ZVEZDA SE MUČILA I OPET PRIŠLA PARTIZANU! Šampion više NE MOŽE drugačije - prolio litre znoja za 1:0!

Crvena zvezda pobedila Napredak i prišla na tri boda Partizanu.

Crvena zvezda pobedila je Napredak u gostima posle eliminacije iz Lige šampiona i golom Pitera Olajinke u 7. minutu ponovo smanjila zaostatak za Partizanom na tri boda. Tim Baraka Bahara pokušavao je da poveća prednost, da golovima prebrodi očiglednu krizu koja i dalje traje, ali opet nije uspeo da odigra meč bez mučenja.

Lazar Zličić, najzapaženiji igrač Kruševljana, mogao je da kazni crveno-bele za jalovu inicijativu i za veliki promašaj Osmana Bukarija u zicer-situaciji, ali je šutirao preko gola. U tom, 91. minutu, bila je to najveća i poslednja šansa Napretka, koji nije stvorio previše problema favoritu iz Beograda, koji opet nije blistao.

Ipak, najvažnije za crveno-bele je u ovom trenutku da se nije dogodio novi kiks i da je uspešno nastavljena potera za Partizanom. Ono što brine sve navijače Zvezde, loša i pre svega neefikasna igra, očigledno je problem koji će zahtevati duže rešavanje.

16:58

Olajinka odlučio meč

Golom Pitera Olajinke u 7. minutu, a potom mučenjem u preostala 83. Zvezda je nekako pobedila Napredak u Kruševcu i smanjila zaostatak za Partizanom na tri boda razlike. Osman Bukari promašio je zicer za 0:2, Lazar Zličić u 91. minutu imao je "čist pogled" ka Zvezdinom golu i šutirao preko njega i u najkraćem, to je sve što je bilo vredno pomena sa ove utakmice.

16:56

Kraj utakmice, pobeda Zvezde 1:0 u Kruševcu

16:54

91' Šansa za Napredak - Zvezda je preživela!

Gađao je Lazar Zličić sa 18 metara i prebacio gol Omrija Glazera. Najbolja šansa za Napredak večeras!

Izvor: TV Arena sport/Screenshot

16:53

89' Bukari dribla, šutira - preko gola

Uporan je Zvezdin ofanzivac, ali ni iz šestog pokušaja večeras nije uspeo da stvori problem golmanu Napretka Bajiću

16:52

88' Kanga za Lučića - bez šanse

Kontra Crvene zvezde, odlično dodavanje Gelora Kange ka rezervisti Vladimiru Lučiću, koji ipak nije izdržao trk do kraja i ostao je bez lopte pred golom. Pao je, ali nije bilo razloga da traži penal.

16:47

84' Ponovo pokušava Bukari

Bukari šutira oštro sa desne strane, ali lopta odlazi u aut, paralelno sa gol-linijom

Izvor: MN Press/Mladjan Ivanovic

16:44

80' Dobar pokušaj Hvanga - ništa od gola

U pozicionom napadu Zvezde, Korejac je pokušao da iznenadi i golmana i odbranu udarcem levom nogom iz okreta, ali je Vladimir Bajić opet bio spreman. Posle četvrtog Zvezdinog kornera nije bilo šanse.

16:36

72' Ovo NIJE gol!

Osman Bukari utrčao je sa loptom do peterca Napretka, nije mogao da zamisli bolju šansu, ali mu je Vladimir Bajić odbranio udarac i lopta je završila u korneru. Obrukao se Zvezdin napadač.

16:26

61' Konačno, udarac ka golu!

Zvezdin Korejac Hvang ostao je na terenu i napravio prvu konkretnu stvar u drugom delu. Šutirao je ka golu domaćih u 62. minutu, dobro gađao prostor kraj leve stative, a tamo je golman Napretka Vladimir Bajić bio spreman da reaguje

16:24

Počeo je sneg u Kruševcu

16:20

55' Miran početak drugog dela meča

Bez šansi i uzbuđenja na bilo kojoj strani terena. Sudija Jovan Šegrt pokazao je žuti karton Nikoli Vukajloviću zbog faula na sredini terena kojim je zaustavio napad Beograđana

Izvor: MN Press, Mladjan Ivanovic

15:50

- Poluvreme -

15:50

46' Šut Krasoa, Bajić brani!

Gađao je Zvezdin napadač sa ivice kaznenog prostora, gađao je donji desni ugao, a čuvar mreže Napretka izbacio je loptu u korner. Prvi udarac iz ugla za Beograđane na stadionu "Mladost"

15:48

46' Napredak pojačava napade pred poluvreme!

Opet je Lazar Zličić napravio probleme crveno-belima, imao je nekoliko metara slobodno oko sebe, pa šutirao loše - visoko preko gola.

15:48

44' Najbolja šansa za Napredak!

Posle nekoliko blokiranih šuteva Kruševljana, došla je i do Đorđa Jovanovića, koji je sa oko 7-8 metara iskosa po desnoj strani šutirao snažno, ali i prebacio Zvezdin gol.

15:46

Novi prekid - i Spajić pao na zemlju

43' Posle snažnog sudara glavama sa saigračem Naserom Đigom, štoper Zvezde Uroš Spajić takođe je ostao na travi i ukazuje mu se pomoć.

15:44

40' Hvang ipak neće moći da nastavi

In Bom Hvang zbog povrede će napustiti teren. Umesto njega, u igru se sprema da uđe Gelor Kanga

15:42

36' Šansa za Napredak i problem za Zvezdu

Nakon nepreciznog šuta igrača Napretka Filipa Jovića na Zličićev pas, pažnja svih usmerena je ka sredini terena, gde vezista Zvezde In Bom Hvang leži nakon pada na kuk. Bar nakratko će napustiti teren.

15:36

Ovako je Olajinka doneo vođstvo Zvezdi

Piter Olajinka
Izvor: YouTube/TV Arena sport

15:32

28' Delije bacile topovski udar, Glazer se srušio

Golman Crvene zvezde legao je i žalio se na sluh nakon što su Delije bacile topovski udar neposredno kraj njega. Srećom, posle par minuta se podigao i nastavio meč.

Izvor: Screenshot

15:29

24' Bukari radi sve sam - i umalo pogađa!

Imao je trojicu saigrača oko sebe, ali je odlučio da sam gađa sa 18 metara - prebacio je prečku.

15:25

Bahar napravio niz promena

Kapiten Aleksandar Dragović ostao je u Beogradu zbog povrede, kao i rezervista Aleksandar Katai, a na klupi su starteri iz Berna - Mirko Ivanić i Šerif Endiaje.

Bahar je u odbrani pružio šansu Urošu Spajiću, u napadu su kao na startu sezone Piter Olajinka i Žan-Filip Kraso, a van tima su i Marko Stamenić i Milan Rodić.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

15:21

16' Napredak preti preko Zličića, Mijatović lako pada

Sudija Jovan Šegrt samo je odmahnuo rukom posle pada napadača Zvezde. Na prvi pogled delovalo je da tu nije bilo prekršaja za jedanaesterac, a arbitar će konsultovati svakako VAR sobu.

Pre te akcije, uporni Zličić ponovo je pokušao da stvori šansu za Kruševljane.

15:17

Fudbalere Zvezde sačekao transparent Delija

Navijači crveno-belih pred meč su istakli transparent upućen igračima i treneru.

15:10

7' ZVEZDA VODI, 1:0!

Piter Olajinka u gužvi je primio loptu butinom, a onda je zakucao u mrežu Napretka. Da li je on trebalo da igra umesto Endiajea i u Ligi šampiona?

15:07

4' Šansa za Napredak!

Zličić je pokušao da namesti šansu sa ivice peterca, a lopta je posle reakcije odbrane završila u korneru.

15:04

2' - GUŽVA U PETERCU

Prvu šansu imala je Zvezda na samom početku, Mijatović se našao u šansi, bila je ogromna gužva u petercu, nije uspeo da uputi šut.

15:03

1' - POČELO JE

Meč u Kruševcu je počeo, Jovan Šegrt dao je znak.

14:45

MEČ USKORO POČINJE

Meč u Kruševcu počinje u 15 časova.

14:20

ADO I IVANIĆ NA KLUPI

Napredak: Balević, Blagojević, Babić, Nenadović, Bojović, Parađina, Ristić, Pejčić, Stevanović, Stoiljković, Tomić.

Zvezda: Popović, Degenek, Ivanić, Kabić, Kanga, Lučić, Kangva, Mitrović, Endiaj

14:05

SASTAVI TIMOVA

Poznati su sastavi timova:

NAPREDAK: Bajić - S. Jovanović, Marinković, Đeković, Vukajlović - Jović, Krstić - Đ. Jovanović, Zličić, Ljubomirac - Stanojlović

ZVEZDA: Glazer - Nedeljković - Điga, Spajić, Nikolić - Mijailović - Bukari, Hvang, Olajinka, Kraso - Mijatović

Izvor: Profimedia

13:39

Poruka iz Kruševca

Trener Napretka je Vladimir Gaćinović, poznati srpski stručnjak i otac reprezentativca Mijata Gaćinovića.

"Velika je čast kada vam u goste dolazi aktuelni šampion i svakako najbolji klub u državi i imamo obavezu da se pokažemo u najboljem izdanju. Nadam se da će biti veći broj navijača nego na prethodnim utakmicama. Igrači jako dobro rade i upijaju mnoge stvari koje će nam biti bitne, ne samo za ovu, već i naredne utakmice. I ja im verujem. Bez obzira što je naš nedeljni rival imao neke kikseve u Evropi, ipak je to Crvena zvezda i vrlo brzo će se oporaviti i očekujem dobru utakmicu", rekao je on pred meč.

13:32

Zvezdino razočaranje - Šerif Ndiaje

Čak četiri miliona evra plaćeni centarfor promašio je u Bernu šanse koje je morao da pretvori u pogotke. Nakon što je dao samo dva gola u prvih 15 nastupa, Bahar ga je izveo iz igre posle samo 45 minuta, nezadovoljan onim što je video od Senegalca, kao i svi. Da li će "devetka" Zvezde igrati u Kruševcu?

13:26

"Optimističan sam, atmosfera je odlična"

Izraelski trener Barak Bahar rekao je da je zadovoljan igrom i da ekipa u odličnoj atmosferi dočekuje meč.

13:19

Prvi Zvezdin meč od eliminacije iz Lige šampiona

Još jednim evropskim porazom, uz razočaravajuće reakcije napadača i ogromne promašaje, Zvezda je u Bernu ove nedelje definitivno eliminisana iz Lige šampiona i evropskog fudbala. Pred njom je još samo oproštajni, revijalni meč protiv Mančester sitija.

13:11

Zvezda na "minus 6", Partizan je opet odmakao

Dramatičnom pobedom Partizana protiv Vojvodine u subotnjem derbiju, crno-beli su stekli šest poena prednosti u odnosu na crveno-bele, uz odigranu utakmicu više.