ČETIRI POGOTKA, A SAMO DVA PRIZNATA! Evrogol Šaćirija i remi na Evropskom prvenstvu

Škotska i Švajcarska odigrali su poslednji meč dana na Evropskom prvenstvu i meč je završen remijem.

Izvor: PETER KLAUNZER/Keystone

Poslednji meč šestog dana Evropskog prvenstva odigran je u Kelnu i tamo su Škotska i Švajcarska remizirali - 1:1 (1:1). Meč je obeležio evrogol Đerdana Šaćirija, kao i reakcija VAR-a koji je poništio dva gola Švajcarcima zbog ofsajda.

Šta kaže tabela? Nemačka ima šest, Švajcarska četiri, Škotska 1, Mađarska 0 bodova. Švajcarci bi eventualnom pobedom protiv Nemaca mogli da preuzmu i prvo mesto, dok bi u slučaju ubedljivog poraza mogli da padnu i na treće ako Škoti dobiju Mađare sa velikom razlikom. Doduše, izvesno je da će u slučaju da oba tima dođu do četiri boda i trećeplasirani proći dalje, pošto bi četiri boda trebalo da budu dovoljna za mesto među četiri najbolja trećeplasirana tima.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu razvoj događaja.

22:53

KRAJ

Gotovo je, meč je završen rezultatom 1:1.

22:49

91' - VELIKA ŠANSA ZA ŠKOTE

Mogli su Škoti do gola i verovatno pobede, ali je Akanđi reagovao sa pet-šest metara i izbio loptu.

22:41

83' - PONIŠTEN GOL

Još jedna gol je poništen, oba puta zbog ofsajda. Embolo je zatresao mrežu i doneo vođstvo Švajcarskoj, slavlje nije dugo trajalo. Linijski sudija je podigao zastavicu, VAR je potvrdio odluku.

22:33

75' - NOVE IZMENE

Još izmena u Švajcarskoj. Izašli su Vargas i Frojler, ušli su Sijero i Rider.

22:21

63' - TIRNI IZNET SA TERENA

Kiran Tirni uhvatio se za zadnju ložu i ostao da leži. Na nosilima je iznet sa terena. Ne deluje ni malo naivno. Ušao je Mekena.

22:17

60' - ŠAĆIRI IZAŠAO

Šaćiri je završio meč, umesto njega je ušao Embolo, tako da je plan Švajcarske jasan, hoće novi gol.

22:14

55' - ŠKOTI MORAJU U NAPAD

Škotska mora u napad, nema izbora, Švajcarska ima rezultat koji joj odgovara za prolaz.

22:04

46' - DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme.

21:47

POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme - 1:1 je.

21:41

40' - BLIŽI SE POLUVREME

Bliži se kraj prvog poluvremena, Adams je imao priliku, Zomer je sjajno reagovao.

21:33

33' - SJAJNA ODBRANA GANA

Mogla je Švajcarska do preokreta, sjajan udarac Ndoja, ali još bolja odbrana Gana koji je izbacio loptu u korner. Posle toga je usledio gol, ali je ekspresno poništen zbog toga što je Ndoj bio u ofsajdu.

21:27

27' - EVROGOL ŠAĆIRIJA

Neverovatna greška odbrane Škotske, poklon lopta za Šaćirija koji nije oklevao, šutirao je iz prve i postigao evrogol sa ivice kaznenog prostora - 1:1!

21:14

14' - VODE ŠKOTI!

Posle napada Švajcarske je kapiten Robertson bio najviši u skoku, dobio je loptu opet u kaznenom prostoru, vratio je za Mektominija koji je šutirao, Šer je pokušao da blokira i postigao je autogol. Zvanično jeste autogol, ali su fudbaleri Liverpula i Mančester junajteda najzaslužniji za vođstvo.

21:10

10' - NEMA GOLA JOŠ UVEK

Nema gola, a ni nekih preterano opasnih šansi.

21:00

1' - POČELO JE

To je to, meč u Kelnu je počeo.

20:54

IGRAČI SU NA TERENU

Igrači su izašli na teren. Sledi intoniranje himni, pa onda i početak meča.

20:32

NEMCI SU VEĆ PROŠLI

Nemačka je već prošla u narednu fazu, Švajcarska može to da uradi ako osvoji bar bod protiv Škotske, tako da je Škotima trijumf neophodan.