Mundijal u Kataru počinje 20. novembra, a "igrice" koje ga prate već su krenule. Jedna od najzanimljivijih grupa na turniru biće ona u kojoj su Engleska, SAD, Vels i Iran, a posebno zbog nestabilne političke situacije koja trenutno vlada u azijskoj zemlji. Na konto toga engleski novinari pokušali su da isprovociraju Karlos Keiroša, iskusnog trenera koji po drugi put u karijeri predvodi iransku fudbalsku selekciju.
On je na konferenciji pred turnir naišao na novinara "Skaja" koji je želeo da ga "pecne" pitanjem o politici u Iranu, a na kraju je dobio lekciju o kojoj bruje društvene mreže. Karlos Keiroš nije ustuknuo pred pitanjem već je okrenuo priču na drugu stranu, da bi tek u poslednjoj rečenici poentirao - poredeći situaciju u Iranu sa onom u Engleskoj!
"Da li ste ok sa tim da na Svetskom prvenstvu predstavljate državu kakva je Iran, zemlju koja ne poštuje žene?", glasilo je pitanje engleskog novinara koje je iznerviralo Portugalca. Karlos je na konferenciju došao raspoložen za raspravu, pa nije želeo da propusti priliku da održi lekciju novinaru koji je postavio ovo škakljivo pitanje.
"Za koga radite?", prvo je upitao, a nakon što je dobio odgovor nastavio je agrssivno da se obraća novinaru. "Koliko ćete mi platiti da vam odgovorim na to pitanje? Vi ste privatna kompanija, koliko ćete mi platiti? Pričajte sa svojim šefom i na kraju Svetskog prvenstva ja ću moći da vam dam dogovor ukoliko vi meni date dobru ponudu. Hvala vam. Da bih odgovarao na takva pitanja morate da mi ponudite nešto. Nemojte mi stavljati u usta reči koje nisam izgovorio. Pitao sam vas koliko mi novca nudite da odgovorim na to pitanje. I mislim da biste mogli da počnete da razmišljate šta se dešava sa imigrantima u Engleskoj, takođe", dodao je iskusni portugalski stručnjak.
Podsećamo, Keiroš je u bogatoj karijeri radio i u Engleskoj, gde je svojevremeno bio pomoćnik Aleksa Fergusona u Mančester junajtedu. U stručnom štabu legendarnog škotskog trenera radio je u dva mandata, prvo tokom sezone 2002/03, a zatim i od 2004. do 2008. godine. Od tada nije radio u klubovima već samo na selektorskim pozicijama u Portugalu, Iranu, Kolumbiji, Egiptu i ponovo Iranu.