osmi put u nizu plasiraju u finale.

18:49

90' - LUTOVAC, ZAMALO!

Lutovac je bio u izglednoj šansi, ali pored gola... Zamalo 3:0...

18:38

NEOČEKIVANA IZMENA STANOJEVIĆA

Marko Milovanović izlazi iz igre iako je tek ušao na poluvremenu, nije poznato da li je imao problema sa povredom.

Umesto njega na terenu je Samed Baždar.

18:36

77' - MILOVANOVIĆ, BLOKIRAN

Dugo se nameštao mladi napadač Partizana, Loznica je uspela da postavi blok i njegov udarac biva odbijen dosta lako.

18:32

73' - LUTOVAC, STATIVA!

Dobar prijem, otišao je mnogo iskosa da bi pobegao čuvaru, ali odličan šut krila Partizana... Pogodio je stativu gola Loznice!

18:25

66' - DVE IZMENE PARTIZANA

Lutovac i Holender menjaju Markovića i Jovića. Dve promene na krilnim pozicijama.

18:24

65' - BOMBA ZDJELARA!

Kakva kombinacija crno-belih! Natho iz kornera centrira na oko 18 metara, tamo Zdjelar iz prve "hvata" volej, odličan udarac, ali Golović odbija taj pokušaj.

18:17

58' - PRVA ŠANSA ZA LOZNICU

Bio je to i prvi korner za goste, malo gužve u šesnaestercu crno-belih, ali Urošević uspeva da ponovo izbije loptu u korner i raščisti situaciju.

Izvor: MNPress

18:15

56' - MILJKOVIĆ SE VRATIO NA TEREN

Aleksandar Miljković prvi put posle povrede u igri, menja Marka Živkovića koji je doživeo manju povredu leve ruke.

18:06

48' - ŽUTI KARTON IVIĆU

Fudbaler Loznice dobija javnu opomenu zbog nešto oštrijeg starta nad Nemanjom Jovićem.

18:03

POČELO JE DRUGO POLUVREME

Rikardo Gomeš je postigao gol i već je završio meč. Odmoriće ga Stanojević, na terenu je sada Marko Milovanović.

17:49

KRAJ POLUVREMENA!

Marković je zatresao mrežu u poslednjim sekundama prvog dela igre. Posed lopte je 80-20 u korist Partizana, gosti bez šuta, u kornerima je 9:0 za crno-bele... Sve je jasno i domaći su već posle 45 minuta pred plasmanom u polufinale Kupa Srbije.

17:47

45+1' - GOOOOOL, PARTIZAN VODI 2:0!

Lazar Marković je strelac i to nakon akcije iz devetog kornera Partizana! Pred pauzu, Marković uspeva da postigne gol nakon što je lopta stigla na drugu stativu.

17:46

45'- NATHO POD PREČKU, ALI GOLOVIĆ!

Jako dobro je izveo Natho slobodan udarac sa oko 17-18 metara, išlo je to ispod prečke, ali golman Loznice izbija u korner.

17:39

"JESTE VI NORMALNI BRE?"

Ovako je trener Partizana Aleksandar Stanojević pobesneo kada ranije tokom meča nije bio sviran penal posle starta nad Rikardom Gomešom.

Čitajte opširnije na MONDU.

Izvor: Arenasport/printscreen

17:35

33' - GOOOOOOL, PARTIZAN VODI 1:0!

Rikardo je strelac posle centaršuta Bibarsa Natha! Natho je odličnim dodavanjem pronašao Rikarda koji glavom u svom stilu uspeva da postigne gol.

17:34

32' - MARKOVIĆ U ŠANSI

Golović ponovo brani. Nenadano se Lazar Marković našao u šansi, ali nije uspeo da bolje šutira iz teške pozicije.

17:32

30' - JEVTOVIĆ ŠUTIRA

Dosta prostora su ostavili vezisti Partizana, dobro je šutirao sa distance, ali malo preko prečke.

17:26

NEMA PENALA NAD RIKARDOM, STANOJEVIĆ BESAN!

Fudbaler Loznice ni blizu nije igrao loptom, Rikardo je pao, ali nema penala za Partizan!

Zbog toga je Aleksandar Stanojević pobesneo pored klupe, mogli su se čuti urlici trenera crno-belih koji smatra da je ovo morao da bude penal za crno-bele. Dobio je Stanojević zbog toga i žuti karton.

Nema VAR-a u Kupu Srbije...

17:19

17' - RIKARDO IZBLOKIRAN

Prvi konkretniji šut Partizana na gol. Rikardo je bio u šansi, šutirao je sa oko 13-14 metara, ali štoper Loznice ga dobro blokira.

Nakon toga, u nastavku akcije, solidan pokušaj Lazara Markovića sa distance, a Golović je nespretno odbija u korner.

17:16

14' - OPASNO PRED GOLOM LOZNICE

Gosti vrlo defanzivno počinju meč, Partizan konstantno opseda njihov šesnaesterac, Rikardo je bio u šansi, ali zbog velikog broja igrača oko sebe ne uspeva da šutira. Potpuna dominacija crno-belih.

17:12

10' - VEĆ TRI KORNERA PARTIZANA

Svi su bili sa leve strane, svi za Bibarsa Natha, ali nijedan nije doneo veću opasnost pred gol Loznice.

17:06

4' - LOŠ PRIJEM JOVIĆA...

Dobar start Partizana u Humskoj, iskoristili su grešku odbrane Loznice da dođu u šansu. Rikardo za Natha, ovaj odmah u prostor upošljava Jovića, kojeg izdaje prvi kontakt s loptom i ona odlazi u naručje golmana gostiju.