NOVO ČUDO ĆABIJA I BAJERA:Sa 10 igrača uzeli trofej, ovakva sezona se ne pamti!

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena osvojili su kup Nemačke!

Izvor: EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

Nisu uspeli da ostanu neporaženi, Atalanta im je pokvarila slavlje i uzela im je trofej u Ligi Evrope, ali nisu imali nikakvu nameru fudbaleri Bajer Leverkuzena da sa samo jednim trofejom završe sezonu! Nakon što su dominantno osvojili Bundesligu sada su osvojili kup Nemačke!

Iako su od 44. minuta nakon drugog žutog kartona za štopera Odilona Kosonua bili sa igračem manje na terenu golom Granita Džake uspeli su da osvoje kup u meču sa drugoligašem Kajzerslauternom 1:0.Reprezentativac Švajcarske je opakio loptu iz voleja u 17. minutu i tada je postigao pogodak koji je doneo novi pehar. Ređale su se tada prilike "farmaceuta", ali kada je Kosunu dobio crveni usledili su problemi.

Menjao je Ćabi i uveo je Stanišića i Adlija umesto Šika i Hofmana, posle je Hiknapije ušao umesto Grimalda, pa Hložek i Telja umesto Virca i Frimponga i do kraja meča je zapravo Bajer imao šanse. Nisu dali gol, ali ih nije ni briga - osvojili su pehar.