Dominacija Zvezde u Subotici, velikih 5:1! Deseta pobeda u nizu crveno-belih, nisu se ni oznojili

FK Crvena zvezda rutinski pobedila Spartak u Subotici i ostvarila i deseti trijumf u nizu u Su'perligi.

TV Arena sport/Screenshot

Crvena zvezda pobedila je Spartak u Subotici bez ikakvih problema, 5:1. Kao što je Silas u 14. minutu praktično neometan ubacio loptu u mrežu posle kornera, tako su crveno-beli i ostvarili trijumf na Gradskom stadionu u Subotici.

Pratili su taj gol pogoci Milana Rodića glavom u 40. minutu, Šerif Endiaje je u 51. iskoristio penal za 3:0, a gol domaćih udarcem Luke Bijelovića nije ni na trenutak uzdrmao branioca titule. Samo nekoliko minuta nakon toga, u 62, Milson je na asistenciju Silasa postavio 4:1 za favorita i najavio ubedljiv trijumf, koji se i dogodio.

Tačku na meč stavio je Aleksandar Katai, golom u 72. minutu za konačnih 5:1 za Zvezdu, na asistenciju Nemanje Radonjića. "Magiko" je šutirao glavom, lopta se odbila o prečku i ušla u mrežu, da zaokruži dominantan nastup Beograđana. Još jednom su potvrdili da su u Superligi daleko ispred konkurencije.

19:50

Kraj utakmice, pobeda Zvezde 5:1!

Silas, Rodić, Milson, Endiaje i Katai doneli su ubedljivu pobedu crveno-belih, desetu u nizu u Superligi.

'72 Zvezdina petarda u Subotici, 5:1

Aleksandar Katai ušao je u drugom delu meča i na asistenciju Nemanje Radonjića sa leve strane dao gol. Udarac glavom i lopta ulazi u gol o prečku.

19:21

62' Gol - 4:1 za Zvezdu

Silas j posle driblinga pobegao Danijelu Kolariću po desnoj strani, poslao loptu u kazneni prostor, a tamo je Milson ubacio u mrežu.

19:20

60' Snažan šut Ilića - pored gola

Krunić mu je dodao loptu na oko 15 metara od gola, a tamo je vezista šutirao jako, iz prve, pored stative

19:17

58' Gol, Spartak smanjuje na 1:3

Luka Bijelović dobio je veliki prostor u kaznenom prostoru gostiju i na odbijenu loptu rutinski je šalje u mrežu. Svemu je prethodio odličan prodo Aleksandra Todorovskog

19:10

51' Endiaje iz penala za velikih 3:0

Šerif Endiaje šutirao je snažno i visoko i golman Marin Dulić nije imao šansu

19:09

50' Penal za Zvezdu

Lopta je pri centaršutu pogodila u ruku Nemanju Ćalasana, koji je bio u duelu sa igračem Zvezde Endiajeom. Bunio se zbog te odluke i dobo žuti karton, a sudija Nikola Radaković nije menjao odluku.

18:43

40' Gol - Zvezda vodi 2:0 u Subotici

Centaršt Luke Ilića i gol glavom Milana Rodića za ubedljiviju prednost Beograđana u Subotici

18:35

30' Spartak traži penal, sudija Radaković se ne oglašava

Todorovski je po levoj strani ušao u kazneni prostor u duelu sa Lekovićem, pao, a nakon što je tražio penal zbog povlačenja, arbitar je odmahnuo glavom i rukom.

18:20

14' Gol, Zvezda vodi 1:0!

Silas je rutinski pogodio posle akcije crveno-belih iz kornera. Centaršut Gelora Kange, igra glavom Radeta Krunića i pas na "drugu" stativu, gde je Silas bio sam kao duh.

TV Arena sport

18:11

Ko sve ne igra za Zvezdu

Zvezda bez Ivanića, Olajinke, Drkušića, Duartea

18:10

8' Počelo je, Zvezda preti glavom

Milan Rodić šutirao je na centaršut iz kornera i prebacio prečku

17:45

Loš niz Spartaka

Posle tri uzastopna poraza u Superligi (Radnički Niš, Jedinstvo Ub, Vojvodina), Spartak je u prošlom kolu za mnoge iznenadno osvojio bod na gostovanju OFK Beogradu (1:1). Sa druge strane, Zvezda u Superligi ima niz od devet "vezanih" pobeda.

17:43
17:42

Objavljeni su sastavi

Superliga.rs

17:41

Dobro došli u tekstualni prenos

Crvena zvezda od 18 časova gostuje Spartaku na Gradskom stadionu u Subotici, pratite tekstualni prenos uz MONDO