Počelo je

MIJATOVIĆ DEBITOVAO ZA SITI, ALI NIJE SPASIO SVOJ TIM: Trener ga odmah ubacio u vatru, nema šta da se čeka! (VIDEO)

Autor Nikola Lalović

Doskorašnji napadač Crvene zvezde Jovan Mijatović nastupio je za Njujork Siti i upisao svoj prvi meč u Americi.

Izvor: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Jovan Mijatović je debitovao u Americi! Tek je stigao u MLS, ali nije uspeo da spasi svoj Njujork Siti. Na otvaranju sezone počeo je meč sa Šarlotom sa klupe, a golom Malande u osmom minutu na kraju je domaći tim pobedio. Probao je trener Njujork Sitija da uvođenjem Mijatovića u 62. minutu prodrma ekipu, ali mu nije uspelo i do kraja meča samo je Šarlot mogao da poveća prednost iz penala, ali je Kalderon Vargas promašio sa bele tačke.

Od ostalih srpskih igrača Nemanja Radoja je odigrao 90 minuta u remiju svog Sporting Kanzas Sitija sa Hjuston Dinamom 1:1, a defanzivni vezista Šarlota Nikola Petković ostao je na klupi i još uvek čeka svoj debi.

Ove godine će u MLS-u igrati osam Srba. U Njujork Sitiju su Jovan Mijatović i Strahinja Tanasijević, Dejan Joveljić je u LA Galaksiju, Nikola Petković u Šarlotu, Ranko Veselinović predvodi odbranu Vankuvera, a tu su i golmani Novak Mićović i Marko Ilić.