Trener Partizana Srđan Blagojević analizirao je meč u kojem je njegov tim poražen od Crvene zvezde, a borbu za drugo mesto u Superligi Srbije nazvao je "realnošću" za tim iz Humske koji će se u poslednja četiri kola protiv novosadske Vojvodine boriti za tu poziciju.
Takođe, Blagojević je istakao da njegov tim sada ne može da parira Crvenoj zvezdi na način na koji je to mogao u jesenjem delu prvenstva, kada je tim Vladana Milojevića u Humskoj upisao pobedu (2:1) uz manji posed lopte i manje upućenih udaraca ka golu rivala. Dva prolećna derbija potpuno su okrenula sliku - Zvezda ih je dobila ubedljivo (3:0, 3:0), uz daleko bolja izdanja.
Kraj konferencije!
Završena je konferencija Srđana Blagojevića nakon utakmice Crvene zvezde i Partizana u 33. kolu Superlige Srbije.
O Stankoviću!
"Zahvaliću se Dekiju na lepim rečima, kolegijalno i prijatno na moju adresu. Obojica smo poslali poruku da je derbi najlepše, najsvetije u našem fudbalu i da imamo obavezu da ga čuvamo. Trebalo bi da se ponašamo kolegijalno, sa uvažavanjem. To smo uradili. Poznajemo se iz Mađarske. Imali smo jedno tri-četiri napete utakmice, pune nadmudrivanja. Od tada postoji mini rivalitet. Puno poštovanje prema Dekiju, naravno hvala za poštovanje sa njegove strane. Nadam se da ćemo voditi još mnogo utakmica i da ću ja pobeđivati", rekao je Stanković.
O Zdjelaru!
"Nama je svaki igrač značajan. Nemamo igrački kadar kao Zvezda. Njihove izmene podižu ritam. Svaki igrač nam znači. Saša Zjelar je odigrao dve dobre utakmice, odigrao je dosta dobro. Nije uspeo da se oporavi jer je protiv Vojvodine igrao pod temperaturom. Odložili smo odluku do podne, pa smo odlučili da ga ne forsiramo. Znači nam, želim mu da se što pre oporavi i brzo bude na treningu", rekao je Blagojević.
Da li je Partizan "pao"?
"Može pogrešno da se protumači... Ne bih sada to da komentarišem. Da li je ekipa bila spremnija? Da, da bude konstantna u brzom izvođenja akcija i ofanzivno i defanzivno. Bila je bolja u tome. Imala je i više samopouzdanja. Oni su zbog svih ovih dešavanja izgubili veru u sebe. To je razlika između dva meča, samopouzdanje je poljuljano. Ja sam u pripremi utakmice pokušao slikovito da pokažem igračima da je tu utakmicu u Humskoj počelo sedam igrača koji su i danas. Da su tu Milić i Trifunović, bilo bi devet igrača. Ako su tada pokazali da mogu, nema razloga da ne veruju da mogu i sada. Okolnosti su to malo promenilo. To je deo procesa, posao ispred nas. To iziskuje trud svih nas, i igrača i nas u stručnom štabu. Radimo paralelno sa takmičarskim ciklusom", rekao je trener Partizana.
Pojedinci!
"Zadovoljan sam partijom Portera, to nam je bio cilj. Zvezda je ogrenuta igri čovek-čoveka. On je odradio to dobro. ačuvao je mnogo lopti, posle toga smo dolazili u opasne situacije. Došao je da pomogne ovoj mladoj ekipi, ima nemački mentalitet. Siguran sam da će biti od velike koristi", rekao je Blagojević i dodao: "Milovanović i Simić, aludirate da je negativno? Nemam negativno mišljenje, moram da pogledam utakmicu. Mateja Milovanović je prvi put starter posle AEK Larnake i Ivanjice. To je igrač koji u poslednje četiri godine ima jako mali broj utakmica zbog učestalih povreda. Doveli smo ga u situaciju da može da igra. Bili smo primorani da igra od početka. Nismo imali preveliki izbor. Naravno da je imao problema protiv Zvezde u ovakvom trenutku. Kad je teško, onda se raste. Nadam se da je dobio nešto. Ja ne mislim da je Simić odigrao nešto jako ili izuzetno loše. Ofanzivno je, kad smo imali zadatak da izlazimo preko njega, dobro odradio. I Nikola Simić je izašao iz povrede, trenirao je dva dana".
Realnost?
"Nije me Dejan Stanković iznenadio, prethodne utakmice su igrali na ovaj način. bili smo spremni za obe varijante. Ne verujem ni da smo mi njih iznenadili, mi smo imali kadrovske probleme zbog kojih nismo računali na neke igrače", rekao je Blagojević i dodao: "Proces je jako važan segment u fudbalu. Kada sam se vratio na klupu Partizana rekao sam da to smatram kao početak nove priče. Neki igrači su isti, neki nisu. Potrebno je vreme, to podrazumeva proces. Opet učimo, grešimo, ispravljamo... To se dešava usred prvenstva. Igrači daju dosta od sebe, u svakom mogućem smislu. Mnoge izazove rešavamo istovremeno. U obavezi smo da se takmičimo. Realnost Partizana je borba za drugo mesto, biće do poslednjeg kola. Koliko god to bilo teško da priznamo. Odlučiće spremnost svih nas da budemo fokusirani. Naše raspoloženje trenutno nije na nivou. Hvataćemo se za pozitivne stvari".
Prvi utisak!
"Čestitam Crvenoj zvezdi na pobedi i još jednoj osvojenoj tituli. I ona je zaslužena. Pokazali su najviše u ovom prvenstvu. Nema spora da imaju najveći kvalitet. Osvrnuću se na rezultat, neprijatan je za nas. Nismo zadovoljni. Pokušali smo da uradimo sve što je u našoj moći za pozitivan rezultat. Ako bih prošao utakmicu, šta smo mogli da vidimo... Po mom mišljenju, pripremili smo se u skladu sa onim što smo mogli da očekujemo. Imali smo dobar plan igre, bili smo hrabri. Presekao nas je rani gol. Zvezda je imala još prilika, imali smo i mi. Baziraću se na pozitivne stvari, na momente smo bili poprilično dobri. Falilo nam je malo kvaliteta kad dolazimo u završnu trećinu. Nismo to dobro rešavali. Možda je moglo da bude i 1:1. Protiv Zvezde ne očekujete da stvore malo šanse. Što stvorimo, moramo da realizujemo. Nismo uspeli. Imali smo i šansu Ugrešića, nismo uspeli i to da damo... Dvadesetak minuta na početku drugog dela je bilo dobro. Pojačavanje ritma Zvezde je prelomilo utakmice. Mi smo došli do pada sa energijom, oni su uveli Enema i Duartea. Pojačali su ritam, mi smo pali jer nismo u ritmu za mečeve na tri dana. Nismo mogli kvalitetno da izvršavamo akcije konstantno, u brzini, na visokom nivou, i u fazi odbrane i u fazi napada. Desi se da radimo dobro, pa da zakasnimo, damo njima lotu u noge. Kaznili su nas i rešili utakmicu. Rekao sam to igračima. Svi smo tužni, razočarani. Potrudili smo se, u ovom trenutku to nije dovoljno. U prvoj utakmici smo bili konkurentni, u nekim segmentima čak i bolji. Potrebno je da dođmo na taj nivo. Fokusiramo se na četiri predstojeće utakmice. Moramo dobre stvari da povećavamo, da poboljšamo konstantnost, da se nadamo da će nam doneti nešto dobro. To je naša realnost. Zvezda je, koliko god ne želimo da priznamo, jedan nivo iznad nas", rekao je Srđan Blagojević.
Konferencija počinje!
Trener Partizana Srđan Blagojević obratiće se nakon poraza od Crvene zvezde.
Cilj? Drugo mesto!
Odmah nakon utakmice protiv Crvene zvezde, trener Partizana Srđan Blagojević otkrio je šta će biti cilj njegovog tima u nastavku sezone, odnosno u poslednje četiri runde domaćeg šampionata.
Ovako je bilo na derbiju!
Dok čekamo obraćanje trenera Partizana, prisetite se 179. "večitog" derbija.
Dobro veče!
Fudbaleri Crvene zveze i Partizana odigrali 179. "večiti" derbi, a nakon njega će svoje utiske izneti šef stručnog štaba crno-belih, Srđan Blagojević.