STRAŠAN MEČ I NULA HRVATA NA STARTU MUNDIJALA: Afrikanci ih nadigrali, ovako neće moći dalje!

Hrvati su došli po pobedu, a ovo nisu očekivali! Maroko je bio bolji tim, ali na kraju smo videli remi.

Izvor: Anadolija/Erçin Ertürk

Reprezentacija Hrvatske došla je u Katar sa ciljem da bude bolja nego pre četiri godine kada su bili srebrni, ali nije dobro počelo. Odigrali su na startu 0:0 sa Marokom i to mogu da budu srećni što su "otkinuli" bod afrikancima!

Maroko je u prvih 20 minuta oba poluvremena napadao, igrao jako ofanzivno, a u finišu meča su rezerve poput mladog Abdea, Sabirija i Hamdalaha napravile velike probleme defanzivcima evropske selekcije.

Vlašić i Modrić su krajem prvog poluvremena kada je ponestalo snage Maroku imali dve dobre šanse, ali više od toga nismo videli od "vatrenih" i u narednim mečevima će tim Zlatka Dalića morati mnogo bolje ako hoće da prođe grupu.

Što se tiče Maroka, imaće za čime da žale! Nusair Mazraui je imao veliku šansu pred golom Livanovića u 53. minutu nakon koje se povredio, a generalno su na ovom meču imali više energije i više šansi od svojih rivala. Ipak nije bilo nekih stoprocenih prilika, tako da će protiv Belgije morati da porade na kreaciji ako žele da iznenade Belgiju.

12:55

KRAJ! REMI HRVATSKE I MAROKA!

Hrvatska i Maroko su na kraju remizirali - 0:0!

Maroko je u prvih 20 minuta oba poluvremena napravio ozbiljan pritisak na "vatrene", uspeli su Afrikanci da "stisnu" tim Zlatka Dalića i na kraju su imali više prilike za golove. Može Hrvatska da bude zadovoljna sa ovim bodom, a sa igrom nikako.

12:54

94. minut: Sve gori!

Sa jedne strane Hrvati su imali šansu,a sa druge Maroko povukao kontru! Ceo meč smo gledali ovakve stvari i iako smo videli za sada bar "nulu" , fudbal je bio sjajan!

12:49

90. minut: Čekamo još šest minuta!

Toliko je nadoknade pokazao sudija, a deluje da Hrvati jedva čekaju kraj meča! Abde je opet prošao po strani i namučio ih!

12:41

82. minut: Promene...

Za Hrvatsku je ušao Lovro Majer, a izašao Mateo Kovačić, dok su Sabiri i Hamdalah zamenili Unahija i En Nesirija.

12:32

71. minut: Ulazi špic!

Heroj Splita Marko Livaja ulazi na teren umesto Andreja Kramarića! Konačno ulazi klasični napadač Zlatku Daliću.

Izvor: Anadolija/Salih Zeki Fazlıoglu

12:24

65. minut: Bomba Hakimija!

Bunker Hrvata! Sada je Hakimi zapucao sa 30 metara, a Livaković je jedva izbacio tu loptu. Napada Maroko, a Abde ulazi umesto Sofijana Bufala i osvežiće napad svoje ekipe.

12:22

Zamalo da Atija-Alal odmah namesti gol! Prvo je prozujao po desnoj strani Hakimi i centrirao, ali napadač Maroka nije zahvatio loptu. Prošla je lopta na drugu stranu, a Atija-Alal je centirao.

Ipak, ništa od gola.

12:20

60. minut. Ne, ne može dalje!

Mazrauiju je pukao trbušni mišić i ne može dalje. Njega će na terenu zameniti iskusni Jahja Atijat-Alal. Po jedna izmena do sada na obe strane, obe izmene zbog povreda.

12:15

55. minut: Šansa, pa povreda!

Nasir Mazraui je u naletu šutirao glavom ka golu rivala, ali se tada povredio. Velika je to šansa bila, a Naser Mazraui je ipak na kraju ustao i nastavio meč.

12:14

53. minut: Au kakva šansa!

Dejan Lovren je bio u ozbiljnoj prilici, ali nije uspeo da savlada golmana Jasmina Bonoa! Ostaje 0:0!

12:09

DRUGO POLUVREME!

Krećemo u drugo poluvreme, a za sada je jedina promena Mario Pašalić koji je zamenio Nikolu Vlašića. Videlo se da je krilnog fudbalera Torina povreda poremetila.

11:47

47. minut: MODRIĆ! Ništa od ovoga, sa nulom na poluvreme!

Natrčao je Luka Modrić i šutirao, ali je lopta otišla iznad Jasmina Bonoa! Idemo na poluvreme!

11:46

45. minut: KAKVA ŠANSA!

Šta je promašio Nikola Vlašić! Bora Sosa je prošao po strani, dao je odličan centaršut po zemlji, a Vlašić je pogodio golmana sa tri metra! Au!

11:45

42. minut: Ne izgleda ovo dobro

Nikola Vlašić je ostao na zemlji i dugo nije mogao da ustane! Pokazivao je ka klupi Dejan Lovren i veliko je pitanje da li ćemo napadača Torina gledati u drugom poluvremenu.

11:35

35. minut: Usporili smo...

Posle 25 uvodnih minuta u kojima su obe ekipe letele po terenu, sada se sve malo smirilo. Nema šansi, uglavnom se igra na polovini terena i čekamo nova uzbuđenja.

11:20

20. minut: Velika šansa, ali ništa...

Hakimi i Ziješ su stavili loptu na 20 metara od gola Hrvatske gde je napravcljen faul, ali je vezista Čelsija pogodio živi zid.

11:17

17. minut: Au kakav šut!

Amalak je izgubio loptu, a onda je Ivan Perišić uputio pravu bombu ka golu Bonova! Ipak lopta je otišla preko gola!

11:15

13. minut: Opasan Maroko!

Prvo je Hakim Ziješ izblokiran na ivici šesnaest metara, onda je lopta došla do Ašrafa Hakimija koji je šutnuo pravo u Livakovića. Maroko se itekako pojavio na meču!

11:08

7. minut: Amraat!

Vezista Maroka se ušetao u 16 metara Dominika Livakovića, ali nije uspeo da uradi bilo šta konkretno. Zakuvava se ovde!

11:06

5. minut: Hrvati stisli!

Velika greška u odbrani Maroka, ali su uspeli Afrikanci to da počiste u korner. Na kraju posle kornera nova šansa za "vatrene", ali nekako odbrana Maroka i to čisti!

Prva uzbuđenja!

11:03

POČELO JE!

Krenuo je meč, a na početku Hrvatska je bolji tim i provodi većinu vremena na polovini rivala. Ipak u prvih pet minuta nije bilo nekih ozbiljnih šansi.

10:15

SASTAVI: Hrvati bez špica!

Neće igrati ni Livaja ni Petković, već će "lažna" devetka biti Kramarić ili sa Vlašić!

HRVATSKA: Livaković - Sosa, Gvardiol, Lovren, Juranović - Brozović, Kovačić, Modrić - Perišić, Kramarić, Vlašić.

Što se tiče Maroka, tu je Ziješ!

MAROKO: Bono - Hakimi, Sais, Aguerd, Mazraui - Amrabat, Unahi - Ziješ, Amalah, Bufal - En Nesiri

10:00

Hrvate sačekala poruka ispred hotela!

9:45

Motiv više - Vaha!

Pred ovaj Mundijal mnogo je bilo bure u Maroku. Selektor Vahid Halilhodžić doveo je nacionalni tim na Mundijal, a onda je otpušten.

Razlog za to su sukobi sa najvećim zvezdama u timu poput Hakima Ziješa i sada Marokanci imaju motiv više na ovom meču. Ziješ i drugovi hoće da dokažu da su u pravu i da su bolji bez bivšeg selektora.

9:31

Modrić i drugovi, protiv Afričkih bisera!

Od 11 časova počinje program na Svetskom prvenstvu u Kataru, a prvi meč odigraće Hrvatska i Maroko.

• Remi bez golova - 0:0