PRVA LIGA SRBIJE

BURA ZBOG PENALA ZA OFK BEOGRAD! Sudija koji nije video simuliranje dobio SLABU ocenu (VIDEO)

Posmatrač suđenja ocenio je da je sudija napravio "značajne greške".

Fudbalski sudija Marko Delibašić iz Vrbasa mogao bi od narednog kola na pauzu pošto je njegovo suđenje na meču Smedereva i OFK Beograda "ocenjeno nezodovoljavajućim", prenosi Sportklub. Mnogo prašine podiglo se posle penala koji je dosuđen za "romantičare" u 30. minutu zahvaljući kome su gosti slavili 2:1 preko Dejana Georgijevića, tako da je posmatrač suđenja Zoran Šipčić označio da je Delibašić "meč vodio sa značajnim greškama" i dao mu slabu ocenu.

Detalj koji bi mogao da košta sudiju iz Vrbasa odigrao se u 28. minutu kada je Nikola Mituljikić pao u kaznenom prostoru Smedereva, a čini se da nije bilo kontakta sa Petrom Panićem. Tako je i u izveštaju kontrolora zavedeno da je jedanaesterac dosuđen bez razloga, odnosno pozajmljeni fudbaler Zvezde je prevario arbitra.

Susret je obeležila i tuča navijača posle susreta, a pogledajte spornu situaciju o kojoj je reč... Kao što je poznato u Prvoj ligi Srbije nema VAR tehnologije, ali je možda neophodna: