ZVEZDA OBUKLA NOVI DRES I POBEDILA 4:0! Pojačanja blistala na Marakani, šampion krenuo po ŠESTU u nizu!

Ubedljiva pobeda šampiona u prvom meču nove sezone.

Fudbaleri Crvene zvezde su trijumfalno krenuli u odbranu titule!

Na svom terenu aktuelni šampion je savladao Radnički iz Niša (4:0), a posebno su se istakli novi igrači u timu Dejana Stankovića. Među strelcima su bila obojica fudbalera koj isu ovog leta označeni kao velika pojačanja crveno-belih.

Ali, da krenemo redom. Počelo je pogotkom Aleksandra Kataija sa bele tačke već u trećem minutu meča, nakon što je sudija Mitić dosudio penal. Toj situaciji prethodio je slobodan udarac koji je izveo upravo Katai, ali i strašan volej Bukarija koji je odbitak iz prve sproveo u mrežu. Ipak, gol nije priznat, pa je Katai sa bele tačke morao da donese prednost.

Usledilo je nekoliko minuta fantastičnog tempa i velikih prilika na obe strane. Tokom čitavog prvog dela susreta isticali su se golmani Drobnjak i Borjan, a imali su i saradnike. Gostima je pomagala prečka, domaćem timu stativa, a rezultat se menjao tek kada je Kagva "zaboravljen" u kaznenom prostoru.

Ivanić ga je sjajno našao, a Zambijac je idealno šutirao i pogodio gol Nišlija. Samo šest minuta kasnije Ivanić je ponovo bio u jednoj od glavnih uloga, a odbitak nakon njegovog šuta Pavkov je sproveo u mrežu gostiju. Bio je to rezultat poluvremena, ali i signal da je zvezda završila posao u prvom kolu Superlige.

Usledilo je mnogo opuštenije drugo poluvreme, tokom kojeg je stvoreno daleko manje šansi. Već u prvom minutu nastavka Bukari je pogodio za konačnih 4:0 i dodatno smirio tempo meča koji je bio odlučen!

KRAJ - 4:0!

Fudbaleri Crvene zvezde na sovm stadionu su deklasirali Radnički iz Niša (4:0) i stigli na vrh tabele.

Pogledajte detalje sa meča:

21:41

81. minut - Tri izmene Zvezde!

Na terenu će biti Stefan Leković, Nikola Stanković i Vladimir Lučić, dok je meč završen za Gobeljića, Kataija i Ivanića.

21:31

71. minut - Dve izmene u Zvezdi!

Na terenu će u finišu meča biti Seku Sanogo i Ibrahim Mustafa, dok su igru napustili Bukari i Pavkov.

21:22

63. minut - Opao je tempo...

Crvena zvezda ima ubedljivu prednost, a Radnički više ne stvara veliki broj šansi kao što je bio slučaj u prvom delu meča.

21:08

47. minut - GOOOL, Bukari!

Mirko Ivanić je uradio veći deo posla, računajući tu i prebacivanje istrčalog Drobnjaka, a Osman Bukari je sa četiri metra poslao loptu u prazan gol gostiju.

21:06

46. minut - Meč je nastavljen!

Na poluvremenu nije bilo izmena!

20:52

Gol Pavkova!

Od tri Zvezdina gola, "najlakši" je bio onaj poslednji, kada je Pavkov loptu poslao u praznu mrežu.

3:0 Crvena zvezda - Radnički Niš, Pavkov

20:51

Gol Kangve!

Momak iz Zambije je strelac na svom debiju!

2:0 Crvena zvezda - Radnički Niš, Kangva

20:50

Gol Kataija!

Bukari je postigao gol, sudija ga poništio i dosudio penal. Onda je gol postigao Aleksandar Katai:

1:0 Crvena zvezda - Radnički Niš, Katai
Izvor: Youtube/Arena sport TV/printscreen

20:49

Poluvreme - 3:0!

Fudbaleri Crvene zvezde su postigli tri gola u prvih 45 minuta fudbala nove sezone, pa je utisak i pored problema koje su imali u defanzivi veoma dobar. Prednost protiv Radničkog iz Niša je ubedljiva, a Zvezda je do nje stigla golovima Kataija, Kangve i Pavkova.

Gledali smo odličan fudbal i nadamo se da će tako biti i u nastavku!

20:46

44. minut - Prečka Zvezde!

Bomba Mirka Ivanića završila je na prečki, pa ostaje 3:0!

20:40

38. minut - Briga!

Milan Rodić je povređen i u ovim trenucima mu se ukazuje pomoć. Ostaje da se vidi da li će levi bek Zvezde moći da nastavi meč.

20:33

31. minut - GOOOL, Pavkov!

Sada je ovo već ubedljiva prednost Zvezde! Crveno-beli su stigli do trećeg gola, a strelac je Milan Pavkov. Snažni napadač se našao na pravom mestu i u mrežu sproveo odbitak nakon pokušaja Ivanića.

20:27

25. minut - GOOOL, Kangva!

Debitantski meč u Crvenoj zvezdi Kings Kangva obeležio je i pogotkom. Nakon odličnog dodavanja Mirka Ivanića, momak iz Zambije je ostao sam na 13-14 metara od gola i preciznim udarcem savladao je Drobnjaka.

20:16

14. minut - Stativa Radničkog!

U roku od samo nekoliko sekundi ofanzivci Radničkog su dva puta šutirali ka golu Borjana, a kod drugog pokušaja je stativa pomogla crveno-belima.

20:13

10. minut - Odličan meč!

Pretili su na jednoj strani Bukari i Kangva, a na drugoj Mitrović i Petrov. Iako se igra tek desetak minuta na stadionu Rajko Mitić, već smo mogli da vidimo 6-7 veoma ozbiljnih prilika za postizanje gola!

20:06

4. minut - Preti Radnički!

Pejović je sada ozbiljno namučio Borjana i izborio korner za ekipu iz Niša.

20:06

3. minut - GOOOL, Katai!

Golman Nišlija u jednu, a lopta u drugu stranu i Crvena zvezda pogotkom aleksnadra Kataija od trećeg minuta vodi protiv Radničkog!

20:05

2. minut - Penal za Zvezdu!

Aleksandar Katai je izveo slobodan udarac, Osman Bukari odbijenu loptu poslao u mrežu, ali taj gol neće važiti. Umesto toga, sudija Mitić je pokazao na belu tačku jer je Tolordava igrao rukom u prvom minutu meča.

20:03

1. minut - Meč je počeo!

Crvena zvezda ima prvi napad na meču!

20:02

Priznanja za Kataija!

Sportski direktor Mitar Mrkela uručio je Aleksandru Kataiju trofej za najboljeg strelca kluba prethodne sezone i dres za 150 odigranih mečeva u crveno-belom.

19:55

Evropske obaveze!

Fudbaleri Crvene zvezde predstavljaće Srbiju u kvalifikacijama za Ligu šampiona i krenuće na evropski put od trećeg kola. to znači da već sada imaju obezbeđenu grupnu fazu, a treba samo da se vidi u kojem takmičenju će igrati. Prve mečeve u Evropi tim Dejana Stankovića igra početkom avgusta.

Takođe, u Evropi će igrati i Radnički. Prethodne sezone su Nišlije pod komandom Radoslava Bataka stigle do četvrtog mesta, a u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraće protiv boljeg iz dvomeča Gzire sa Malte i Eksaldesa iz Andore. Mečevi Radničkog na evropskoj sceni su zakazani za 21. i 28. jul.

19:40

Radnički ima problema!

Nišlije su uz mnogo muke sastavile tim za večerašnje gostovanje u Beogradu. Trener Tomislav Sivić najavio je gostovanje Zvezdi, a treba istaći da su prethodnih dana Radnički mučili povrede i malarije!

19:30

Gol kola?

Mladi Banjac, koji je juče nosio kapitensku traku TSC-a, veoma rano je istakao kandidaturu za gol sezone. Pogledajte njegovu majstoriju protiv Čukaričkog:

19:25

Kako će Zvezda izgledati?

Tokom prelaznog roka dovedena su dva velika pojačanja - jedno u veznom redu i jedno na krilu, ali problem bi mogao da bude napad! Analizirali smo sve što čeka Crvenu zvezdu u narednoj sezoni, nakon ovog prelaznog roka.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović/MNPress
19:20

1. kolo Superlige!

Novo izdanje šampionata Srbije počelo je u petak, a uvodna runda će se završiti utakmicom u ponedeljak.

Rezervisti!

Crvena zvezda: Popović, Motika, Mustafa, Stanić, Nikolić, Pičini, Sanogo, Stanković, Lučić, Leković, Srnić

Radnički Niš: Dujmović, Tomić, Štulić, Dušanić, Ajdar, Stajić, Marjanović, Marković, Savić, Mesarović, Gaku

19:00

SASTAVI!

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić - Kangva, Kanga - Bukari, Katai, Ivanić - Pavkov

Radnički Niš: Drobnjak - Aksentijević, Tolordava, Mlađović, Jovičić - Pejović - Jovanović, Dimić, Mićibući, Mitrović - Petrov

Dobar dan!

Fudbaleri Crvene zvezd ei Radničkog iz Niša prvi meč u novojn sezoni superlige odigraće na stadionu Rajko Mitić. susret dva tima koja će našu zemlju predstavljati u Evropi počinje u 20:00.

• Crvena zvezda - Radnički Niš 4:0