ZVEZDA PROŠLA NA PENALE I IDE U POLUFINALE KUPA: Borjan morao da spasava crveno-bele posle blede partije

Crvena zvezda je prošla dalje u polufinale Kupa Srbije, ali ovakvom igrom se neće dobro provesti u Evropi.

Izvor: FK Crvena zvezda

Crvena zvezda se plasirala u polufinale Kupa Srbije, ali mnogo teže nego što je iko očekivao. Crveno-beli su posle jako sporog meča bez mnogo prilika morala protiv Napretka u Kruševcu da šutira penale, a na kraju je Milan Borjan uspeo da odbrani dva jedanaesterca i tako je pogurao svoj tim ka duploj kruni!

20:37

To je to!

Nakon 90 minuta nije bilo golova, otišli se na šutiranje jedanaestraca i crveno-beli su otišli dalje!

20:33

Kraj!

Bukari ima priliku da reši i koristi je! Pogodio je i Crvena zvezda je u polufinalu kupa Srbije.

20:33

3:2 Putinčanin siguran!

Marko Putinčanin je namestio loptu na belu tačku i pogodio! Produžava se penal serija!

20:32

3:1 za Zvezdu - Mijatović!

Mladi Jovan Mijatović je opalio po lopti i poslao je u ugao gola!

20:32

2:1 Hobotnica Borjan!

Šta je uradio Borjan! Zamalo da Đekoviću uhvati živu loptu! Odbranio je!

20:31

2:1 Ivanić neprecizan!

Petrić je sada skinuo loptu Ivaniću! Au!

20:30

2:1 Kerkez promašuje!

Borjan hvata penal Kerkezu!

20:29

2:1 Azarov!

Drugi penal za Zvezdu uzeo je Irakli Azarov i vrlo sigurno je poslao loptu u mrežu.

20:29

1:1 - Šarić!

Za Napredak je prvi odgovornost preuzeo Šarić i pogodio.

20:28

1:0 za Zvezdu!

Marko Rakonjac je šutnuo prvi penal i poslao je golmana Napretka na suprotnu stranu.

20:22

GOTOVO! IDEMO NA PENALE!

Nije Crvena zvezda uspela ni posle kornera u 95. minutu da postigne gol i sada idemo na šutiranje penala! Kakva drama!

20:18

Još pet minuta nadoknade!

Nema golova, a sudija je pokazao pet mintua nadoknade!

20:15

87. minut: KAKVA ŠANSA!

Mirko ivanić je šutirao u trku, pogodio je stativu, a lopta se odbila van šesnaesterca! Penali su sve izvesniji...

20:12

80. minut: Još malo pa penali!

Ostalo je desetak minuta do kraja regularnog dela meča, a propozicije takmičenja su takve da nema produžetaka, već odmah idu penali!

19:54

66. minut: Uspavanka...

Zogović je probao sa velike distance, ali u trku nije ni namučio Borjana. Nikako da vidimo ozbiljnu šansu u drugom delu igre.

19:37

Počelo je drugo poluvreme!

Čekamo golove na stadionu u Kruševcu, a prvu šansu u drugom poluvremenu je u 49. minutu utakmice imao Stefan Mitrović.

19:21

Poluvreme!

Bez golova, iako je Crvena zvezda imala nekoliko opasnih napada pred kraj poluvremena i za sada ne gledamo dobar fudbal u Kruševcu.

19:11

37. minut: Pritiska polako Zvezda

Sada je posle kornera lopta došla do Srđana Mijailovića koji je rešio da isproba svoj šut i poslao je loptu malo pored gola.

19:05

30. minut: Prva ozbiljnija šansa

Kings Kangva je ostao sam na dvadesetak metara od gola rivala, isprobao je svoj šut, ali nije bilo gola. Nema još ozbiljnih napada ni sa jedne ni sa druge strane.

18:42

11. minut: Kontra Zvezde

Nismo mnogo fudbala videli u uvodu meča, ali je gost imao dobru priliku za kontru posle 10 minuta igre. Ipak odbrana Napretka je uspela to da reši i da odbrani svoj gol.

18:30

Meč počinje minutom ćutanja

Na početku utakmice održan je minut ćutanja u spomen nastradalima u školi Vladislav Ribnikar u Beogradu.

18:29

Počivajte u miru

Na tribinama stadiona "Mladost" u Kruševcu poslata je poruka saučešća nastradalima u masakru u Osnovnoj školi Vladislav Ribnikar u Beogradu.

18:10

Sastavi - Oba tima u najjačim sastavima

NAPREDAK: Petrić - Jovanović, Đeković, Kerkez, Ljubomirac - Putinčanin, Vukajlović, Šarić - Bastajić, Krstić, Čečarić

CRVENA ZVEZDA: Borjan - L.Nikolić, Eraković, Dragović, Azarov - Kangva, Mijailović - Bukari, Mitrović, Katai - Rakonjac.

17:45

Ko još igra i kada?

Ostali parovi četvrtfinala kupa igraju se u četvrtak, a sastju se Radnik i Čukarički, TSC i Novi Pazar, kao i Radnički Niš i Vojvodina.

17:30

Put do četvrtfinala

Crvena zvezda je na putu do ovog meča dobila Mačvu u Šapcu 2:0 i Radnički u Sremskoj Mitrovici 3:1. Sa druge strane Napredak je prvo dobio Inđiju 2:0 u gostima, a onda i Spartak u Subotici sa minimalnih 1:0

17:15

Čekamo meč

Došli smo do same završnice Kupa Srbije, a sada Crvena zvezda ide na noge Napretku u Kruševcu. Ovo je domaćinu jedina šansa za izlazak u Evropu, dok crveno-beli hoće da uzmu duplu krunu!

• Napredak - Crvena zvezda 0:0 (4:2 penalima)