KONAČNO! SRBIN ZAIGRAO ZA ČELSI: Đorđu trener rekao - USTAJ, ulaziš!

Mladi srpski golman Đorđe Petrović odigrao je prvi meč za Čelsi.

Izvor: YouTube/TV Arena sport

Talentovani srpski golman Đorđe Petrović (24) odigrao je prvi meč za Čelsi. On je u porazu od Evertona u gostima zaigrao na kultnom Gudison parku od 85. minuta, kada je zamenio Roberta Sančeza. Iznenada mu je trener Maurisio Poketimo pružio šansu i Srbin će je zauvek pamtiti.

Nažalost, Everton je pobedio rezultatom 2:0, a Petrović je u 92. minutu primio gol tako što je "boksovao" loptu posle kornera, a na nju je natrčao mladi igrač "karamela" Luis Dobin (20) i zakucao je u mrežu. Petrović nije imao šansu da reaguje.

Đorđe, inače reprezentativac Srbije, stigao je u Čelsi minulog leta iz Amerike, gde je ostavio dubok trag nastupajući za Nju Ingland. Iako je u dresu tog tima proveo godinu četiri meseca, za to vreme pokazao se kao jedan od najboljih golmana MLS lige i zato ga je Čelsi platio 14 miliona evra. Prethodno je prošao omladinsku školu Čukaričkog.

Uprkos porazu protiv Evertona, ovaj dan će sigurno zauvek pamtiti.