5:1! PARTIZAN MOĆAN PRED EVROPSKO GOSTOVANJE: Het-trik Rikarda je poruka Česima - Kolubara ODUVANA za pola sata!

Fudbaleri Partizana bez problema su savladali Kolubaru u 10. kolu Superlige i najavili dobru formu pred gostovanje u Konferencijskoj ligi.

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da savladaju Crvenu zvezdu u sredu, u 168. "večitom" derbiju, pošto ih je remi 1:1 u Humskoj ostavio na identičnih sedam bodova zaostatka za liderom šampionata.

Ipak, u 10. kolu Superlige će tim Gordana Petrića učiniti sve da se vrati pobedama u domaćoj ligi, imajući u vidu da su na čak četiri od sedam dosadašnjih mečeva ostali bez trijumfa.

Taj slabiji početak sezone znači i tek osmo mesto na tabeli, upravo iza Lazarevčana. Doduše, Kolubara ima i dve utakmice više na svom kontu, ali ulazak u septembar sa samo tri pobede nisu nikako dovoljne crno-belima.

Partizan je bio u nizu od dve pobede pred meč sa Zvezdom i Petrićeva ekipa je svesna da više nemaju prava na kiks ako žele da se ikako približe crveno-belima. Rival je nezgodna ekipa Kolubare, koju sa klupe predvodi Dejan "Švaba" Đurđević.

Do sada su upisali četiri pobede i nalaze se na sedmoj poziciji, pa bi smo u Lazarevcu mogli da dobijemo interesantan okršaj.

19:51

KRAJ UTAKMICE! KOLUBARA - PARTIZAN 1:5

Bez ikakvih problema je Partizan osvojio tri boda i stigao do četvrte pobede u Superligi ove sezone. Kolubara jeste u osmom minutu postigla gol kojim je izjednačila rezultat, ali od tada je bilo jasno da ipak neće imati snage za bilo kakvo iznenađenje.

Već posle pola sata igre je bilo 3:1 za crno-bele, a u narednih 20-ak minuta su stigla još dva pogotka ekipe Gordana Petrića. Odlična partija za Partizan pred gostovanje Slovackom u Češkoj narednog četvrtka u okviru Konferencijske lige.

19:48

88' - PRIVODI SE MEČ KRAJU

Partizan rutinski privodi ovaj meč kraju već više od pola sata, otkako su postigli onaj peti gol. Idu ka lagana tri boda...

19:35

74' - PETA IZMENA U PARTIZANU

Zlatan Šehović menja kapitena Slobodana Uroševića, pa će kapiten do kraja meča biti Marko Živković.

19:33

72' - NIKOLA TERZIĆ NA TERENU

Nova izmena u Partizanu, mladi krilni fudbaler ulazi u igru umesto Dijabatea.

19:26

65' - VANJA ILIĆ POKUŠAVA

"Desetka" Kolubare pokušava s distance, ali siguran je Aleksandar Popović među stativama gola Partizana.

19:22

62' - TROSTRUKA IZMENA U PARTIZANU

Ljubomir Fejsa umesto Rikarda, Patrik Andrade umesto Bibarsa Natha, dok Kristijana Belića menja Samed Baždar.

19:12

52' - PETARDA! PARTIZAN VODI 5:1

Ne prestaju crno-beli da dominiraju u Lazarevcu. Novi gol, sada je strelac Kvinsi Menig, lep udarac Holanđanina. Rikardo ga je prethodno lepo uposlio.

19:06

POČELO JE DRUGO POLUVREME!

Nastavlja se meč u Lazarevcu.

19:02

BIVŠI TRENER ZVEZDE GLEDA PARTIZAN

Vladan Milojević je na utakmici Kolubara - Partizan u Lazarevcu, a imao je i dobar razlog da se tamo pojavi.

Čitajte na MONDU.

Izvor: TV Arenasport screenshot

18:49

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Odličan rezultat za Partizan u prvih 45 minuta, čak 4.1 vode u Lazarevcu. Kolubara ih je šokirala onim izjednačenjem u osmom minutu, ali tim Gordana Petrića je dominirao sve vreme i posle toga i mogao čak i da možda postigne još neki pogodak.

18:40

39' - GOOOOL, 4:1 ZA PARTIZAN!

Kakva sada goleada crno-belih u Lazarevcu! Živković je centrirao, a Rikardo Gomeš stiže do het-trika!

Izvor: TV Arenasport

18:36

34' - ŽUTI KARTON ZA BELIĆA

Vezista Partizana je oštro startovao na Anti Vukušiću.

18:34

32' - GOOOL, 3:1 ZA PARTIZAN!

Živković je centrirao, Urošević udarcem glavom pogađa prečku, a posle greške u odbrani Kolubare, Natho natrčava i trese mrežu Lazarevčana!

18:31

29' - KAKAV PROMAŠAJ RIKARDA!

Odlično je prošao Rikardo, primio loptu između dva štopera, jednog prevario fintom, golman Stanivuković je istrčao, ali levom nogom napadač Partizana šutira previsoko preko gola.

18:26

24' - DIJABATE ŠUTIRA!

Lep prodor Meniga po levom boku, centrirao je na drugu stativu, gde Dijabate šutira iz poluvoleja, a Stanivuković prvo odbija njegov udarac, pa potom hvata loptu u naručje.

18:20

18' - GOOOL, 2:1 ZA PARTIZAN!

Evo novog gola u Lazarevcu, Partizan ponovo vodi! Rikardo Gomeš je ponovo strelac, drugi njegov gol danas. Nikolić je pogrešio, a crno-beli posle toga iz brzog napada stižu do gola.

18:10

8' - ŠOK, KOLUBARA STIŽE DO 1:1!

Nemanja Milojević je strelac, kakav šok za Partizan! Dugo se čekao VAR snimak da se proveri da li je dodavanje Antea Vukušića dovelo do ofsajd pozicije, ali sve je čisto i to je izjednačenje u Lazarevcu.

18:07

5' - NOVA ŠANSA ZA PARTIZAN

Nastavlja se odličan start Partizana. Korner sa leve strane stiže do Uroševića, čiji udarac glavom uspeva da pogodi stativu, ali njen spoljni.

18:04

2' - GOOOOL, 1:0 ZA PARTIZAN!

Već u drugom minutu utakmice, Rikardo Gomeš je strelac! Neodbranjiv udarac, napadač Partizana je odlično šutirao od stativu gola Lazarevčana. Idealan start za goste...

18:02

POČELA JE UTAKMICA

Krećemo u Lazarevcu!

17:30

REZERVE

Ovi igrači će čekati šansu sa klupe.

Kolubara: Popović, Ćorković, Ilić, Kadrić, Lončar, Radovanović, Sadiković, Tumbas, Vasiljević, Velikić, Vulin.

Partizan: Lukač, Andrade, Baždar, Fejsa, Ilić, Jović, Petković, Saničanin, Šehović, Terzić, Vlahović.

17:07

PARTIZAN U ISTOM SASTAVU KAO NA DERBIJU!

Gordan Petrić je bio zadovoljan viđenim protiv Crvene zvezde pa nije želeo da bilo šta menja u startnoj postavi za ovaj meč. Dakle, nepromenjenih 11.

PARTIZAN: Popović - Živković, Vujačić, Marković, Urošević - Belić, Traore - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo.

A evo i tima Dejana "Švabe" Đurđevića za ovaj susret.

KOLUBARA: Stanivuković - Marjanović, Bakić, Kočović - Janković, Nikolić, Milojević, Petronijević - Đokić, Filipović - Vukušić.