Crvena zvezda dovela pojačanje za Ligu šampiona: Tebo Učena dolazi za 2,5 miliona evra

Frenklin Tebo Učena i zvanično će da postane novi igrač Crvene zvezde potvrdio je njegov bivši klub. Stiže na Marakanu za Ligu šampiona
Foto: Bildbyran / ddp USA / Profimedia

Frenklin Tebo Učena (25) novo je pojačanje Crvene zvezde. Stigla je i zvanična potvrda od strane njegovog dosadašnjeg kluba, norveškog Sarpsborga, pa onda i od srpskog tima On dolazi na vreme za Ligu šampiona i za obeštećenje će klub dobiti 2,5 miliona evra. Potpisao je trogodišnji ugovor i nosiće dres sa brojem 30.

Očekuje se da će da bude deo tima već u dvomeču sa kiparskim Pafosom u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Crveno-beli morali su hitno da reaguju zato što je Rodrigao dobio crveni karton i neće biti u konkurenciji, a uz Miloša Veljkovića je rezerva talentovani Veljko Milosavljević koji je "uskočio" kao zamena za Brazilca i protiv Leha.

Kako stvari stoje neće imati pravo nastupa u prvom meču na "Marakani", tako da ostaje da se vidi hoće li Vladan Milojević da ga uvrsti za revanš koji se igra na Kipru.

"Postigli smo dogovor sa Crvenom zvezdom u vezi transfera Frenklina Teba. Hvala ti i srećno u Srbiji", stoji u objavi Sarpsborga.

Ko je Tebo Učena?

Frenklin Tebo Učena rođen je 25. januara 2000. godine u Abudži (Nigerija) i upravo je u domovini napravio prve fudbalske korake. Igrao je dve sezone za Nasaravu Junajted i tu ga je primetio švedski Haken koji ga je prvo doveo na pozajmicu, a onda i potpisao ugovor. Posle dve sezone tu otišao je u Norvešku.

Za Sarpsborg je igrao od 2023. godine, a ima i jedan nastup za reprezentaciju Nigerije. Bio je deo nacionalnog tima na prijateljskoj utakmici protiv Meksika. U porazu od 4:0 je ušao u igru u 66. minutu. Visok je 192 centimetra i jedan od njegovih kvaliteta je i fizička snaga i igra u vazduhu.

Prva izjava novog igrača Zvezde

Učena je dao i kratku izjavu posle potpisa trogodišnjeg ugovora, uz opciju produžetka na još jednu sezonu.

"Ponosan sam i srećan što sam stigao u Zvezdu. Ovo je sjajan klub, as bogatom istorijom, ljudi iz kluba lepo su me dočekali i veoma su ljubazni prema meni. Igram na poziciji štopera, jako sam dobar u vazdušnim duelima i sa loptom. Igram srcem i to je nešto što me krasi oduvek. Čuo sam dosta toga o navijačima, neverovatni su. Atmosfera koju prave daje energiju i to je fantastično, volim da igram u takvom ambijentu. Sada kada sam tu, idemo zajedno ka novim pobedama", rekao je Tebo za zvanični sajt kluba.

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Piter Olajinka, Crvena zvezda Izvor: Kurir