KATAI SPASAO ZVEZDU - MAJSTORIJA U 93. MINUTU: Crveno-beli preživeli dramu tamo gde su pali prošle sezone!

Aktuelni šampion i lider Superlige pobedio u Surdulici, u poslednjem kolu za ovu godinu.

Fudbaleri Crvene zvezde uspeli su da savladaju Radnik u Surdulici, na mestu gde su prošle sezone ostavili sva tri boda. Heroj pobede (2:1) nad timom sa juga Srbije bio je dvostruki strelac Aleksandar Katai, koji je majstorijom u 93. minutu doneo pobedu gostima iz Beograda.

bio je to drugi gol "Magika" na meču u Surdulici, nakon što je u 35. minutu pogodio za prednost Zvezde. Ipak, gosti nisu uspeli da je sačuvaju pošto je Spasić u trećem minutu nastavka poravnao na 1:1 i najavio dramu na meču prvoplasirane i poslednjeplasirane ekipe u Superligi. I videli smo dramu, sve dok Katai majstorijom nije rešio pitanje pobednika. Ofanzivac crveno-belih gađao je golmanov ugao iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara i čuvara mreže Vujanca uhvatio je u raskoraku.

Zbog te pobede Crvena zvezda će sačuvati dvocifrenu prednost u odnosu na Partizan pred nikad dužu zimsku pauzu. Ovo je bio poslednji meč crveno-belih u 2022. godini, a prvi u narednoj će igrati tek početkom februara, za dva ipo meseca.

15:26

KRAJ - 1:2!

Crvena zvezda je pobedila Radnik u Surdulici, zahvaljujući golovima Aleksnadra Kataija!

15:26

Pogledajte gol Zvezde!

Ovako je Aleksandar Katai postigao svoj drugi gol na meču i doneo crveno-belima novu prednost!

15:22

93. minut - GOOOL, Katai!

Ofanzivac Crvene zvezde postiže drugi gol na meču, a ovaj je možda i vredan tri boda u Surdulici! Lopta je nakon slobodnog udarca sa dvadesetak metara završila u golmanovom uglu.

15:19

90. minut - Sve je bliže kraj!

Igraće se sedam minuta nadoknade u Surdulici, pokazao je sudija Minaković!

15:15

86. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi!

Umesto Erakovića i Mijailovića na terenu su Marko Gobeljić i Seku Sanogo.

15:13

84. minut - Žuti karton za Mustafu!

Zbog simuliranja u kaznenom prostoru sudija Minaković pokazuje žuti karton i Ibrahimu Mustafi.

15:09

80. minut - Ziceri na obe strane!

Na jednom kraju terena Borko Duronjić nije uspeo da postigne gol za prednost Radnika, a na drugoj El Fardu Ben nije doneo prednost Crvenoj zvezdi. Ostalo je još desetak minuta i gledaćemo dramu u Surdulici!

14:57

69. minut - Žuti karton Srniću!

Pre samo nekoliko minuta ušao je u igru umesto Kingsa Kangve, a odmah je i opomenut momak iz Šapca. On je pao nakon jednog duela u kaznenom prostoru, a sudija Minaković uz pomoć VAR sobe procenio je da je reč o simuliranju.

14:55

Pogledajte gol Radnika!

Ovako su Surduličani stigli do izjednačenja, preko Miloša Spasića:

Radnik - Zvezda 1:1, Spasić
Izvor: YouTube/Arena sport TV

14:45

57. minut - Izmena u Zvezdi!

Umesto mladog Mijatovića na terenu je iskusni El Fardu Ben. Zvezda će preko njega pokušati da stigne do pobedničkog gola.

14:37

48. minut - GOOOL, Spasić!

Izjednačenje u Surdulici! Iskoristio je Radnik brzinu Miloša Spasića, a ofanzivac domaćeg tima nadigrao je Srđana Mijailovića i zatim rutinski savladao Milana Borjana. Biće drame na jugu Srbije!

14:33

46. minut - Nastavljamo!

Pratimo drugi deo meča iz Surdulice, uz napomenu da je u nastavku meča na terenu za goste Stefan Mitrović.

14:25

Ovako je Aleksandar Katai zatresao mrežu Radnika iz Surdulice!

Radnik - Zvezda 0:1, Katai

14:18

Kraj prvog dela igre - 0:1!

Nakon dva minuta nadoknade, fudbaleri su poslati na kratak odmor. Strelac jedinog gola u dosadašnjem delu meča je Aleksandar Katai, koji je u 35. minutu uskoristio grešku u odbrani Radnika.

14:16

45. minut - Ofsajd!

Imao je sjajnu priliku Sadik Abubakar, ali je sa peterca prebacio gol Milana Borjana. Nakon što je akcija štopera iz Surdulice završena, pomoćni sudija signalizirao je ofsajd.

14:07

35. minut - GOOOL, Katai!

Zbunio se Petrović na ivici kaznenog prostora, a Katai je uspeo da mu ukrade loptu. Za igrača njegovih kvaliteta sve ostalo je bilo rutina, laganoje savladao Vujanca sa nekoliko metara udaljenosti!

13:57

26. minut - Katai!

Još jednom je zapretio ofanzviac Crvene zvezde, ovog puta udarcem sa ivice kaznenog prostora. Njegov šut levom nogom Vujanac je uspeo da odbije u korner, nakon kojeg nije bilo opasnosti.

13:53

22. minut - Danoski!

Ozbiljno preti domaći tim! Rustemović je poslao fantastičnu loptu iz kornera, Danoski je zapretio Borjanu, ali je čuvar mreže Crvene zvezde uspeo da izbaci loptu preko prečke.

13:45

15. minut - Katai!

Imala je Zvezda nekoliko izglednih prilika od početka meča, ali Aleksandar Katai propustio je najbolju. Ostalo mu je dosta prostora na levom boku, ali je na vreme stigao Sadik Abubakar i klizećim startom izblokirao udarac.

13:31

1. minut - Počeo je meč!

Pratimo detalje sa susreta u Surdulici, gde igraju prvoplasirani i poslednjeplasirani tim na tabeli.

13:25

Nema Kulibalija?!

U konkurenciji za meč na jugu Srbije ponovo nije snažni Kalifa Kulibali, jedno od letnjih pojačanja Zvezde. O njemu je pred meč protiv Radnika govorio Miloš Milojević, trener aktuelnog lidera Superlige.

13:15

Tabela!

Ovako izgleda tabela Superlige pred mečeve koji su na programu u nedelju:

Izvor: SofaScore/printscreen

13:00

A prethodne sezone...

Pod komandom Dušana Đorđevića prethodne sezone je Radnik iz Surdulice bio najteži rival Crvene zvezde! Crveno-beli su u prvom delu sezone poraženi na jugu Srbije (2:1), a zatim u nastavku prvenstva remizirali u Beogradu (1:1). Malo je falilo da ti prosuti bodovi Zvezdu koštaju titule!

12:45

STARTNE POSTAVE!

Radnik: Vujanac - Rustemović, Oreščanin, Abubakar, Stojanović - Petrović, Marong - Duronjić, Spasić, Danoski - Kunić

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Azarov - Mijailović, Kangva - Mustafa, Katai, Ivanić - Mijatović

12:35

Rezervisti!

Radnik: Kostić, Bogdanović, Leandro, Janjić, Jovanović, Milić, Subotić, Velikić

Crvena zvezda: Vasiljević, Bogdanović, Bukari, Ben, Gobeljić, Leković, Mitrović, Pankov, Sanogo, Srnić, Stanković

12:30

Službena lica!

Za pravdu će danas biti zadužen tim u kojem je i jedna dama!

Ubedljivih 6:0!

Crveno-beli bili su izuzetno raspucani u 4. kolu Superlige. Golovima Mirka Ivanića, Kingsa Kangve, Aleksandra Kataija, Milana Pavkova, Gelora Kange i Osmana Bukarija deklasirali su goste iz Surdulice. Ovako je to izgledalo:

Crvena zvezda - Radnik 6:0
12:10

Prvi meč!

Sećate se meča sa početka sezone? Igralo se krajem jula, na klupi Zvezde sedeo je Dejan Stanković, a šampion je upisao trijumf. Pogledajte detalje sa tog meča:

12:00

Dobar dan!

Fudbaleri Radnika i Crvene zvezde danas će u Surdulici (13:30) odigrati poslednji meč u 2022. godini. Pred ovaj meč timovi se nalaze na različitim krajevima tabele, pošto je Zvezda lider prvenstva, a ekipa sa juga Srbije nalazi se na poslednjem mestu. Ostanite uz MONDO i pratite tekstualni prenos susreta.

• Radnik - Zvezda 1:2