HRVATSKA U POLUFINALU MUNDIJALA - PAO JE I PREJAKI BRAZIL! Sa penala ne promašuju, a favorita su POSLALI KUĆI!

Reprezentativci Hrvatske nastavljaju put ka tituli.

Izvor: Anadolija/Serhat Çağdaş

Fudbaleri Hrvatske su još jednom došli u samu završnicu Svetskog prvenstva, opet su bili bolji posle penal serije, ovog puta od Brazila. U regularnom delu je bilo 1:1, a posle penala 4:2, još jednom je heroj Dominik Livaković koji je spetakularno branio tokom meča! Hrvatska će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Holandija - Argentina.

Tokom meča u prvom planu je bio Nejmar sa jedne, a Livaković sa druge strane. Pokušavali su Brazilci da sruše bedem ispred Livakovićevog gola, ali nisu uspeli. Ređale su se šanse, prednjačio je Nejmar, ali imali su ih Rišarlison, Rafinja, Kazemiro. Nakon regularnih 90 minuta meč je završen bez golova - 0:0.

U produžetak su ponovo ofanzivnije krenuli Brazilci i konačno je nagrada za to stigla u 105. miunutu. Nejmar je započeo akciju, razmenili su par pasova, da bi ga Paketa "spojio" sa golom, pa Nejmaru nije bilo posebno teško da donese prednost od 1:0. Pokušao je Tite da se zatvori, a Dalić je sve karte bacio na napad.

Imao je Brazil dosta prilika da kontrom postigne i drugi gol i reši meč, međutim desilo se suprotno. Mislav Oršić je centrirao loptu, koja je stigla do Bruna Petkovića, a napadač Dinama je sjajno šutirao ka golu. Lopta je na putu ka Alisonu pogodila Markinjosa, promenila smer i završila u golu Brazila za 1:1. Do kraja se ništa nije dešavalo, pa se otišlo u penal seriju.

Hrvati su gospodari penala, još jednom se to pokazalo. Već u prvoj seriji Livaković je pročitao Rodriga i doneo prednost svojoj selekciji. Do četvrte serije pogađali su Vlašić, Majer, Modrić i Oršić, a upravo tad je Markinjos pogodio stativu i time je meč završen. Počelo je veliko slavlje Hrvata, koji su treći put u istoriji prošli grupu i sva tri puta su stigli do polufinala, zaista podatak za poštovanje.

18:49

Fudbalska reprezentacija Hrvatske je u polufinalu!

Nakon senzacionalnog izjednačenja u finišu meča, Hrvati su udarcima sa bele tačke eliminisali Brazil! Pogledajte detalje meča:

18:46

Četvrta serija! Hrvatska - Brazil 4:2!

Mislav Oršić, asistent kod gola za izjednačenje, pogađa sam ugao gola Alisona!

Markinjos je četvrti izvođač za Brazil, ali ga je stativa zaustavila - 4:2 za Hrvate!

18:45

Treća serija! Hrvatska - Brazil 3:2!

Luka Modrić kao kapiten i najiskusniji igrač tima uzima loptu i rutinski pogađa!

Pedro pogađa za Brazilce i nastavlja se drama u Kataru!

18:43

Druga serija! Hrvatska - Brazil 2:1!

Lovro Majer izveo je drugi penal za Hrvatsku i lako pogodio - 2:0!

Kazemiro je drugi izvođač za Brazilce, bio je izuzetno siguran - 2:1!

18:42

Prva serija! Hrvatska - Brazil 1:0!

Nikola Vlašić pogađa za reprezentaciju Hrvatske!

Rodrigo očajno šutira prvi penal, ostaje 1:0 za Hrvatsku!

18:39

Penal serija!

Hrvatski fudbaleri će prvi šutirati!

18:36

KRAJ - 1:1

Posle 120 minuta rezultat je 1:1, heroj Hrvatske je Bruno Petković!

Idemo u novu penal seriju, Hrvati su na taj način izbacili Japan, tako da su spremni na ovo!

18:35

122. minut - Livaković za kraj

U velikoj gužvi se sjajno snašao Kazemiro, šutirao, međutim Livaković je upisao još jednu odbranu!

Deluje da je to to!

Izvor: Anadolia/Salih Zeki Fazlıoğlu

18:33

120. minut - Pokušaj Majera

Probao je iz velike udaljenosti Lovro Majer, ali nema gola! Ostaje 1:1!

Igraće se još dva minuta u nadoknadi.

18:29

116. minut - GOOOOL 1:1 HRVATSKA SE VRAĆA

Evo gola za Hrvate, krećemo od nule!

Iskoristio je Bruno Petković očajnu reakciju odbane Brazila i poravnao na 1:1, još par minuta je ostalo do penal serije!

18:27

Evo i Oršića

Iz igre je izašao Brozović, a na terenu je Mislav Oršić, sve karte je bacio na napad Zlatko Dalić.

18:24

111. minut - Hrvati idu u napad

Izašao je Borna Sosa, a zamenio ga je Ante Budimir. Levi bek za napadača!

Kreću Hrvati u sve jače napade, nemaju više šta da čekaju, jer gube - 1:0!

18:17

Nejmar se izjednačio sa Peleom!

Nejmar je postigao svoj 77 gol u dresu Brazila, a to je dovoljno da se izjednači na večnoj listi sa velikim Peleom!

Slavni Brazilac trenutno vodi veliku životu bitku, dok njegov miljenik "rešeta" na Mundijalu.

18:15

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA! 1:0 ZA BRAZIL

Odlično je Nejmar započeo akciju, u kojoj se posle bukvalno ušetao u Livakovićev gol. Konačno je Brazil poveo i to je sasvim zasluženo - 1:0!

18:12

105. minut - NEJMARRRR 1:0 ZA BRAZIL

Prelepa akcija Brazila i strelac je Nejmar!

18:10

103. minut - Velika prilika za Hrvatsku

Poigravao se Bruno Petković sa četiri fudbalera Brazila, a potom loptu odložio ka Brozoviću, koji je šutirao očajno i prokockao je možda i najveću priliku na meču za svoju selekciju!

18:08

101. minut - Atraktivan pokušaj Pedra

Probao je napadač Flamenga da ugrozi Livakovića, ali mu to nije pošlo za rukom. Pa se nastavlja ova fudbalska drama!

18:04

97. minut - Još jači pritisak Brazila

Odluke sudije Olivera frustiraju igrače i navijače Brazila, dovodi ih Englez trenutno do ludila. Pokušava Brazil u ovim momentima na sve moguće načine da dođe do gola!

17:58

92. minut - Prvi naleti Brazila

Posle kornera loptu je zahvatio Pedro, ali je ona otišla ka autu. Ništa ni od ovog napada!

17:56

POČINJE PRVI PRODUŽETAK!

Sve je spremno za dodatnih 30 minuta igre!

17:52

KRAJ REGULARNOG DELA - 0:0

Nisu Brazilci uspeli da iskoriste potpunu inicijativu i promašili su veliki broj čistih šansi na ovom meču. Ako je u prvom poluvremenu heroj bio Juranović, u drugom je potpuno dominirao Dominik Livaković!

Idemo u dodatnih 30 minuta!

17:48

NADOKNADA VREMENA!

Još četiri minuta će se igrati u okviru regularnog toka!

17:43

86. minut - Gužva

Bila je gužva unutar kaznenog prostora, Militao je izblokiran dva puta, a biće korner za Brazil.

17:42

Izlazi napadač Totenhema!

Iz igre je izašao Rišarlison, a zameniće ga Pedro, koji je do sada igrao samo 27 minuta na Mundijalu!

17:40

82. minut - Rišarlison preko gola

Probao je Kazemiro da centrira unutar kaznenog prostora i lopta je stigla do Rišarlisona koji nije dobro šutirao glavom i lopta ide preko prečke!

17:38

80. minut - Opsada gola

Rodrigo je odlično video Paketu koji je sa ivice kaznenog prostora šutirao pravo u Livakovića. Ovo deluje vrlo frustrirajuće, jer su Brazilci imali bar pet velikih šansi, a još uvek je 0:0!

17:35

76. minut - LIVAKOVIĆ

Nejmar je imao još jednu čistu situaciju, ali pogađate!? Opet se Dominik Livaković našao na njegovom putu i Brazil je dobio samo korner, nakon kog se ništa nije desilo. Šesta odbrana Livakovića na ovom meču!

Još uvek mreže miruju - 0:0!

17:33

Novi zvižduci sa tribina

Ovog puta navijači Brazila negoduju protiv "destruktivne" igre Hrvatske. Očigledno je Dalićevoj ekipi cilj da kraj utakmice što pre dođe, a ostalo je još malo više od 15 minuta!

17:30

Izmene kod "vatrenih"

Na teren će Bruno Petković i Nikola Vlašić, a izašli su Andrej Kramarić i Mario Pašalić, koji i nisu ostavili dubok trag na ovom meču!

17:24

66. minut - ZICER PAKETE

Sve je odradio lepo Paketa i onda kada je trebao da pošalje loptu iza Livakovićevih leđa, golman Dinama beleži još jednu vrhunsku paradu. Još uvek nema golova!

Ovo je peta odbrana na ovom meču za Dominika Livakovića!

17:23

Brozović na ivici crvenog kartona

Ovo je već drugi faul Marcela Brozovića nakon dobijanja žutog kartona. Dosta rizikuje ovakvim ponašanjem!

17:14

ENTONI MENJA RAFINJU!

Fudbaler Mančestera Junajteda je ušao u igru, a Rafinja posle lođih 55 minuta napušta teren.

17:13

55. minut - Opet Livaković heroj

Imao je čist zicer Nejmar, ali je golman Dinama iz Zagreba još jednom spektakularno odbranio! Stvarno deluje da gol "visi" u vazduhu!

17:11

53. minut - Lukav pokušaj Perišića

Po ko zna koji put danas je Juranović prekinuo napad Brazila, inicirao kontru, nakon koje je Perišić pokušao sa ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla malo pored stative i ostaje 0:0!

17:05

47. minut - Umalo Gvardiol u svoju mrežu

Odlično su kombinovali po desnoj strani Brazilci, lopta je došla u srce peterca i umalo autogol.

U nastavku Brazil je opet pretio, konačno su krenuli da igraju!

16:59

POČINJE DRUGO POLUVREME!

Nastavlja se prvi meč četvrfinala Svetskog prvenstva između Hrvatske i Brazila. Rezultat posle prvih 45 minuta je 0:0

Jedna zanimljiva scena se desila po završetku prvog dela, kada su bivši saigrači iz Real Madrida, Luka Modrić i Kazemiro zamenili dresove.

16:47

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Hrvatska je uradila tačno ono što je želela - da umrtvi igru Brazila i natera Nejmara da postane nervozan. Josip Juranović je svakako najbolji igrač prvog poluvremena, lako je zaustavljao napadače Brazila, a pored toga bio je aktivan i protivničkom delu terenena Na kraju 0:0!

16:45

Nadoknada vremena!

Engleski sudija Majkl Tejlor odlučio je da će se igrati još 60 sekundi!

16:42

42. minut - Nejmar u golmana

Bila je ovo solidna pozicija za šut iz slobodnog udarca. Odgovornost je preuzeo Nejmar, ali je lopta završila u Livakovićevim rukama.

Još uvek nema golova, a deluje da će tako i ostati do kraja prvog poluvremena!

16:34

Hrvatska drži loptu!

Nisu navijači Brazila zadovoljni, čuli su se i prvi zvižduci sa njihove strane. Hrvati drže loptu i ne žure da krenu u napad, dok Brazilci deluju loše!

16:30

30. minut - Loš pokušaj Perišića

Šta reći za Josipa Juranovića? Opet je odlično osujetio napad Brazila, "povukao" kontru, odlično asistirao Perišiću, koji je očajno šutirao preko gola. Još uvek čekamo na golove!

16:25

25. minut - Žuti karton za Danila

Dobro je Juranović probio opet, a Danilo je jako neoprezno startovao na njega i biće to faul na ivici kaznenog, plus žuti karton za beka Brazila.

Izvor: Anadolija/Mustafa Yalcın

16:23

23. minut - Korner za Brazil

Posle šuta Kazemira, lopta je pogodila jednog od fudbalera Hrvatske i biće to prvi korner za Brazil.

Nakon dobrog centaršuta Rafinje, Hrvati su se odbranili i rezultat ostaje 0:0!

16:21

20. minut - Dobra prilika pred golom Hrvatske

Lepo su kombinovali Brazilci i plod toga je bila sjajna šansa za Vinisijusa, a njegov udarac je izblokiran. U nastavku te akcije šutirao je Nejmar, ali bio je to lak plen za Livakovića.

Brazil sve konkretniji, ako ovako nastave, mogli bi da iskoriste svoje šanse!

16:18

Taktičko nadigravanje

Obe ekipe su jako oprezne i pokušavaju da iskoriste kiks protivnika. Nismo do sada videli nijednu kolosalnu priliku.

16:13

13. minut - Najbolja prilika na meču

Lepo je Juranović probio po desnoj strani, sjajno "zavrnuo" loptu na pet metara, a tamo je Perišić loše zahvatio loptu i ostaje 0:0. Da je fudbaler Totenhema bolje reagovao, Hrvatska bi vrlo moguće došla do prednosti!

16:10

10. minut - Sebični Vinisijus upropastio napad

Imao je fudbaler Real Madrira više opcija, ali je on izabrao najgoru - da se zaleti u defanzivce Hrvatske. Na ivici kaznenog prostora se desilo, pa Brazil ima za čim da žali!

16:05

5. minut - Prvi šut ka golu

Probao je VInisijus, ali je šut išao pravo u Dominika Livakovića. Brazil vrši presing na poslednju liniju Hrvatske.

Nakon toga probao je Rafinja, ali je to izgledalo dosta traljavo.

16:00

POČINJEMO!

Sudija Majkl Tejlor dao je znak za početak meča, a prvi napad će imati Hrvatska!

15:45

ŠTA PREDVIĐAJU BUKMEJKERI!?

Po prognozama svetskih bukmejkera Brazil važi za velikog favorita u odnosu na Hrvatsku. Njihova pobeda se plaća odnosom 1.4, nerešen rezultat uglavnom je 4.5, dok oni koji veruju u pobedu "vatrenih" mogu da svoju uplatu uveličaju za čak devet puta.

Pogledajte detalje sa meča Brazil - Južna Koreja:

15:35

Još manje od pola sata do početka meča!

Ovaj meč će se igrati na "Edukejšn Siti" stadionu, a fudbaleri dve ekipe su već stigli na njega. Tribine se pune, a veliku podršku će imati obe selekcije.

15:30

Istorija!

Do sada su se ove dve selekcije sastale četiri puta, od čega su dva okršaja bila na Svetskim prvenstvima. Prvi duel je odigran 2005. godine i jedini je završen nerešenim rezultatom 1:1. Nakon toga, dva puta je Brazil slavio na Mundijalima, 2006. godine sa 1:0, i osam godina kasnije rezultatom 3:1, a dva gola je tada dao upravo Nejmar.

Poslednji meč ove dve selekcije odigran je u junu 2018. godine, uoči prvenstva u Rusiji, a tada je Brazil trijumfovao 2:0 i to golovima Nejmara i Roberta Firmina. Zanimljivo da su tada izabranici Zlatka Dalića imali ulogu da "glume" Srbiju, jer su i te godine naši fudbaleri bili u grupi sa "selesaom".

15:05

PUT BRAZILA DO ČETVRTFINALA!

Kao što je svima i poznato Brazil je bio u grupi G, zajedno sa selekcijom Srbije, Kameruna i Švajcarske. Bili su izabranici selektora Titea, prvi favoriti i opravdali su ta očekivanja. Na otvaranju prvenstva savladali su Srbiju sa 2:0, potom i Švajcarsku sa minimalnih 1:0, dok su poraz doživeli od Kameruna. Ruku na srce "selesao" je na taj meč izašao u porpilično kombinovanom sastavu, pa taj poraz i nije previše iznenadio njihove navijače.

Put ih je naneo na Južnu Koreju, a oni su za manje 40 minuta svom protivniku napunili mrežu do vrha. Bilo je 4:0, a Korejci su uspeli u drugom poluvremenu da postignu počasni pogodak za konačnih 4:1. Imao je Tite mnogo problema sa povredama, pa su posle Srbije izostali Nejmar i Danilo, usledila je teža povreda Gabrijela Žezusa, a jasno je da do kraja prvenstva neće biti ni Aleksa Teljesa. Ovo su detalji sa prvog meča na šampionatu koji je Brazil odigrao protiv Srbije:

14:55

PUT HRVATSKE DO ČETVRTFINALA!

Reprezentacija Hrvatske bila je u jako kvalitetnoj grupi H, gde su im rivali bili Maroko, Belgija i Kanada. Šampionat su počeli skromnom partijom bez golova protiv Maroka, gde su "lavovi sa Atlasa" bili verovatno i bolji rival tokom 90 minuta. Nakon toga "vatreni" su deklasirali Kanadu i naneli joj težak poraz rezultatom 4:1, da bi za njih finale pre finala bio okršaj sa Belgijom. Taj meč je takođe završen bez pogodaka, a za to je zaslužan isključivo Romelu Lukaku, koji je uspeo da promaši sve što se moglo promašiti.

Put u nokatu fazi je Hrvatsku ukrstio sa Japanom, a tamo su posle penala i herojske partije Dominika Livakovića, "vatreni" izborili plasman u narednu rundu i zakazali duel sa Brazilom. Pogledajte kako su Hrvati slavili nakon pobede:

14:50

SASTAV BRAZILA

Za razliku od Dalića, selektor Brazila, Tite ne može da računa na teže povređene Gabriela Žezusa i Aleksa Teljesa. On se odlučio za sledećih 11 igrača:

BRAZIL: Alison, Militao, Markinjos, Tijago Silva (C), Danilo, Kazemiro, Pakeza, Nejmar, Rapinja, Vinisijus Žunior, Rišarlison

14:40

SASTAV HRVATSKE

Selektor Zlatko Dalić uprkos očekivanjima može da računa na svoj najjači sastav, a to su sledeći igrači:

HRVATSKA: Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa, Brozović, Modrić (C), Kovačić, Pašalić, Perišić, Kramarić

14:30

Dobar dan!

Danas od 16 časova, na programu je prvi meč četvrfinala Svetskog prvenstva u Kataru, a u njemu se sastaju Hrvatska i Brazil.

• Hrvatska - Brazil 1:1, penalima 4:2!