DIBALA ISKALIO BES NA VANJI! Primio tri gola bez odbrane, a Mile Svilar SAČUVAO pobedu Romi!

Pogledajte kako je izgledala sjajna utakmica Rome i Torina na "Olimpiku" u derbiju srpskih golmana.

Izvor: Domenico Cippitelli/NurPhoto/Shu / Shutterstock Editorial / Profimedia

Roma je večeras pobedila Torino 3:2 (1:1) u okviru 26. kola Serije A, pa se može reći da su igrači trenera Danijele de Rosija bili vidno motivisani posle "skandala sa špijuniranjem". Šta god da je izaslanik Ivana Jurića primetio na treningu Rome i preneo mu, nikako nije bilo dovoljno da se zaustavi Paulo Dibala koji je postigao het-trik na "Olimpiku" i oduševio domaće navijače koji su mu klicali ime, kao nekada njegovom današnjem treneru...

Dibala je pogađao prvo iz penala u 42. minutu, pa sa skoro 30 metara u 57, da bi nakon spektakularne akcije sa Lukakuom, kada su dva puta razmenili dupli pas, završio pogotkom za pobedu u 69. minutu. Ujedno, učinio je i da veče našeg Vanje Milinković-Savića ne bude ni približno dobro kao u većini utakmica ove sezone u Seriji A.

Prvi golman reprezentacije nije imao niti jednu odbranu na meču, a čini se da je mogao da interveniše bolje i kod drugo i kod trećeg gola, ali je i njegova odbrana mogla da učini više. Na kraju, umalo je Torino došao i do boda uprkos "traljavoj" igri...

Zapata je u 44. minutu postigao gol za 1:1, da bi nakon zbrke u kaznenom prostoru, Huijsen u 89. minutu savladao Mileta Svilera za manju dramu na "Olimpiku" u poslednjih nekoliko minuta. Ipak, Roma je odolela do kraja i došla je do sva tri boda, a upravo je Svilar bio možda i najzaslužniji za to uz Paula Dibalu jer je imao četiri dobre intervencije i tako je nastavio da dokazuje De Rosiju da je napravio pravi potez kada ga je imenovao za prvog golmana.

Pogledajte sve detalje sa utakmice Rome i Torina na kojoj je "zaplesao" argentinski mađioničar:

Roma - Torino 3:2
Izvor: YouTube/Arena sport