Odrekao se Srbije i kola su krenula nizbrdo: Može li Samed Baždar da se digne sa dna?

Samed Baždar se odrekao Srbije i sada se suočava s izazovima u karijeri. Može li njegov transfer u Sint Trojden doneti preokret? Dodajte MONDO u vaš Google izbor
Foto: Stu Forster / Getty images / Profimedia

Karijera mladog Sameda Baždara krenula je nizbrdo onog trenutka kada je odlučio da odbije Srbiju i prihvati poziv reprezentacije Bosne i Hercegovine. Očigledno je da su ga tada ljudi iz njegovog okruženja ubedili da zaslužuje da igra u startnih 11 "orlova", da njegova talenat nije dovoljno prepoznat, a s takvim stavom stigao je i u Saragosu - španskog drugoligaša - gde je polako padao u drugi plan.

Španija mu nije legla i zato je Baždar išao od zime na pozajmicu u Jagjeloniju, gde se takođe nije snašao, pa bi nova destinacija za njega trebalo da bude Belgija, piše španski "AS".

Madridski list prenosi da će Samed Baždar postati novi član Sint Trojdena, trećplasiranog kluba belgijskog prvenstva prošle sezone, koji veruje da mladi fudbaler i dalje može da ostvari svoj pun potencijal. To je daleko interesantnija opcija od švedskog AIK-a koji se spominjao u poslednje vreme, s tim da će i konkurencija biti opasnija.

Za sada nema informacija koliko će Sint Trojden platiti Baždara, ali pretpostavlja se da je u pitanju suma slična onoj koju je već Saragosa dala Partizanu u leto 2024. godine. Dakle, oko tri miliona evra.

Baždar je već na lekarskim pregledima i ako sve bude u redu, potpisaće višegodišnji ugovor sa Sint Trojdenom, a ostaje da se vidi da li će njegova karijera konačno krenuti uzlaznom putanjom. Igrajući za Partizan sakupio je čak 74 nastupa (12 golova i 4 asistencije), dok je u dresu Saragose na 40 mečeva imao doprinos od pet golova i pet asistencija.

Vaše mišljenje nam je važno - ostavite nam komentar, nije potrebna registracija!

BONUS VIDEO:

This browser does not support the video element.

Priča za medalju: Igor Duljaj Izvor: MONDO