"I pobeda i poraz su lupeži": Srđan Blagojević čvrsto na zemlji posle spektakla u Humskoj - Radnički ranjiv, ali opasan

Trener Partizana Srđan Blagojević smiruje strasti pred meč sa kragujevačkim Radničkim.
Foto: FK Partizan Beograd/Youtube/printscreen

Trener PartizanaSrđan Blagojević govorio je na konferenciji za medije pred meč sa Radničkim iz Kragujevca u 3. kolu Superlige Srbije. Duel je na programu u nedelju od 21 čas.

Timovi dočekuju ovaj duel u potpuno različitom raspoloženju, pošto su crno-beli spektakularnom pobedom u Humskoj protiv Oleksandrije izborili plasman u narednu rundu kvalifikacija za Ligu konferencije, dok je Radnički doživeo debakl.

To će biti premijera fudbalera Partizana pred domaćim navijačima, pa se očekuje da tribine ponovo budu krcate kao u evropskim mečevima.

"Dočekali smo i premijeru na našem stadionu u prvenstvu. Izuzetno se radujemo prvoj utakmici kod kuće, posle gostovanja. Sama ta činjenica, uz to da smo uspešno prošli rundu evropskog takmičenje, plus termin od 21 i očekivanu prijatnu atmosferu što se tiče vremenskih uslova, nadam se da će dovesti do toga da imamo približno sličan ambijent što se tiče navijača kao što je bilo na prethodnoj utakmici. Radujemo se i s nestrpljenjem čekamo utakmicu, a potpuni fokus je na Radničkom. Čeka nas vrlo zahtevna utakmica protiv tima koji je već dve sezone zasluženo u vrhu srpskog fudbala i nastaviće da bude tako. Jako dobra selekcija, malo se promenio tim, koji igra intenzivno, bez obzira na turbulencije i mogućom promenom trenera. Sigurno nas čeka zahtevna utakmica i motivisan protivnik".

Blagojević "smiruje strasti" nakon jako važne pobede i citira Veljka Aleksića. "Nisam pristalica i ne volim ekstremne stvari, kao što su preterano tugovanje ili preterano radovanje i euforija, ne osećam se prijatno, Po prirodi volim da stišavam situaciju. Kao što je rekao moj profesor fudbala Veljko Aleksić "i pobeda i poraz su lupeži". Obe stvari mogu negativno da utiču na ekipu. Situacija u kojoj se nalazi Radnički je dijametralno suprotna od naše - oni su u šoku posle ispadanja, a mi smo u radosti. Obe stvari mogu da budu opasne i da se negativno odraze na performans. Naš posao je da to kontrolišemo i zadržimo fokus".

Radnički iz Kragujevca je ostao bez trenera, pošto je Feđa Dudić dao neopozivu ostavku posle neuspeha.

"To uvek može da ode u oba smera. U svakom slučaju je stres, može ekipa da dobije euforiju, a može i da ode u suprotnom smeru. Mi ne znamo šta možemo da očekujemo, možda novi trener donese novu ideju, mada je to jako teško za tako kratko vreme, a mi moramo biti sposobni da se adaptiramo na bilo kakve promene. Moramo da budemo spremni na sve te stvari, da ubacimo i dodatni oprez zbog te činjenice".

Nema mesta euforiji

Srđan Blagojević Foto: MN Press

Još jednom je ponovio da nema mesta euforiji, pošto je tek start sezone, ali raduje ga što se atmosfera oko Partizana otpuno promenila u nekoliko proteklih meseci.

"Moramo to da arhiviramo, nemamo luksuz da ostajemo u prošlosti. Najlepši osećaj je kad sudija svira kraj u utakmici u kojoj pobedite. Taj trenutak traje jako, jako kratko, ali mi smo željni takvog osećaja. Ako želimo da ih osećamo češće, moramo da budemo fokusirani. Ali, zbog te mladosti postoji ta opasnost kod mladih, ali mi stariji smo tu da ih usmerimo. Svesni smo činjenice da će nas javnost ocenjivati prema poslednjoj utakmici".

Upitan je kakve su reakcije uprave nakon izvojevane pobede protiv Oleksandrije od 4:0 i plasmana u narednu fazu.

"Iskren da budem, mi nešto preterano ne komuniciramo posle utakmice, ni kad je dobro, ni kad je loše. Pustimo da prođe neko vreme. Ja sam sa Dankom Lazovićem najviše u kontaktu, znamo naš put, idemo korak po korak, bez obzira na okolnosti. Naravno da smo zadovoljni, ali bez zadržavanja, samo čestitamo i idemo dalje".

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Grobari, FK Partizan, Oleksandrija, Liga konferencija Izvor: Kurir