PARTIZAN POBEDOM ZAVRŠIO GODINU, JOVIĆ JE JUNAK! Ušao sa klupe i REŠIO meč, crno-beli sa "-10" odlaze na pauzu

Partizan je pobedom završio 2022 godinu. Sledi reprezentativna pauza.

Partizan je pobedio Novi Pazar u poslednjem meču u 2022. godini. U Humskoj je savladao Novi Pazar - 1:0 (0:0). Jedini pogodak dao je Nemanja Jović u 72. minutu. Polusezonu završava sa 10 bodova zaostatka u odnosu na Crvenu zvezdu. Sada sledi reprezentativna pauza zbog Svetskog prvenstva (od 20. novembra do 18. decembra) i Gordan Petrić i njegovi izabranici imaće dovoljno vremena za odmor i pripremu pred nastavak sezone i borbu za titulu sa glavnim rivalom koji je ranije danas savladao Radnik u Surdulici.

Nisu crno-beli blistali u ovom meču, mučili su se da pronađu put do gola. Zbog povrede je Rikardo Gomeš ranije završio meč, nekoliko zicera nije završilo u mreži. Onda je Jović, koji je ušao sa klupe, postao heroj. Postigao je pogodak za tri boda i to posle sedam meseci, pošto je prethodni put bio strelac u aprilu protiv TSC-a. Mogala je prednost da bude još veća, ali je crno-belima svakako najbitnije da su upisana tri boda.

Mogao je Partizan na pauzu da ode sa vođstvom. Dva zicera nisu iskoristili Ljubomir Fejsa i Kvinsi Menig u 21. i 23. minutu. Mreža gostiju ostala je netaknuta. Pazarci su zapretili preko Lončara pred kraj prvog poluvremena, ali je Popović uz pomoć odbrane sprečio "hladan tuš".

Petrić je čekao sve do 57. minuta da posegne sa izmenama. Tada su u igru ušli Andrija Pavlović i Nemanja Jović umesto Sameda Baždara i Kvinsija Meniga. Ispostavilo se da je to bio ključ trijumfa. Onda je u 64. minutu Danilo Pantić zamenio Gomeša, a moglo je da se vidi da napadač ima neki problem sa povredom. Stvarao je domaći tim šanse i onda pronašao put do gola u 72. minutu preko raspoloženog Jovića. Do kraja je bilo šansi i za još neki gol, ali se to nije dogodilo. Partizan je tako pobedom završio ovu kalendarsku godinu.

Nemanja Jović gol protiv Novog Pazara
Izvor: YouTube/Arena sport

17:27

GOL ZA POBEDU

Pogledajte i kako je Jović dao gol za pobedu.

17:25

KRAJ

Utakmica je završena, Partizan je pobedio - 1:0. Nemanja Jović bio je junak, postigao je gol za pobedu. Prethodni put bio je strelac u aprilu protiv TSC-a.

17:22

90' - JOŠ TRI MINUTA

Igraće se još tri minuta.

17:19

87' - ŽUTI ZA UROŠEVIĆA

Posle kornera je Pazar krenuo u kontru, Urošević je povukao protivnika s leđa, oborio ga na zemlju i dobio je žuti karton.

17:16

84' - UROŠEVIĆ SPASILAC

Dobar napad Pazaraca, Urošević je sjajnim uklizavanjem sprečio veliku šansu i zicer za protivnički tim.

17:13

81' - NATHO, PREKO GOLA

Natho je izveo slobodan udarac, prebacio je živi zid, lopta je završila preko prečke.

17:10

78' - SJAJAN POKUŠAJ PANTIĆA

Odlčna solo akcija pantića, fintama je našao prostor za šut, pronašao je, odlično je to uradio, Kljajić je još bolje intervenisao i sprečio pogodak.

17:08

76' - PARTIZAN SA LOPTOM

Partizan ima loptu u nogama, traži i drugi gol.

17:04

72' - JOVIĆ, PARTIZAN VODI!

Partizan vodi od 72. minuta. Strelac je Nemanja Jović. Iskoristio je grešku odbrane, napravio je fintu šuta otvorio prostor i matirao Kljajića koji je krenuo u suprotnu stranu.

Izvor: Youtube/FK Partizan Beograd/printscreen

17:00

68' - NOVA ŠANSA ZA PARTIZAN

Dobra prilika za Partizan, ništa od vođstva.

16:56

64' - PANTIĆ UŠAO UMESTO GOMEŠA

Rikardo Gomeš je izašao, ušao je Danilo Pantić.

16:49

57' - PETRIĆEVE IZMENE

Petrić je napravio dve promene, ušli su Andrija Pavlović i Nemanja Jović umesto Kvinsija Meniga i Sameda Baždara.

16:42

50' - PROBAO UROŠEVIĆ

Probao je i Slobdan Urošević iz slobodnog udarca, preko gola.

16:38

46' - MEČ JE NASTAVLJEN

Utakmica u Humskoj je nastavljena.

16:20

POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme. Nema golova u Humskoj na meču Partizana i Novog Pazara - 0:0.

16:18

45' - JOŠ DVA MINUTA

Dva kornera imao je Partizan, nije ozbiljno zapretio. Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu.

16:15

POGLEDAJTE PROMAŠAJE FEJSE I MENIGA

Ovo su prilike koje su promašili Fejsa i Menig.

Promašaji Fejse i Meniga

16:13

40' - PARTIZAN IMA INICIJATIVU

Preuzeo je Partizan loptu, kruži oko šesnaesterca protivnika, ali i dalje ne uspeva ozbiljno da pripreti.

16:09

36' - OPET LONČAR

Ponovo je Lončar zapretio udarcem iz daljine, Popović je intervenisao, usledio je novi korner, bez šanse za goste.

16:07

34' - ZAPRETILI PAZARCI

Zapretio je i Novi Pazar, Lončar je došao do ivice kaznenog prostora, šutirao je, izblokiran je. Usledio je korner, ali bez opasnosti, jer je jedan igrač gostiju igrao rukom.

16:03

30' - PARTIZAN TRAŽI PUT DO GOLA

Partizan ima posed lopte, traži put do gola, al iza sada ne uspeva da ga pronađe.

15:56

23' - MENIG I ZICER!

Menig promašio zicer, nova velika šansa za Partizan otišla je u nepovrat.

15:54

21' - FEJSA PROMAŠIO ZICER

Fejsa je promašio zicer u 21. minutu. Mogao je Partizan do vođstva.

15:54

15' - MIRNIJI TEMPO

Partizan napada, ali nema pravih šansi.

15:45

11' - RIKARDO ZABRINUO SVE

Rikardo Gomeš ostao je da leži na terenu, žali se na udarac. Lekarska ekipa ušla je na teren.

15:40

6' - PRVA ŠANSA

Imao je Partizan prvu šansu na meču, Menig je centrirao, odbrana Novog Pazara je reagovala.

15:34

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica u Humskoj je počela.

15:05

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Humskoj počinje u 15.30 časova.

14:40

STARTNE POSTAVE

Partizan: Popović - Lutovac, Vujačić, Marković, Urošević - Fejsa - Menig, Baždar, Natho, Dijabate - Gomeš

Novi Pazar: Kljajić - Pešukić, Rubežić, Joksimović, Jović - Lončar, Momčilović - Gavrić, Mijić, Nikčević - Majdevac

14:25

REZERVISTI!

Partizan: Stevanović, Ilić, Jović, Pantić, Pavlović, Petković, Saničanin, Šehović, Traore, Vlahović

Novi Pazar: Slavković, Alić, Bogdanovski, Ergelaš, Fijuljanin, Islamović, Kiković, Stanojlović, Zimonjić

14:10

DOBAR DAN!

Fudbaleri Partizana i Novog Pazara odigraće jedan od derbija 19. kola Superlige, od 15:30! Na stadionu u Humskoj crno-beli će gostima pokušati da se revanširaju za poraz iz četvrtog kola, kada je Miloš Mijić sa bele tačke postigao pobedonosni gol, nekoliko desetina sekundi nakon isključenja Saničanina.

• Partizan - Novi Pazar 1:0