FRANCUSKA NA PENALE UŠLA U POLUFINALE! Bolan kraj za Kristijana Ronalda - odlazi bez ijednog gola!

Francuska pobedila na penale Portugal u četvrtfinalu i ušla u polufinale protiv Španije!

ABEDIN TAHERKENAREH/EPA

Reprezentacija Francuske drugi je polufinalista Evropskog prvenstva u Nemačkoj, jer je na penale izbacila Portugal, posle monotonog četvrtfinalnog meča bez golova (0:0). Svi igrači su potom iskoristili jedanaesterce osim Žoaa Feliksa, portugalskog rezerviste koji je tako postao tragičar. Kristijano Ronaldo (39) ni na ovom meču nije dao gol, kao ni na čitavom turniru, a pri izvođenju penala bio je precizan, za razliku od svog 15 godina mlađeg saigrača. I zato je ovim porazom sasvim izvesno odigrao svoj poslednji meč na evropskim prvenstvima u karijeri. Pročitajte klikom na "Razvoj događaja" kako je protekao meč.

23:43

TEO ERNANDEZ POGAĐA, FRANCUSKA POBEĐUJE!

Trikolori idu u polufinale Evropskog prvenstva, jer je Teo Ernandez pogodio pod prečku i zakazao novi spektakularni derbi, Francuska - Španija!

23:42

Idemo u petu seriju!

Pogodili su i Barkola i Mendeš!

23:40

Francuska vodi 3:2 posle tri serije!

Kunde je pogodio za Francusku, Žoao Feliks je pogodio stativu!

23:39

2:2!

Pogađaju i Fofana i Bernardo Silva!

23:36

Posle prve serije, 1:1!

Kristijano Ronaldo gađao je u svoju levu stranu i izjednačio u prvoj seriji, nakon što je prethodno Usman Dembele doneo prednost Francuskoj!

23:34

PENALI!

23:17

108' Opet preti Portugal - Žoao Feliks šutira glavom

Deluje da su Portugalci odlučniji da reše ovaj meč pre penala!

23:16

Kilijan Mbape razočarao - i izašao iz igre

Najbolji igrač Francuske skinuo je masku koja mu čuva povređeni nos i odlazi na klupu. Za njega je završen i četvrti meč na Evropskom prvenstvu Francuske, a još nije dao gol iz igre. Jedini put do sada je bio strelac iz penala protiv Poljske? Da li će ovo biti njegov poslednji nastup i najgori turnir sa reprezentacijom u karijeri?

CLEMENS BILAN/EPA

23:10

105' Konseisao - preko gola!

U poslednjoj šansi u prvom produžetku, Portugalac je takođe promašio okvir gola

EPA, MIGUEL A. LOPES/LUSA

23:02

97' I Mbape sada promašuje sve

Pokušao je najbolji igrač Francuske sa ivice kaznenog prostora, levom nogom, i lopta nije bila ni blizu gola, kao ni pre nekoliko minuta kada je gađao Ronaldo.

22:58

Ronaldo se obrukao u 94. minutu!

Lopta sa desne strane na sedam metara od gola, a onda katastrofalan šut Kristijana Ronalda - visoko preko gola otišla je lopta. Selektor Roberto Martinez aplaudira svojoj najvećoj zvezdi, u znak pune podrške.

MIGUEL A. LOPES/LUSA

22:50

Mbape pokušava u nadoknadi - Košta brani!

Očekivano, igraće se još pola sata - produžeci!

22:27

70' Kako ovo nije bio gol!?

Kamavinga je sa ivice peterca gađao ka golu Portugala i promašio je sve, a morao je bar okvir da pogodi. Raste temperatura dok meč ide ka završnici.

22:22

67' Ruben Dijaš je heroj Portugala!

Bacio se na loptu uklizavši u petercu posle šuta Kolo Muanija i sprečio da uđe u gol! Korner i konačno pravo četvrtfinale, kakvo smo i želeli od ovog meča.

22:20

Leo, Vitinja, Ronaldo - nema gola!

"Visi" gol u vazduhu, Francuzi se grčevito brane pola sata pre kraja!

22:18

61' Konačno - uzbuđenje!

Bruno Fernandeš prvi je zapretio Francuzima u šansi i bio je to prvi portugalski šut u okvir gola! Odmah posle toga je gađao i Žoao Kanselo, ali nije bilo promene rezultata. Nagoveštaj uzbudljivijeg perioda posle sata fudbala sa malo sadržaja.

21:49

Nema nadoknade, igrači odmah u svlačionice

Malo toga vrednog pomena se dogodilo u prvih 45 minuta, nadamo se da će u nastavku bar biti prilika

21:18

Bruno Fernandeš gađa sa distance, pored gola

21:03

Portugal njemu danas najviše veruje!

Sjajni golman Portugala i Portoa, Diogo Košta, bio je apsolutni heroj pobede protiv Slovenije u Frankfurtu u osmini finala. "Skinuo" je sva tri jedanaesterca Ex-Yu selekciji i nakon samo tri serije uveo svoj tim u četvrtfinale. Da li će večeras opet zablistati?

MOHAMED MESSARA/EPA

RONALD WITTEK/EPA

21:00

Četvrtfinale je počelo!

Kristijano Ronaldo protiv Kilijana Embapea - počinje!

21:00

Heroj Portugala na golu, idol nacije u napadu

20:59

Ovo je tim Francuske za Portugal

20:59

Dobro došli u tekstualni prenos!

Francuska i Portugal od 21 čas igraju u Hamburgu, a pobednik ide na Španiju, koja je eliminisala domaćina Nemačku pre nekoliko minuta!