TADIĆU NA ENFILDU FALILI MINUTI, LEVANDOVSKOM U MINHENU MNOGO VIŠE! Nemac ima 35 godina i već je NOĆNA MORA Barselone!

Autor Mladen Šolak

Uzbudljivo veče Lige šampiona završeno bolnim porazom Ajaksa u Liverpulu - golom u 89. minutu. Robert Levandovski se vratio u Minhen i ništa nije uradio!

Liverpul se sabrao i pobedio Ajaks u burnom finišu na Enfildu 2:1, golom Džoela Matipa u 89. minutu, koji je razočarao goste predvođene kapitenom Dušanom Tadićem. Bio je to prvi gol kamerunskog štopera u Ligi šampiona posle čak osam godina, dao ga je na asistenciju grčkog beka Kostasa Cimikasa iz kornera, i doneo je veliko olakšanje menadžeru "Redsa" Jirgenu Klopu, čiji je tim u prošlom kolu ošamaren protiv Napolija u Italiji.

Srpski as Dušan Tadić borio se na Enfildu do kraja, u nadoknadi vremena je probijao po desnoj strani, ali ga je Fabinjo sprečio i izbacio loptu van igre. Njegov saigrač Mohamed Kudus doneo je Holanđanina izjednačenje u 27. minutu posle vodećeg gola Mohameda Salaha u 17, ali Ajaks nije imao način da još jednom probije odbranu očigledno uzdrmanog engleskog velikana.

Istovremeno, u Nemačkoj je Robert Levandovski prvi put zaigrao protiv Bajerna kada je burno napustio tim ovog leta i doživeo je poraz. Navijači nemačkog šampiona aplauzima su dočekali svog doskorašnjeg ljubimca, a onda je tim Julijana Nagelsmana pobedio golovima Lukasa Ernandeza u 50. i Leroja Sanea u 54. minutu. Trener domaćih tako je postao prvi stručnjak koji je naneo Barseloni tri poraza u Ligi šampiona.

• Sporting - Totenhem 2:0 (0:0)
  • Viktorija Plzenj - Inter 0:2 (0:1)
  • Bajer - Atletiko (2:0)
  • Bajern - Barselona 2:0 (0:0)
  • Liverpul - Ajaks 2:1 (1:1)
  • Marsej - Ajntraht 0:1 (0:1)
  • Porto - Briž 0:4 (0:4)