Šta ako Crvena zvezda prođe Lil? Spremite se na novi žreb, sigurno "ala" dolazi u Beograd

S kim će Crvena zvezda igrati ako prođe Lil? Čeka je novi žreb i na njemu dva strašna imena, tako da potencijalo "ala" dolazi u Beograd.
Foto: Pedja Milosavljevic / Alamy / Profimedia

Crvena zvezda je pobedila Lil u gostima 1:0 (1:0) i to znači da je vrlo blizu prolaska u osminu finala Lige Evrope. Da je bila malo preciznija, mogla je već sada da ubeleži prolaz, međutim moraće ipak da ga potvrdi idućeg četvrtka na stadionu "Rajko Mitić" gde je ove sezone već pobeđivala francuski klub.

Do tog meča čeka je i "večiti" derbi, u koji će posle ovakvog rezultata sigurno ući raspoložena, a čim se završi krenuće sigurno i maštanje o osmini finala Lige Evrope, gde bi je potencijalno čekao vraški težak posao.

S kim Zvezda igra ako prođe Lil?

Nova pravila u Ligi Evrope su takva da je će žreb osmine finala biti poludirigovan. Kao i posle grupne faze, vrlo bitna je pozicija na kojoj je ekipa završila na tabeli, pa u odnosu na nju može da dobije samo jednog od dva protivnika. Mesto na kome je Zvezda završila (15. pozicija), pokazalo se kao jedno od najnezgodnijih.

Već sada Crvena zvezda zna da ako prođe Lil, na žrebu koji je 27. februara od 13 časova - može da igra samo protiv Liona ili Aston vile, dve ekipe koje su bile i najbolje u grupnoj fazi Lige Evrope.

Na tom žrebu "otvoriće" se i čitav kostur, a evo kako trenutno izgleda pred poslednji žreb za ovu sezonu u Ligi Evrope:

Foto: UEFA/Screenshot

Važni datumi u Ligi Evrope:

  • 27. februar - žreb osmine finala i ostatka Lige Evrope
  • 12. mart - prvi meč osmine finala
  • 19. mart - drugi meč osmine finala
  • 9. april - prvi meč četvrtfinala
  • 16. april - drugi meč četvrtfinala
  • 30. april - prvi meč polufinala
  • 7. maj - drugi meč polufinala
  • 20. maj - finale u Istanbulu na stadionu Bešiktaša

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Vladimir Lučić posle Lil - Zvezda Izvor: MONDO/Dušan Ninković