Veliki trijumf!

LALATOVIĆEV BORAC GAZI - BANJALUČANI POBEDILI U VELIKOM DERBIJU: Zakarić blistao u Novom Gradu, pale Sarajlije!

Još jedna velika pobeda ekipe Nenada Lalatovića, koja se sada diže na tabeli Premijer lige.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

U velikom derbiju Premijer lige Bosne i Hercegovine, Borac je rezultatom 2:1 savladao Željezničar! Tim Nenada Lalatovića dominirao je terenom tokom prvog poluvremena, a iz apsolutne kontrole igre postigao je dva pogotka i tako stekao prednost koju gosti nisu mogli da nadoknade.

Crveno-plavi stigli su do prednosti već nakon 14 minuta igre, kada je Stjepan Vego postigao autogol. Ključnu ulogu kod tog pogotka, ali i gola Aleksandra Vojnovića u finišu prvog dela meča odigrao je Goran Zakarić, koji je oba puta bio asistent. Ipak, Banjalučani su u finišu meča morali da strepe, jer je Semir Štilić u 77. minutu realizovao penal koji je sam iznudio.

Borac - Željezničar 2:1 (2:0)
/Vego 14 ag, Vojnović 41 - Štilić 77/

Do kraja meča gosti iz Sarajeva su napadali, ali je Borac uspio da sačuva stečeni kapita i osvoji važne bodove, nakon prošlosedmičnog poraza (2:0) protiv tuzlanske Slobode. U narednom kolu, Borac će gostovati Leotaru, dok će Željezničar u najvećoj utakmici koju BiH može da ponudi biti domaćin Sarajevu.

BORAC: Pavlović, Gajić, Vojnović, Lukić, Andrić, Spremo, Kulašin (od 74. Cvijanović), Popara, Tatar (od 90+1. Subić), Piščević, Zakarić (od 68. Begić). Trener: Nenad Lalatović.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Hajdarević (od 84. Beća), Cocalić, Mekić (od 46. Beganović), Haračić (od 46. Amoa), Gasal, Štilić, Drina, Santos (od 74. Šehić), Galić, Vego (od 56. Malić). Trener: Edis Mulalić.