VELIKA POBEDA SRBIJE, VREDNA EVROPSKOG PRVENSTVA! Majstori Tadić i Mitrović srušili Crnu Goru, ovako se ide u Nemačku!

Srbija ostvarila pobedu koja je dovela nadomak plasmana na Evropsko prvenstvo! Crnogorcima ostala još samo teorija.

Reprezentacija Srbije pobedila je Crnu Goru 3:1 u pretposlednjem meču kvalifikacija za EURO 2024 i napravila izvesno odlučujući korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo - prvom od raspada državne zajednice 2006. i prvom naše reprezentacije u ovom veku. Crna Gora, sa kojom smo te 2000. zajedno učestvovali na tom turniru, ostaće osim u slučaju potpunog čuda jedina republika bivše Jugoslavija koja i dalje nema učešće na velikom takmičenju. A za to što su joj šanse sada svedene na teoriju najzaslužniji su dvostruki strelac Srbije Aleksandar Mitrović i kapiten "orlova" Dušan Tadić, koji je u završnici golom i asistencijom za Mitra ulepšao svoj 102. meč u dresu Srbije.

Na dobro ispunjenoj "Marakani" nervoza Srba bila je vidljiva i na terenu, gde je postojao apsolutni imperativ pobede, i na tribinama, odakle su se čuli glasni zvižduci u poluvremenu, nakon što je Stevan Jovetić golčinom doveo tu pobedu Srbije u pitanje izjednačivši na 1:1 pred pauzu. Posle poraza od Mađarske i uz očigledne, nemale probleme u defanzivi Piksijevog tima, u svlačionici Srbije ipak su se dogodile dobre stvari pred nastavak. Na teren su ušli Filip Kostić, koji je centaršutevima po levoj strani dao veliku snagu napadima "orlova", a uz njega i Sergej Milinković Savić, koji je petom u 73. minutu maestralno proigrao Tadića, na kojem je potom bio lakši deo posla - da nađe spremnog Mitrovića i da svi zajedno vrate Srbiji vođstvo 2:1.

Tadićev gol četiri minuta nakon toga definitivno je odlučio pobednika i doveo Srbiju na samo bod od istorijskog plasmana na Evropsko prvenstvo. Možda ni taj bod protiv bugarskog "fenjeraša" 19. novembra u Leskovcu neće biti potreban, ako u međuvremenu Crna Gora ne pobedi Litvaniju i Mađarsku. Posle večerašnje pobede u Ljutice Bogdana, tim kalkulaciijama Srbija se neće previše zamarati, dok iščekuje sredinu novembra da na stadionu Dubočice u Leskovcu proslavi odlazak na EURO, a onda i 2. decembar, da na žrebu u Hamburgu sazna imena protivnika u grupi Evropskog prvenstva.

22:53

Šta sada treba Srbiji? Jasno je!

Kalkulacija za plasman Srbije na Evropsko prvenstvo je jasna.

22:48

Tadić i Mitrović - za EURO!

Strelci golova za Srbiju bili su Aleksandar Mitrović u 9. i 73. minutu, a potom je tačku na pobedu stavio Dušan Tadić, golom sa ivice kaznenog prostora za konačnih 3:1. U međuvremenu, pogodak za Crnu Goru postigao je Stevan Jovetić, koji je u 36. minutu podsetio sve kakav je majstor kad je "bombom" poslao loptu iza Vanje Milinković Savića.

Izvor: Kurir/Nemanja Nikolić

22:44

GOTOVO JE, POBEDA SRBIJE VREDNA EVROPSKOG PRVENSTVA!

Konačan rezultat je 3:1 na Marakani! "Orlovi" sada imaju pet bodova više od direktnog konkurenta Crne Gore i zadatak da ne izgube od "fenjeraša" Bugarske u poslednjem kolu u novembru u Leskovcu!

22:40

90' Igraće se još 4 minuta

22:39

Haos na tribinama

Navijači Crne Gore bacali su stolice ka zapadnoj tribini, u momentu u kojem su Srbi slavili golove za pobedu. Sve se smirilo kad je postavljen policijski kordon.

22:32

Pogledajte Tadićev gol za 3:1

22:31

83' Ponovo Tadić, ali Mijatović brani

Odbila se lopta posle šuta srpskog kapitena sa distance, ali je golman Crne Gore uhvatio pre nego što su joj pritrčali Mitrović i Milinković-Savić.

22:30

Pogledajte kako lep gol Srbije za 2:1

22:25

3:1 ZA SRBIJUUUU, DUŠAN TADIĆ!

Kapiten kapitenski, Srbija sada gazi ka Evropskom prvenstvu!

22:22

GOLČINA! OPET MITROVIĆ!

Minijatura Srbije i ponovo gol, vodimo 2:1 na Marakani! Sve iz prve i na kraju u mrežu Crne Gore, na asistenciju Tadića, a posle sjajnog pasa Milinković-Savića, petom, na dodavanje Lukića.

22:21

71' Kakva šansa za Tadića!

Ponovo je Kostić savršeno centrirao i ponovo je bila šansa, ali je Tadić glavom promašio metu. Ulazimo u finiš meča, a nema mnogo šansi Srbije. "Orlovi" moraju jače u napad.

22:13

63' Šansa za Sergeja!

Filip Kostić je sjajno centrirao sa leve strane, Sergej se bacio na pravo mesto na nisku loptu, gađao glavom, ali je njegov šut bio blokiran. Bila je to velika prilika za "Orlove" da opet povedu.

22:12

60' Još pola sata!

22:09

Da li ste primetili gde je bio Tadić?

Šta će Dušan Tadić ispred Stevana Jovetića u najvažnijem trenutku? Niste jedini kojima to nije bilo jasno!

22:08

60' Crna Gora preti, Camaj muči Vanju!

Driton Camaj gađao je sa oko 20 metara, a Vanja Milinković Savić se bacio i izbio loptu u korner. Prva šansa gostiju iz pozicionog napada.

22:03

55. minut: GUDELJ!

Probao je Nemanja Gudelj sa tridesetak metara, ali malo se ipak zaneo...

21:58

49. minut: Žuti karton!

Gudelj dobija žuti karton jer je sprečio napad Crne Gore i upisan je.

21:57

DRUGO POLUVREME: Menja Piksi!

Sergej Milinković Savić će u drugom poluvremenu ući da zaigra umesto Ivana Ilića, dok Filip Kostić menja Filipa Mladenovića.

21:49

Evo zašto se Jovetića još treba plašiti!

Majstor ostaje majstor i kada se pomisli da ima previše godina. Lep gol Stevana Jovetića protiv Srbije.

21:34

Jovetićeva majstorija za 1:1

21:29

Pogledajte Jovetićev gol za 1:1

21:28

39' Ponovo Jovetić, sa više od 25 metara!

Kapiten Crne Gore je u elementu i hoće da iskoristi svoj sjajan trenutak. Ipak, sada je šutirao preko gola.

21:26

MUK NA MARAKANI - JOVETIĆ ZA 1:1!

Prva šansa za Crnu Goru i odmah gol! Stevan Jovetić je realizovao kontru za 1:1 u 36. minutu! Na perfektan pas Adama Marušića sa leve strane, kapiten Crne Gore je "bombom" poslao loptu iza leđa Vanje Milinković Savića.

U odlučujućem trenutku ispred njega bio je Dušan Tadić i nije uspeo da ga sačuva i da spreči zaista lep gol.

21:23

34' Korner Crne Gore i šut Tućija

Defanzivac Crne Gore Marko Tući gađao je glavom posle prekida i nije to bio opasan šut po gol Srbije

21:16

26' ZAMALO!

Sjajni Andrija Živković gađao je iz prve na majstorsko dodavanje Dušana Tadića, ali lopta je završila levo od stative. Centimetri su nedostajali da bude 2:0 za "orlove".

21:11

Mitrogol!

21:09

22' Gudelj kasni, umalo velika šansa!

Tadić je izbacio vezistu u sjajan napad Srbije, ali je Gudelj prekasno odlučio da doda loptu Mitroviću. Jedan crnogorski fudbaler ga je stigao i srušio bez prekršaja. Mogla je ovo da bude velika prilika za naš tim.

21:07

Pogledajte Mitrov gol!

Sjajan gol Aleksandra Mitrovića protiv Crne Gore.

Izvor: x/allworldgoal

21:03

Konačno je vreme da odemo na EURO

Svi već dobro znaju - naša reprezentacija od 2000. godine nije nastupila na Evropskom prvenstvu u fudbalu.
Ovaj tim mora da pobedi Crnu Goru i da prekine taj katastrofalni niz, dugačak skoro četvrt veka.

20:59

11' ŠTETA! Mitrović je mogao da odmah pogodi za 2:0

Promašio je loptu, odnosno nije je zahvatio kako je hteo na oko 11 metara od gola, u blizini "kreča". Srbija dominira u ovim trenucima.

20:58

9' GOOOOOOL, MITROVIIIIIIĆĆĆĆ!

KAKAV GOL! Udarcem "spoljnom", sa desetak metara iskosa po desnoj strani, Aleksandar Mitrović doveo je Srbiju u vođstvo!

20:57

Pritisak Crne Gore, reakcija Vanje

Marko Janković, bivši igrač Partizana, centirao je iz kornera, a srpski golman Vanja Milinković Savić izboksovao je u polje. Ipak, traju napadi gostiju, koji u ovim trenucima kombinuju na polovini Srbjie.

20:51

3' Prvi šut Srbije - Mitrović!

Gađao je naš golgeter glavom, na centaršut Andrije Živkovića, ali je loptom ipak prebacio prečku.

Ovo je sastav Crne Gore!

CRNA GORA: Mijatović - Tomašević, Savić, Tuci - Vukčević, Camaj, Kuč, Janković, Marušić - Jovetić, Krstović

19:33

OVO JE SASTAV SRBIJE!

Vanja Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Gudelj, Ilić, Mladenović - Lukić, Tadić, Mitrović!