Lids je veoma blizu velikog pojačanja na golmanskoj poziciji, pošto bi uskoro trebalo da ozvaniči dolazak Džejmsa Traforda iz Mančester sitija. Engleski čuvar mreže trebalo bi da pređe na Eland roudu u transferu vrednom oko 40 miliona funti, odnosno približno 46,7 miliona evra, uz moguće dodatne bonuse.
Traford je prošlog leta stigao na Etihad iz Barnlija za oko 31 milion evra, ali nije uspeo da izbori mesto prvog golmana. Nakon dolaska Đanluiđija Donarume, postalo je jasno da će njegova uloga biti uglavnom rezervna, što je i sam fudbaler ranije isticao kao situaciju koju nije očekivao.
Interesovanje za 23-godišnjeg golmana pokazao je i Njukasl, koji ga je već ranije pratio, ali je Lids trenutno najbliži dogovoru. Novi član Premijer lige traži rešenje među stativama nakon odlaska Karla Darloua u Mančester junajted, pa je Traford postao prioritet kluba.
Prošle sezone Traford je branio na 17 utakmica za Mančester siti, a bio je prvi izbor u Liga kupu i FA kupu. Za reprezentaciju Engleske debitovao je u martu i do sada je upisao dva nastupa, dok je na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu bio deo ekipe, ali nije dobio priliku pored Džordana Pikforda i Dina Hendersona.
Bonus video: