SPEKTAKL U KATARU - GLEDAĆEMO MESIJA PROTIV HRVATA! Prokockali sve, pa dobili HEROJA - čudo od golmana spasilo Argentinu

Reprezentacije Argentine nakon boljeg izvođenja penala prošla u polufinale.

Izvor: Anadolia/Erçin Ertürk

Dobili smo prvi par polufinala na Svetskom prvenstvu u Kataru! Reprezentacija Argentine savladala je Holandiju nakon boljeg izvođenja penala (4:3, 2:2 u igri), pa ćemo u polufinalu gledati okršaj Lionela Mesija, njegovih saigrača i Hrvatske! Lako je moglo da se desi da bude potpuno drugačije...

Argentina je magijom Lionela Mesija stigla do prednosti, nakon što je najbolji Argentinac spojio sa golom Molinu u 35. minutu, a zatim i sa bele tačke pogodio za 2:0 u 73. minutu susreta. Ipak, nije bilo lako. Luj van Gal je napravio veliku promenu, poslao u napad teškaše i nadskočio i nadmudrio Argentince. Veghorst je ušao u igru u 78. minutu - u 83. je postigao prvi, a u 101. minutu drugi gol i susret koji je produžen za više od 12 minuta odveo u produžetke.

Tamo nismo videli mnogo kvalitetnog fudbala, posebno u prvih 15 minuta, ali je to i razumljivo. Igrači su bili previše napeti, a nešto napetiji tokom penala bili su Holanđani. Emilijano Martinez odbranio je prva dva udarca i svom timu napravio ogromnu prednost, a Argentina je i pored promašaja Fernandeza uspela da stigne u polufinale.

Sve detalje meča ispratite u kartici "razvoj događaja".

22:56

Argentina u polufinalu!

Nakon boljeg izvođenja penala, prošli su dalje!

22:55

Peta serija! Holandija - Argentina 3:4!

Iskusni Luk de Jong rutinski postiže gol, a Argentina ima samo još jednu meč loptu!

Lautaro Martinez pogađa i završava dramu u Kataru!

22:54

Četvrta serija! Holandija - Argentina 2:3!

Veghorst šalje Martineza u pogrešnu stranu, igraće se i dalje!

Enco Fernandez promašuje ceo gol, sad postaje dramatično u Kataru!

22:52

Treća serija! Holandija - Argnetina 1:3!

Prvi pogodak za Holandiju, Kupmajners je nadmudrio Martineza.

Pogađa i rezervista Montijel, pa Argentina ima ogromnu prednost u seriji!

22:51

Druga serija! Holandija - Argentina 0:2!

Berghuis je drugi na redu za Holandiju, ali Emilijano Martinez zaustavlja i ovaj udarac!

Kakav penal Leandra Paredesa! Ima preko dva metra Nopert i pogodio je stranu, ali nije mogao da zaustavi ovaj šut!

22:49

Prva serija! Holandija - Argentina 0:1!

Holandija prva šutira, a kapiten Virdžil van Dajk odmah je uzeo loptu i promašio! Zapravo, Emilijano Martinez je odbranio taj udarac.

Na drugoj strani, Lionel Mesi je pogodio i Argentina ima prednost.

22:44

KRAJ! Holandija - Argentina 2:2!

Odigrano je svih 120 minuta u drugom četvrtfinalu, a sada je na redu poslastica za neutralne navijače. Gledaćemo penale na meču Holandije i Argentine.

22:43

120+1. minut - Fernandez!

Raspalio je po lopti vezni fudbaler Argentine, ali je stativa pomogla Holadniji u prvom minutu nadoknade drugog produžetka!

22:41

119. minut - Lautaro!

Imao je dve prilike da se proslavi večeras napadač Intera. Sjajno se okrenuo, a njegov udarac sa dvadesetak metara odbranio je Nopert.

22:39

117. minut - Najbolje prilike!

Argentina je napravila opsadu pred golom Holandije, Lautaro Martinez propustio veoma dobru priliku, a mi smo sve bliži penalima!

22:38

SVE IZMENE!

Holandija

• 46. minut Berhuis umesto Bergvajna
  • 46. minut Kupmajners umesto De Rona
  • 64. minut L. de Jong umesto Blinda
  • 78. minut Veghorst umesto Depaja
  • 113. minut Lang umesto Gakpa

Argentina

• 67. minut Paredes umesto De Pola
  • 78. minut Taljafiko umesto Akunje
  • 78. minut Pecelja umesto Romera
  • 82. minut La. Martinez umesto Alvareza
  • 106. minut Montijel umesto Moline
  • 113. minut Di marija umesto Li. Martineza
22:34

111. minut - Izmena!

Poslednja promena Argentine, umesto Lisandra Martineza igraće Anhel Di Marija.

22:29

106. minut - Počeo drugi produžetak!

Još samo 15 minuta. Da li ćemo i na drugom meču dana gledati penale?

Izvor: Anadolija/Evrim Aydın

22:26

105. minut - Kraj prvog produžetka!

Sve smo bliži penalima, a nije bilo zicera u dodatnih 15 minuta. Ostaje još toliko da vidimo gol na bilo kojoj strani.

22:11

91. minut - Meč je nastavljen!

Igra se prvi produžetak!

22:05

Produžetak! Holandija - Argentina 2:2!

Spektakualran meč na Lusailu, a Luj van Gal je pogodio sa izmenom! Golove Moline i Mesija "poništio" je Veghorst koji je pogađao u 83. i 101. minutu meča.

22:02

90+11. minut - GOL, Veghorst!

Holandija postiže gol u 11. minutu nadoknade i gledaćemo produžetke i u drugom meču četvrtfinala! Spektakl u Kataru!

21:59

90+7. minut - Još 3!

Moglo bi da se desi da nadoknada bude i duža od 10 minuta, jer Argentinci premalo igraju fudbal u ovim trenucima!

21:52

90. minut - Još 10 minuta!

Mateu Lahoz pokazuje čak 10 minuta nadoknade i dobija zvižduke navijača Argentine sa tribina.

21:51

89. minut - Tuča!

Leandro Paredes je napravio grub prekršaj nad Akeom ispred klupe Holandije, zatim napucao loptu ka rezervnim igračima, a onda i dobio jak udarac od Virdžila van Dajka. Holanđanin je pregazio veznog fudbalera Argentine, a svi rezervni igrači sa klupe uskočili su u terenkako bi se obračunali zbog ovakvog ponašanja Paredesa.

21:45

83. minut - GOL, Veghorst!

Spektakularan trzaj glavom napadača Holandije i drama u Kataru. Prednost Argentine je prepolovljena, imaćemo spektakl u poslednjih desetak minuta meča.

21:43

81. minut - Izmena!

Pravi poslednju promenu Skaloni, umesto Alvareza je na terenu Lautaro Martinez. Sada Argentina ima trojicu igrala sa istim prezimenom na terenu. Među stativama je Emilijano, u odbrani Lisandro, a u napadu Lautaro.

21:39

78. minut - Izmene na obe strane!

Umesto Akunje i Romera na teren će Taljafiko i Pecelja, dok će kod Holanđana u finišu susreta zaigrati Veghorst. Njemu mesto ustupa Depaj.

21:35

73. minut - GOL, Mesi!

Lionel Mesi postiže 10. gol na Svetskim prvenstvima i postaje rekorder Argentine! Nakon spektakularne asistnecije sada je zatresao mrežu sa bele tačke i napravio ogroman korak svoje reprezentacije ka polufinalu Mundijala.

21:33

71. minut - Penal za Argentinu!

Akunja je oboren na samoj ivici kaznenog prostora gde je imao duel sa Damfrisom, a Mesi će imati priliku da pogodi za 2:0!

21:27

66. minut - Menjaju i Argentinci!

Prva promena selektora Luisa Skalonija. Umesto De Pola na terenu je Leandro Paredes.

21:26

65. minut - Nova promena!

Luj van Gal više nema šta da čeka, menja igrače ali i formaciju. Umesto Blinda na terenu je Luk de Jong, klasičan napadač i "teškaš" koji bi glavom mogao da ugrozi gol Emilijana Martineza.

21:25

63. minut - Mesi!

Gotovo sve vredno pomena na ovom meču ima veze sa Lionelom Mesijem. Ovog puta reč je o slobodnjaku sa 18 metara udaljenosti, koji je pokušao da "spakuje" u golmanov ugao. Nije Argentinac bio precizan, loptu je prebacio preko prečke!

21:17

55. minut - Lahoz oprostio Mesiju!

Iako je Lionel Mesi namerno igrao rukom na sredini terena, glavni arbitar meča nije mu pokazao žuti karton zbog toga. Za sličnu situaciju u prvom delu meča opomenuo je "Kutija" Romera.

21:08

46. minut - Nastavljamo!

Umesto Bergvajna i De rona na terenu su Berhujs i Kopmajners, a očekuje se da sa njima na terenu Holandija bude nešto ofanzivnija. Selektor Luj van Gal sada mora da razmišlja o napadu, jer rezultat nije povoljan.

20:51

Poluvreme! Holandija - Argentina 0:1!

Pre i posle35. minuta ništa, a u tom trenutku magija. Lionel Mesi maestralno je asistirao Nahuelu Molini koji se ubacio sa desne strane i savladao golmana holandskog tima. Pogledajte taj pogodak iz ptičije perspektive:

20:35

35. minut - GOL, Molina!

Pogodio je za 1:0 u korist Argentine Nahuel Molina, ali kakav je majstor fudbala Lionel Mesi. Poigravao se sa defanzivcima Holandije, a zatim kroz čitavu odbranu provukao pas koji "spaja" sa golom.

20:25

25. minut - Slabo...

Za jedno četvrtfinale Mundijala videli smo premalo fudbala u dosadašnjem toku utakmice. Ništa spektakularno u Kataru, na meču Holandije i Argentine.

20:08

8. minut - Bez šansi!

Za sada se uglavnom igra na sredini terena, bez velikih prilika pred golom Noperta ili Martineza. Dok ne bude uzbuđenja, pogledajte kako su Hrvati savladali Brazil:

Hrvatska - Brazil, penali
Izvor: YouTube/Arena sport TV

20:01

1. minut - Počeo je drugi meč četvrtfinala!

Pratimo susret Holandije i Argentine na stadionu Lusail u Dohi!

19:55

Sudija!

Pravdu na današnjem meču deliće španski sudija Antonio Mateu Lahoz (45) koji dobro poznaje fudbalere oba tima. On je od 2011. godina na FIFA listi, a 2021. godine sudio je finale Lige šampiona engleskim klubovima Čelsiju i Mančester sitiju. Navijačima Crvene zvezde verovatno je poznatiji jer je delio pravdu na beogradskom meču protiv Liverpula, kada Virdžil van Dajk nije imao noć za pamćenje.

19:45

Stadion Lusail!

Ovako izgleda stadion na kojem će se večeras igrati fudbal. Ujedno, Lusail će biti domaćin i poslednjeg meča na turniru - finala Svetskog prvenstva.

19:30

Rezervisti!

Holandija: Pasver, Bajlou, De Liht, De Fraj, L. de Jong, Berghuis, Lang, Klasen, Malasija, Jansen, Verghorst, Kupmajners, Tejlor, Simons, Frimpong

Argentina: Armani, Rulji, Fojt, Taljafiko, Montijel, Paredes, Pecelja, Di Marija, Palasios, Koreja, Almada, Gomes, Rodrigez, Dibala, La. Martinez

19:15

Slavlje Hrvata!

Pogledajte kako su proslavljali reprezentativci Hrvatske nakon pobede nad Brazilom:

19:00

SASTAVI!

Holandija: Nopert - Timber, Van Dajk, Ake - Damfris, De Ron, De Jong, Blind - Depaj - Gakpo, Bergvajn

Argentina: E. Martinez - Romero, Otamendi, Li. Martinez - Molina, De Pol, Fernandez, Mekalister, Akunja - Mesi, Alvarez

18:50

Prvi polufinalista!

Nakon fantastičnog meča tokom svih 120 minuta i senzacionalnog izjednačenja u samom finišu, Hrvatska je prošla u polufinale. Zbog boljeg izvođenja jedanaesteraca Hrvati su eliminisali Brazil i sada čekaju narednog rivala u pohodu na titulu. Fantastičan rezultat za zemlju koja je pre četiri godine u Rusiji bila finalista. Pogledajte detalje meča:

18:35

Repriza iz 2014?

Na Svetskom prvenstvu u Brazilu 2014. godine Holandija i Argnetina odigrale su meč u polufinalu. Minimalnim rezultatom Argentinci su stigli do pobede i plasmana u finale, ali tamo nisu uspeli da savladaju Nemačku.

Pre toga su iste reprezentacije igrale i na Mundijalu u Nemačkoj, koji stanovnici državne zajednice Srbije i Crne Gore ne pamte po dobrom. Tada su ovi timovi odigrali bez golova, a Lionel Mesi je i pre 16 godina bio deo nacionalnog tima!

18:20

Dobro veče!

Drugi četvrtfinalni meč na Svetskom prvenstvu u Kataru odigraće Holandija i Argentina! Ostnaite uz MONDO i pratite tekstualni prenos meča.

• UŽIVO: Holandija - Argentina 2:2, penalima 3:4