Benfika gazila, Zvezda uspela da uzvrati: Poraz na startu Lige šampiona!

Benfika pobedila Zvezdu 2:1 u omladinskoj Ligi šampiona.

Crvena zvezda, iako pojačana pred današnji duel, poražena je u omladinskoj Ligi šampiona. Portugalska Benfika je nadigrala crveno-bele, a meč je završen rezultatom 2:1.

Juniorskoj ekipi Nenada Milijaša pridružila su se petorica igrača iz seniorskog tima, na raspolaganju je imao Uroša Sremčevića, potom Lazara Jovanovića i Jovana Šljivića, a tu su bili i Andrija MaksimovićVeljko Milosavljević. Međutim, crveno-beli nisu uspeli da pariraju protivniku. Zvezdin početak nije obećavao, dok je Benfika koristila svaku priliku da ugrozi gol protivnika. Portugalci su uspešno kažnjavali sve greške domaćina, naročito nesigurna dodavanja koja su lako zaustavljali. Domaćin je u prvoj polovini prvog poluvremena imao svega jedan napad koji je mogao da poremeti Voitinovičijusa na golu.

Na drugoj strani gosti su igrali dosta organizovanije i uz veći broj šansi. Tako je Varela iskoristio prvu priliku u 14. minutu i Benfiki doneo rano vođstvo. Bio je uspešan i početkom drugog poluvremena, u 51. minutu ponovo je bio precizan, za sada već, značajnih 2:0. Ipak, izabranici Nenada Milijaša su izgledali mnogo složnije na terenu posle drugog primljenog gola. Organizovaniju igru golom je u 57. minutu krunisao Uroš Sremčević kojem je asistirao Vasilije Kostov. Međutim, u kasnijem toku meča Zvezda nije uspela da održi visok nivo igre, pa tako i nije bilo mnogo šansi da se dođe do izjednačenja.

Utisak je da je domaćina "u životu" održavao golman Vuk Draškić koji je spremno odgovarao na brojne pokušaje protivnika, naročito na akcije kapitena Žoa Orega koji nije prestajao da solo akcijama ugrožava gol Zvezde. Što se napada tiče, Maksimović je u par navrata bio blizu gola Benfike, ali nije uspeo do kraja da realizuje akcije. U završnici meča crveno-beli su imali još jednu šansu i šut u okvir gola protivnika, ali je Voitinovičijus do kraja ostao imun na pokušaje domaćina.

14:57

Završen prvi meč u Ligi šampiona

Benfika je bolje startovala i stigla do 2:0, ali je Zvezda uspela da uzvrati. Međutim, izabranici Nenada Milijaša nisu uspeli da dođu do nerešenog rezultata.

14:56

Kraj meča

Benfika je pobedila 2:1.

14:46

88' Draškić siguran na golu

Benfika je u završnici imala dva kornera, ali nijedan nije uspešno realizovala.

14:44

87' Benfika napada

Sve vreme se igra pred golom Crvene zvezde. Maksimović je faulirao Varelu, ali Portugalac nije uspeo da kroz slobodan udarac uveća prednost svoje ekipe.

MN Press

14:40

85' Orego predvodi Benfiku

Žoa Orego nastavlja da preti Zvezdi solo akcijama, kapiten Benfike pokušao je da ugrozi gol domaćina, ali se Ilić našao na pravom mestu i sprečio novi gol gostiju.

14:39

81' Benfika nastavlja da napada

Draškić održava Zvezdu u životu sjajnim odbranama. Spremno golman crveno-belih dočekuje svaki napad protivnika.

14:35

78' Šansa za Benfiku

Varela je pokušao da reši pitanje pobednika, ali nije bio precizan, lopta je letela iznad prečke.

14:34

Još jedna izmena u domaćoj ekipi

Sremčević je izašao iz igre, a ušao je Damjanović.

14:27

73' Velika šansa za Zvezdu

Kostov je iskoristio grešku u dodavanju golmana Voitinovičijusa, šutirao sa 20 metara, ali nije uspeo da dođe do gola.

14:25

67' Izmena u timu Zvezde

Iz igre je izašao Lazar Jovanović a ušao Đorđe Ranković.

14:22

66' Zvezda izgleda sve bolje

Šljivić je nanizao nekoliko dobrih driblinka, ali lopta koju je uputio ka golu nije mogla ugrozi protivnika.

14:20

63' Zvezda nastavlja da napada

Domaći tim u drugom poluvremenu, a naročito posle gola, izgleda mnogo organizovanije.

14:15

57' Gol! Zvezda smanjuje na 2:1

Maksimović precizan.

14:09

50' Gol! Benfika vodi 2:0

Varela je ponovo postigao gol.

14:05

Počelo je drugo poluvreme

Umesto Mateja Gašparova na teren je za Crvenu zvezdu ušao Uroš Ilić.

13:47

Završeno je prvo poluvreme

Na polivremenu rezultat ostaje nepromenjen, 1:0 je za Benfiku.

13:38

41' Žuti karton za Roganovića

Roganović je pokušao da spreči akciju gostiju, povukao je Moreiru za dres, pa je tako zaradio žuti karton.

13:33

37' Korner za Zvezdu

Prvu udarac iz ugla od poletka utakmice za Crvenu zvezdu je izveo Šljivić, ali stigao je svega do prve stative.

13:29

32' Maksimović najbolji u Zvezdi

Maksimović je nastavio da predvodi Zvezdu. U tandemu sa Jovanovićem umalo je ugrozio tim gol tima iz Portugalije.

13:23

27' Prilika za Zvezdu

Ovaj napad domaćina je možda izgledao najorganizovanije u dosadašnjem toku meča. Maksimović je asistirao Kostovu, ali je mladi igrač Crvene zvezde sa 20 metara promašio.

13:21

21' Prvi žuti karton

Gašpar je dobio prvi žuti karton na meču, nakon što je u napadu iz tranzicije Crvene zvezde povukao protivničkog igrača za dres.

13:19

20' Benfika diktira tempo

Moreira je šutirao preko loga, pokušao je sa 20 metara da iznenadi Draškića, ali nije uspeo

13:13

13' Gol, 1:0 za Benfiku

Pogodio je Gustavo Varela. Crvena zevzda u potpunosti je ispala iz odbrane, a Varela se "prošetao" do gola, ostalo mu je samo da finišira, što je sa uspehom i uradio.

13:08

12' Benfika nastavlja da napada

Gosti su kroz korner pokušali da dođu do gola, ali se Zvezda odbranila, najpre zahvaljujući Đuriću i Roganoviću

13:07

7' Zvezda ima Draškića

Benfika ne prestaje da vrši pritisak domaćina, ali golman Draškić ne dozvoljava da lopta uđe u gol.

13:05

5' Velika šansa Zvezde

Borba se prenela na stranu protivnika. Domaćin je napokon centrašutom imao priliku z apogodak, ali je Viotinivičius bio na pravom mestu i uspešno je reagovao.

13:02

3' Gosti nastavljaju da napadaju

Žoa Orego pokušao je novim šutem da postigne pogodak, ali ni on nije bio precizan.

13:00

1' Benfika prva zapretila

Olivio Toma prvi je zapretio, ali nije uspeo da realizuje napad, lopta je letela daleko od gola.

12:55

Počinje meč

Crvena zvezda je krneula u novu sezonu lige šampiona, startovala je duelom sa Benfikom. Videćemo kako će se pokazati omladinci u evropskoj eliti.