DOBRA VEST ZA SRBIJU IZ LITVANIJE: Mađarska se vratila od 0:2, ali NIJE pobedila

Litvanija je bila blizu da pobedi Mađarsku na svom terenu, ali je na kraju meč završen remijem...

Dobra vest stigla je za Srbiju iz Viljnusa u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo! Livanija je remizirala sa Mađarskom 2:2 i tako je obradovala izabranike Dragana Stojkovića koji su u Beogradu uz dosta problema uspeli da savladaju reprezentaciju Crne Gore (3:1). Situacija u grupi sada je takva da "orlovi" mogu da napdnu i prvo mesto, mada se za to više pita selekcija Marka Rosija.

Mađari su uprkos remiju zadržali prvu poziciju i imaju 14 bodova, jedan više od Srbije, dok su Crnogorci treći sa 8 poena, Litvanci imaju 6 bodova. Ono što treba istaći jeste da Mađarska i Crna Gora imaju meč manje od srpske ekipe koja treba da odigra još samo meč sa Bugarskom kod kuće.

Što se tiče meča u Litvaniji domaćin je imao vođstvo od 2:0 na poluvremenu. Černiš u 20. i Sirvis u 36. minutu postigli su golove i doneli vođstvo. U 47. minutu je gol domaćina poništen, a onda je Soboslaj u 67. vratio nadu gostima, pa je onda u 82. on bio u ulozi asistenta za Vargu koji je doneo važan poen svom timu.